Jaká velikost plynového potrubí pro garážové topení? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak velké plynové potrubí pro garážové topení? Není divu; jste na správném místě, protože jsme tu, abychom vám pomohli.

Při určování velikosti plynového potrubí pro vaše garážové topení musíte vzít v úvahu několik faktorů. Nejprve určete požadavky na BTU garážového topení. Dále vypočítejte tlak a délku vašeho plynového potrubí. Se všemi těmito informacemi můžete změřit velikost plynového potrubí pro vaše garážové topení.

Možná jste si koupili garážové topení. Jste však zmateni požadovaným průměrem plynového potrubí. Už se nemusíte starat o všechny tyto věci. Napsali jsme tuto hloubkovou esej, abychom se zabývali problémy s vaším garážovým topením. Užili jste si sneak peek? Bez dalších řečí můžeme začít!

Které plynové potrubí je ideální pro garážové topení?

Když bydlíte v chladnějším klimatu, vytápění garáže je zásadní. Někdy to může být také náročné povolání. Na druhou stranu vám vaše garážové topení pomůže vytopit vaši chladnou garáž a udržet vaši garáž útulnou. Při nákupu garážového topení na zemní plyn musíte nejprve zvážit plynové potrubí. Při instalaci plynového ohřívače je důležité vybrat správnou velikost plynového potrubí. Je také důležité přemýšlet o tom, kam umístit vaše garážové topení. Může být náročné určit, jak velké by mělo být plynové potrubí vašeho garážového topení. Garážové topení by mělo být často dodáváno s instalačním návodem. Velikost plynového potrubí najdete tam. Jinak to můžete zjistit pomocí kroků popsaných v tomto článku.

Kroky k měření velikosti plynového potrubí pro garážové topení

Chcete-li zjistit, jakou velikost plynového potrubí pro garážové topení, musíte nejprve vybrat BTU garážového topení. Poté zvolte délku plynového potrubí. Poté byste měli změřit tlak v plynovém potrubí. Pokud se jedná o samostatnou nebo připojenou garáž, buďte opatrní. Při práci s garážovým topením mohou být vyžadovány nástroje Hazet. Poté, co vše zvážíte, můžete tento problém vyřešit. Jaká je tedy velikost plynového potrubí pro garážové topení? Zde jsou kroky, jak zjistit velikost plynového potrubí:

Krok č. 1. Změřte BTU pro garážové topení

Pomohlo by, kdybyste před provozem pomocí plynového potrubí nejprve určili hodnocení BTU garážového topení. Hodnocení BTU musí být mezi 15 000 a 80 000 nebo vyšší. Velikost plynového potrubí můžete snadno vypočítat podle hodnocení BTU vašeho garážového topení. Plynové potrubí o průměru 12 palců může stačit, pokud je kapacita BTU menší než 35 000. Plynové potrubí o průměru 34 palců můžete využít, kdykoli je kapacita BTU významnější než 35 000. Toto plynové potrubí může zvládnout kapacitu BTU až 80 000. Vylepšete svůj strop tím, že plně využijete výhody svého ohřívače. Pro lepší výsledek lze ve vašem stropě použít R13.

Krok č. 2. Oddělte nebo připojte garáž

V této fázi jednoduše určete, zda je vaše garáž spojena s vaším domem či nikoli. Plynové potrubí bude mnohem větší než standardní, pokud nebude připojeno k vašemu domu.

Krok č. 3. Změřte si délku vašeho plynovod

Je třeba změřit i délku plynového potrubí. Jedním z nejdůležitějších kritérií při určování velikosti plynového potrubí vašeho garážového topení je jeho délka. 12palcové plynové potrubí může stačit pro garážové topení, pokud plynové potrubí není příliš dlouhé. Můžete jednoduše použít plynové potrubí o průměru 1/2 palce, pokud je plynové potrubí dlouhé 10–20 stop. Pokud je plynové potrubí příliš dlouhé, může se to zkomplikovat. Pokud je vaše garáž oddělená od vašeho domova, můžete mít mnohem delší plynové potrubí. Plynové potrubí musí být v této situaci dlouhé zhruba 100 stop. Při delším vedení plynu postačí potrubí o průměru 3/4 palce. Tento průměr trubky můžete použít, i když je hodnocení BTU přibližně 80 000. Možná vás také bude zajímat informace o výhodách potrubí.

Krok č. 4. Výběr ideální velikosti potrubí

Po zvážení všech výše uvedených skutečností je čas zjistit, jak rozsáhlé by mělo být vaše plynové potrubí. Pokud jsou váš dům a garáž propojeny a vaše vedení plynu není příliš dlouhé, můžete použít 1/2palcovou trubku. Bude mít kapacitu až 35 000 BTU. Pokud je kapacita BTU garážového ohřívače větší než tato, bude účinnější 3/4palcová trubka. Pokud je garáž vzdálená od vašeho bydliště zhruba 100 stop, budete potřebovat dlouhé plynové potrubí. Pro tento účel by měla být použita plynová trubka o průměru 3/4 palce. Toto plynové potrubí lze použít bez ohledu na to, zda je BTU nízká nebo vysoká.

Je to obal!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jako sníst kousek dortu a že všichni chápete, jak velké plynové potrubí pro garážové topení. Výše jsme probrali čtyři kroky; po pochopení těchto kroků jsme si jisti, že můžete rychle určit perfektní velikost plynovodů pro vaše garážové topení. Můžete si také přečíst o tom, jaké je nejlepší garážové topení a jaké je nejlepší elektrické garážové topení. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!