Jaká barva obleku na svatbu: Nejlepší barvy na nošení

Můžete snadno určit, jaká barva se hodí na svatbu, když vezmete v úvahu tři faktory. Tento průvodce oblečením pro hosty nenavrhne pouze nejlepší barvy svatebního obleku, ale také vhodný čas na nošení konkrétních barev.

Zjistíte také ideální svatební obleky pro ženicha, mládence a otce nevěsty a ženicha. A pokud potřebujete znát konkrétní barvy, kterým se na svatbě vyhnout, přečtěte si samostatnou diskusi o tom, jaké barvy byste na svatbu neměli nosit.

Jaká barva obleku na svatbu je nejlepší pro ženicha a mužské hosty

Klasické svatební obleky

Ti, kteří neví, jakou barvu obleku na svatbu nosit, nikdy neudělají chybu s tmavými barvami. Tmavé barvy jako černá, uhlová a tmavě modrá jsou z nějakého důvodu klasické pro svatby.

Jsou vhodné pro formální až poloformální dress code typické pro svatby. Jsou dostatečně decentní i pro mužského svatebního hosta, aniž by hrozilo, že budou vypadat jako součást svatební hostiny nebo zastínit ženicha.

Kromě toho, tmavé svatební obleky vypadají dobře na většině mužů. Pak je tajemstvím, jak vypadat sofistikovaněji a elegantněji, nosit tmavě zbarvený svatební oblek šitý na míru vám.

Neformální styly svatebních obleků

Ne všechny svatby vyžadují styly tmavých svatebních obleků, zejména neformální události nebo ty s originálními svatebními tématy. Venkovní svatby jsou také fantastickým příkladem toho, kdy si můžete obléknout oblek vzrušujících barev, jako jsou pastelové, kaštanové nebo dokonce ty se vzory přes hnědou nebo modrou.

Tyto neformální barvy svatebního obleku se také nosí bez kravat a kapesních čtverečků pro uvolněnější styl. Jen se ujistěte, že zůstanete v souladu s dress codem a nebudete se odlišovat od ostatních hostů.

Navíc nechcete, aby barva obleku odpovídala nejlepšímu muži, mládenci nebo otcům nevěsty a ženicha. Při zkoušení jedinečných barev svatebního obleku se tedy poraďte s někým z blízkých, zda je vaše volba pro svatbu stále vhodná.

Sezónní barvy svatebního obleku

Období svatebního dne může inspirovat svatební barvy a paletu můžete aplikovat na svůj oblek. Například podzimní svatba může mít hosty v zemitých tónech zelených a hnědých obleků, zatímco zimní svatba může přivítat různé odstíny modré nebo špinavě bílé.

Venkovní letní svatby také vítají teplé barvy oranžové, červené nebo dokonce žluté. Na venkovní sezónní svatbu však stále můžete nosit klasický tmavý oblek v tmavě modré nebo černé barvě.

Jen dbejte na pohodlí, zvláště pokud je na svatebním místě horko. Zvažte k obleku prodyšnou vnitřní košili a zvolte materiály, jako je bavlna.

Zúčastníte se jarní svatby? Zde je několik nápadů, co si vzít na jarní svatbu.

Je šedý oblek vhodný na svatbu?

Barva svatebního obleku, kterou mohou hosté zvážit, je šedá, protože je vhodná pro svatbu. Vzhledem k tomu, že je to neutrální barva, nebude ve většině svatebních palet rušit ani kontrastovat.

Šedé obleky se navíc dodávají v různých odstínech, takže si můžete vybrat od světle až po tmavě šedou, aby odpovídaly tématu svatby nebo místu. Je to také relativně snadná barva, takže výběr kravaty, opasku a bot by neměl být těžký.

Jakou barvu obleku nosí ženich?

Mezi nejlepší barvy svatebního obleku pro ženicha patří tmavě modrá, světle šedá, žlutohnědá nebo dokonce černá. Oblek ženicha může být samozřejmě také ve výrazné barvě, jako je kaštanová nebo zelená, podle toho, co doplňuje nevěstu a svatební téma nebo místo.

Rozmarná svatební témata umožňují vzrušující barvy nebo vzory na obleku ženicha. A pokud jde o místo konání, chcete se po celou svatbu cítit pohodlně, takže pokud je například horko, zvolte světlé barvy.

Nosí ženich oblek stejné barvy jako mládenci?

Družníci nenosí oblek stejné barvy jako ženich. Ale stejně jako nevěsta se svými družičkami by barvy mládence měly doplňovat barvu ženichova obleku.

Obvykle má ženich na sobě tmavý tón oproti světlým barvám obleků mládence. Například ženich je v tmavě modrém obleku, zatímco mládenci jsou v šedém obleku.

Jakou barvu by měl nosit otec nevěsty?

Barva obleku otce nevěsty nemusí odpovídat barvě obleku mládence. Stále by však měl být na stejné formální úrovni jako svatební hostina.

Některé páry chtějí odlišit své rodiče od ostatních hostů tím, že nosí určitou barvu. Můžete také nechat otce nevěsty nosit stejnou barvu kravaty jako mládenci nebo boutonniéru, která je trochu podobná ženichově.

Jakou barvu by měl nosit otec ženicha?

Barevný oblek otce ženicha je typicky formální jako šedá, černá nebo modrá. A na některých svatbách nosí otec ženicha a otec nevěsty stejné barvy obleku, aby se odlišili od ostatních hostů.

Závěr

Byl tento průvodce stylingem obleku užitečný? Právě jsme se dozvěděli, jaké barvy se hodí na svatbu, a zahrnují klasické tmavé barvy, jako je černá, tmavě modrá a šedá.

Některé svatby však mohou mít také mužské hosty v oblecích kaštanové, zelené, hnědé nebo dokonce pastelových. Nakonec se podívejte na svatební pozvánku a použijte místo k inspiraci, jakou barvu obleku nosit.