Jak se zbavit plísně na keramické nádobě: 4 snadné kroky

Keramické nádoby často přicházejí jako hrnce nebo vázy, které přicházejí do styku s vodou. Když víte, jak se zbavit plísně na keramické nádobě, a to i při nadměrné vlhkosti, která způsobuje množení plísní, je tento problém lépe zvládnutelný.

Přestože jsou keramické nádoby vyrobeny z anorganického materiálu, plísně a plísně si stále nacházejí způsob, jak růst, pokud jsou k dispozici potřebné prvky. Plísni se daří v keramických nádobách, jako jsou květináče, protože poskytují ideální pěstební stanoviště.

Abyste zabránili růstu plísní, musíte tyto květináče udržovat a udržovat je v teplém prostředí a nižší vlhkosti.

Plíseň se objevuje jako bílé nebo černé výrůstky uvnitř okrajů květináčů nebo na dně v blízkosti drenážní misky. Nejlepší by bylo, kdybyste tyto hrnce pravidelně čistili.

Zabráníte tak šíření plísně a zlepšíte vzhled nádob na rostliny. Úklid nebude trvat dlouho a pravděpodobně budete mít většinu potřebných věcí po ruce.

Kroky, jak se zbavit plísně na keramické nádobě

Odstranění plísní a plísní ve vašich keramických nádobách je velmi snadné, pokud máte čisticí nástroje po ruce a čas. Může to být trochu časově náročné, zejména pokud kolonie padlí a plísní již zabírá velkou část nádoby.

Proces je většinou stejný jako u ostatních předmětů kontaminovaných plísněmi a plísněmi. Věc, která by je oddělovala, je způsob manipulace s keramickými nádobami.

Keramické nádoby jsou v důsledku své konstrukce křehké a vyžadují větší péči při manipulaci. S ohledem na to postupujte následovně.

Krok č. 1. Vyprázdněte nádobu

Aby bylo možné keramickou nádobu vyčistit a zbavit ji plísní nebo plísní, musí být nádoby zbaveny všeho, co by při čištění překáželo. Začněme nejprve vyprázdněním nádoby.

Pokud je vaše keramická nádoba podobná květináči, odstraňte také zeminu.

Krok č. 2. Odstraňte plíseň

Po vyprázdnění nádoby můžete začít lehkým vydrhnutím plísně z keramické nádoby. Během této doby se zaměřte na odstranění fyzicky viditelných kolonií plísní a plísní.

Pro jistotu si přečtěte tento článek o tom, jak identifikovat černou plíseň vs. plíseň, abyste věděli, s čím máte co do činění. Dávejte pozor, abyste nečistili příliš silně, jinak byste mohli nádobu poškodit nebo v horším případě rozbít.

Krok č. 3. Ošetřete plíseň

Smíchejte stejnou část bílého octa a vody v nádobě dle vašeho výběru. Zmáčknout spoušť na lahvičce s rozprašovačem může být únavné.

Možná budete chtít použít džbán pro větší keramické nádoby nebo hrnce, abyste mohli při práci nalévat čisticí roztok po stranách. Pokud máte na keramickém povrchu mlhavý bílý povlak, použijte místo tvrdé vody z vodovodu destilovanou vodu.

Pokud se vám plíseň dostala do oblečení, přečtěte si tento článek o tom, jak odstranit plíseň z oblečení pomocí octa.

Keramická nádoba nebude vyžadovat žádnou další akci pro tenké vrstvy plísní; postřik lze usušit na květináči a hubit houby.

Pokud plíseň přetrvává i po první aplikaci, proces opakujte. Tentokrát otřete strany keramické nádoby měkkým kartáčem nebo hadříkem.

Po odstranění plísně opláchněte oblast vodou, poté znovu naneste sprej a nechte zaschnout.

Krok č. 4. Dezinfikovat

Abyste se ujistili, že je použití ještě jednou zcela bezpečné, měli byste keramickou nádobu před použitím důkladně vydezinfikovat. Naplňte kbelík do poloviny vodou a do druhé poloviny bělidlem.

Pokud na keramický hrnec použijete příliš mnoho bělidla, opotřebuje se, takže jej používejte uvážlivě. V tomto případě platí, že málo je více.

Umístěte vyčištěný hrnec do směsi voda-bělidlo. Vyvarujte se vkládání studeného hrnce do teplé vody nebo naopak, protože teplotní posun může hlínu rozbít.

Ujistěte se, že nádoba máčí alespoň 30 minut. Po celou dobu ji zakryjte pytlem na odpadky přes horní část hrnce.

Nádobu důkladně vypusťte a po namočení ji vložte do kbelíku nebo pytle na odpadky naplněné čistou vodou. Nechejte ještě 30 minut odpočinout.

Bělidlo je pro rostliny toxické, proto se jej snažte co nejvíce vyhýbat. Chcete-li odstranit veškeré bělidlo, opakujte máchací lázeň tolikrát, kolikrát je potřeba, pokaždé s použitím čerstvé vody.

Keramiku ještě jednou sceďte a nechte důkladně vyschnout. Pokud se bojíte používat bělidlo, zkuste místo něj bílý ocet.

Nezapomeňte jej také dobře opláchnout a je to! Nyní musíte svou keramickou nádobu zbavit plísní a dalších možných skvrn.

Závěr

Plísně a plísně jsou velmi nepříjemné pro oči a mohou způsobit zdravotní problémy vaší rodině, takže se ujistěte, že rozumíte tomu, jak se zbavit plísní na keramické nádobě. Je nezbytné zajistit, aby se takové věci nemohly opakovat, a když se to stane, je mnohem bezpečnější, když víte, jak se s nimi vypořádat.

Poskytli jsme vám dostatek informací o tématu, které hledáte. Pokud ne dnes, jednoho dne pro to najdete využití, když to bude potřeba. Musíte neustále usilovat o to, aby plísně a plísně nezničily váš domov.