Jaká je manuální metoda kontroly škůdců v trávníku?

Chcete-li odstranit škůdce na trávníku, měli byste zvážit, jaká je ruční metoda kontroly škůdců na trávníku. Dodržování správných kulturních postupů pro hubení škůdců je manuální metodou, jak zabránit poškození vašeho trávníku škůdci.

Význam správné péče o trávník

Je důležité poskytnout vašemu trávníku náležitou péči a pěstovat druhy trávy vhodné pro danou konkrétní klimatickou oblast. Vezměte na vědomí, že postupy jako hnojení a zavlažování mohou mít významný dopad na zdraví trávníku.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout škodám způsobeným škůdci na trávníku, je udržovat trávu zdravou a zdržet se přílišného používání pesticidů. U některých druhů trav, jako je tráva, existuje velká šance, že budou trpět fytotoxickým poškozením pesticidy.

Pokud se chcete dozvědět více informací o tom, jak udržet trávu zdravou, můžete si přečíst tento článek, kde najdete tipy, jak udržet trávu zelenou a dosáhnout zdravého trávníku.

Trávník čas od času prohlédněte, hledejte plevel a rozhodně hledejte problémová místa. Hustý porost zdravé trávy zastavuje růst plevele, takže výrazný růst plevele je známkou nezdravého trávníku, který může být náchylný k škůdcům.

Jedním z náznaků toho, že je trávník zamořený hmyzem, je, když jsou dospělí škůdci v noci přitahováni ke světlům. Pokud na vašem trávníku ryjí obratlovci, jako jsou mývalové, skunky a ptáci, aby hledali hmyzí škůdce, může to být také známkou napadení škůdci.

Použití prostředků biologické kontroly, jako jsou predátoři a paraziti, omezuje škůdce na trávníku. Většina domácích trávníků nemusí být aplikována pesticidy, pokud jsou dodržovány dobré kulturní postupy.

Jak funguje biologická kontrola?

Biologická kontrola zahrnuje použití bezobratlých, hmyzu a dalších mikroorganismů, které se mohou živit škůdci na trávníku, aby zabránili tomu, aby se škůdci usadili na vašem trávníku. Některý hmyz je pro váš trávník prospěšný a zdravé trávníky mohou překonat několik škůdců.

Aby byl váš trávník atraktivní pro užitečný hmyz, měli byste zvýšit rozmanitost rostlin na vašem trávníku. Rozmanitý soubor rostlin může přitahovat mnoho přirozených nepřátel škůdců.

Zvažte umístění různých kvetoucích rostlin kolem vašeho trávníku. Opylovači, jako jsou brouci, potřebují k přežití pyl a nektar.

Chcete získat další informace o biologické kontrole? Zde je článek, který vysvětluje, co je biologická ochrana pro ochranu proti škůdcům.

Je v pořádku používat na trávníku pesticidy?

Pamatujte, že používání pesticidů by nemělo být praktikováno, pokud populace škůdců není na škodlivých úrovních. Pokud je použití pesticidů nezbytné, ujistěte se, že vybíráte materiály kompatibilní s IPM, které mají minimální dopad na užitečné organismy.

K odstranění škůdců na trávníku jsou vhodné biologické pesticidy, které obsahují živé organismy, jako jsou entomopatogenní háďátka nebo biologické metabolity. Tyto látky mají minimální dopad na přirozené nepřátele škůdců a dalších prospěšných organismů, jako je žížala.

Pokud kulturní postupy nemohou zabránit poškození škůdci, můžete si vybrat produkty kompatibilní s IPM. Mikrobiální insekticidy s Bacillus thuringiensis (Bt) a entomopatogenní háďátka mají nízké negativní dopady na necílové organismy.

Insekticidy jako pyrethrum (pyrethriny), azadirachtin a spinosad také představují menší nebezpečí pro necílové organismy.

Organické pesticidy a insekticidy, které můžete použít na svém trávníku

Organický pesticid se týká pesticidů, které pocházejí z přírodních zdrojů. Mezi přírodní zdroje patří rotenon (botanické insekticidy), pyrethrum (pyrethriny) nebo minerály jako kryolit, kyselina boritá nebo křemelina.

Níže jsou uvedeny příklady doporučených organických pesticidů pro váš trávník.

Azadirachtin

Pochází ze semen stromu neem. Používá se k hubení armádních červů, červců a larev můr travních.

Protože azadirachtin působí primárně jako regulátor růstu hmyzu, který může zabránit housence dosáhnout zralosti, většina housenek je mrtvá až několik dní po aplikaci.

Neonikotinoidy

Pomáhá při zvládání populace hluchavců na trávě, včetně běloušů a běloušů. Tento insekticid je vhodné aplikovat, když trávník roste a když se na trávníku živí hmyz.

Vezměte na vědomí, že neonikotinoidy nejsou účinné proti bílým červům, pokud se aplikují během jara, což je před vylíhnutím červů. Mohou být také méně účinné, když se aplikují příliš pozdě v sezóně, což je doba, kdy tráva neroste rychle a trávy málo žerou.

Pyrethriny

Pyrethriny jsou botanicky odvozené organické sloučeniny vyrobené z květů určitých chryzantém. Tento insekticid mění nervové funkce hmyzu, což vede k paralýze a smrti.

Účinek pyrethrinů může v oblasti aplikace přetrvávat několik dní i déle. Zajistěte, aby se proudy vody nedostaly do oblasti aplikace pyrethra, protože mohou být vysoce toxické pro vodní bezobratlé.

Pyretroidy

Pyrethroidy likvidují hmyz a členovce stejným způsobem jako pyrethriny, ale jsou navrženy tak, aby vydržely déle v prostředí, což znamená, že zbytky postřiků mohou zůstat aktivní několik týdnů nebo déle. Nejsou tak účinné proti škůdcům žijícím v půdě, jako jsou bělouši, protože se vážou na částice půdy a nesnadno se pohybují z povrchu do kořenové zóny.

Závěr

Pokud se přistihnete, že si kladete otázku „jaká je manuální metoda kontroly škůdců v trávníku“, tato metoda je metoda kontroly kultury. Praktikuje se v raných fázích hubení škůdců, aby se snížila možnost napadení hmyzím škůdcem a poškození.

Příklady kulturních metod kontroly škůdců jsou střídání plodin a správná sanitace. Biologická ochrana je také životaschopnou metodou eliminace škůdců z vašeho trávníku, protože využívá přirozené nepřátele škůdců.

Organické pesticidy a insekticidy, které můžete na svém trávníku použít, zahrnují azadirachtin, neonikotinoidy, pyrethriny a pyretroidy. Můžete se podívat na tento článek zde, abyste věděli, jaký je správný způsob skladování chemikálií na hubení škůdců pro větší bezpečnost.