Jaká velikost expanzní nádrže na 50 galonů vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, jak velká expanzní nádrž na 50 galonů vody? Pro 50galonový ohřívač vody je nutná 2galonová expanzní nádrž. Možná však budete muset upgradovat na 4,5galonovou expanzní nádrž, která zcela závisí na vašem tlaku vody. Nad vaším ohřívačem vody je malá nádrž zvaná expanzní nádrž; plní základní funkci při zásobování vašeho domova vodou. Různé ohřívače vody vyžadují díky své jedinečné velikosti a designu různé expanzní nádoby. Velká expanzní nádoba je pro větší ohřívač vody a naopak.

Při výběru expanzní nádoby je třeba mít na paměti pouze dvě věci, a to velikost ohřívače vody a úroveň tlaku vody. Projdeme si, proč to potřebujete, jak si můžete vybrat správnou expanzní nádrž a kolik stojí její instalace? Podrobněji v tomto článku. Bez ohledu na to, zda bydlíte na venkově nebo ve městě, expanzní nádoby ohřívačů vody vám také šetří čas a peníze tím, že vám zabraňují vyměňovat nebo opravovat systém teplé vody. Začněme!

Velikosti expanzních nádrží

K dispozici jsou dvě velikosti expanzních nádob, známé také jako tepelné expanzní nádoby: 2-galonové a 4,5-galonové. Jakou velikost chcete, závisí na velikosti ohřívače vody a tlaku vody, který dostane. Voda expanduje, když se ve vašem horkovodním systému zahřeje. K popisu těchto nádrží byl použit termín „tepelné expanzní nádoby“. Jak se teplota zvyšuje, zvětšuje se z 50 galonů na 52 galonů jako orientační pravidlo.

Stále přemýšlíte, jak velká expanzní nádrž na 50 galonů vody? Přestaňte se tím zabývat; zde je kompletní průvodce. 50galonový ohřívač vody lze obecně ovládat s 2galonovou expanzní nádrží. Kdykoli vás to překvapí, je obvykle lepší zvětšit velikost expanzní nádrže než snížit. Použití příliš velké nádrže není problém; nicméně, poskytnout ten, který je příliš malý, může být. Také by vás mohlo zajímat dimenzování expanzní nádoby.

Kolik stojí expanzní nádrž?

Tepelná expanzní nádrž může stát přibližně 250 až 500 USD. Náklady na expanzní nádrž a množství času potřebného k její instalaci jsou také faktory, které se berou v úvahu při výpočtu celkových nákladů. Mnoho inženýrů si účtuje mezi 70 a 150 dolary za každou hodinu, protože někdy trvá nastavení expanzní nádrže jednu až dvě hodiny, v závislosti na obtížích. Přemýšleli jste někdy o nákladech na instalaci expanzní nádoby ohřívače vody? Expanzní nádrž pravděpodobně stojí kdekoli od 40 do 200 USD; samozřejmě záleží na značce a velikosti.

Větší expanzní nádrž, jako je 5galonová nádrž, je mnohem dražší než malá nádrž (2 galony) a prominentní značky jako Amtrol a AO. Smith bude dražší. Nádrže, které jsou levnější na nákup, budou levnější na nastavení, ale z dlouhodobého hlediska vás mohou stát hodně peněz. Nekvalitní expanzní nádoby jsou náchylnější k rozbití a poruchám než ty kvalitnější. Vadná expanzní nádrž si může vyžádat její výměnu podstatně dříve, než se očekávalo, a může dokonce způsobit selhání nádrže na teplou vodu.

Kdy potřebuji expanzní nádrž?

Přemýšleli jste někdy, proč potřebujete expanzní nádobu pro váš ohřívač vody? Expanzní nádoby jsou nezbytné pro všechny topné systémy; samozřejmě záleží na státu nebo městě. Ale to nebyla vždy pravda a v některých oblastech nejsou expanzní nádrže vyžadovány. Expanzní nádoba se doporučuje, pokud máte izolovaný vodní systém, bez ohledu na to, zda to vyžaduje kód. Jakýkoli typ tlakového vodního regulačního ventilu nebo regulačního ventilu umístěného na vodovodním systému se označuje jako uzavřený vodní systém.

Takže když je tlak vody ve vašem domě kolem 40 – 80 psi, jsou tyto ventily vyžadovány. Přestože expanzní nádoba nikdy nesníží průtok tlaku vody, je nutné zabránit akumulaci tepla způsobenému ventilem T&P. Bez expanzní nádoby se tepelný tlak v systému s uzavřenou smyčkou může kamkoli posunout. Když nádrž na teplou vodu selže v důsledku tepelné roztažnosti, vypadá to, jako by došlo k prasknutí zevnitř, což vede k nafouknutí bočních stěn. Tepelné expanzní nádoby tomu zabraňují tím, že poskytují prostor pro únik tlaku.

Jaká je průměrná životnost expanzní nádoby?

Životnost expanzní nádoby je velmi variabilní a závisí na různých prvcích. Na to mohou mít vliv různé prvky, jako je kvalita nádrže, správné nahuštění nádrže a kvalita vody, o kterých jsme diskutovali jen některé. Přestože se expanzní nádrže v některých situacích zhroutily již za 2 roky, většina z nich je navržena tak, aby přežila 8 až 10 let. Navíc hodně záleží na značce a na expanzní nádoby je obecně záruka jeden až pět let.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že jsme odpověděli, jak velká expanzní nádrž na 50 galonů vody. Tento článek jsme přímo probrali a doufáme, že po přečtení tohoto článku získáte představu o velikostech expanzní nádrže. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak nainstalovat expanzní nádobu na ohřívač vody a jak vyměnit expanzní nádobu na ohřívači vody. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!