Jak uvolnit ucpaný odtok pračky pro hadici? 4 snadné kroky!

Jak uvolnit ucpaný odtok pračky pro hadici? Pro některé, kteří možná nevědí, je vypouštěcí hadice nedílnou součástí stroje, která také hraje zásadní roli při vypouštění a zachycování špinavé vody použité uvnitř zařízení do kanalizace nebo odpadu. Protože vypouštěcí hadice praček jsou nejvíce vystaveny předmětům blokujícím hadici, naučíme se nyní, jak ji vyčistit.

Pro někoho to může být náročné, protože to může být poprvé, co se s tímto okamžikem setkají. S tím, co bylo řečeno, se dnes naučíme, jak dělat věci jednodušším způsobem, aby vám to způsobovalo méně potíží a zároveň vám ušetřilo nějaké peníze na nákup nových dílů v kufru.

Pokud se jedna z vašich praček ucpe, voda může naplnit vypouštěcí hadici a způsobit prasknutí pračky. Tomu se dnes chceme co nejvíce vyhnout; bez dalšího přemýšlení přejděme k částem, kde podrobně probereme jednotlivé kroky. Takže sledujte, jak byste to měli dělat správným způsobem.

Kroky k uvolnění ucpané vypouštěcí hadice pračky

Jak uvolnit ucpaný odtok pračky pro hadici? Nyní, když byly dříve vysvětleny všechny základní informace o spotřebiči a jeho hlavní součásti pro toto téma, budeme řešit, jak bychom měli provést odblokování a tak dále. Takže bez dalších okolků zde jsou kroky, jak to udělat:

Krok č. 1. Příprava pračky nebo pračky

Při řešení takových problémů bude ze stroje s největší pravděpodobností vytékat voda, která může způsobit požár kvůli elektronice spotřebiče v blízkosti. Abyste tomu zabránili, měli byste vždy začít odpojením zařízení a umístěním zástrčky na horní část zařízení. Ujistěte se, že horní část není mokrá. Nyní, když je pračka odpojena, vyjměte z vnitřku pračky veškeré oblečení, které by mohlo být mokré, pak si vezměte kbelík a začněte nabírat všechnu vodu z bubnu, aby se nepřidávala k zanášení. později. Mohlo by dojít k většímu poškození, pokud jej nedostanete ze stroje okamžitě.

Vzhledem k tomu, že budete pračku přesouvat od stěny, může být manipulace s ní složitá nebo příliš těžká, pokud jste z bubnu nedostali všechnu vodu. Ujistěte se tedy, že je vše na svém místě a že uvnitř nezůstalo žádné oblečení. Jakmile budete hotovi, můžete nyní začít odtahovat stroj od stěny. Proč? Bude tedy stačit, abyste se dostali za stroj. Tím pádem i pro vás bude jednodušší se s tím vypořádat, protože vypouštěcí hadice pračky je pro ty, kteří nemají ponětí, umístěna v zadní části. S tím, co bylo řečeno, přejděme k dalšímu kroku.

Krok č. 2. Umístění vypouštěcí hadice

Druhý krok by měl začít odstraněním desky ze stroje odebráním všech šroubů. Může se to lišit od toho, jak by se to mělo dělat, ale nebojte se, a my vám poradíme, jak to snadno otevřít; již nemusíte ztrácet čas tím, jak byste to měli udělat správným způsobem. Nyní, když byla zadní strana otevřena, najděte vypouštěcí hadici. Odtokové potrubí má největší průměr ze tří hadic vycházejících ze zadní části pračky a je vázáno spíše na odpadní potrubí než na kohoutek, takže by mělo být snadné jej najít. Nyní, když byl nalezen, přejdeme k dalším krokům procesu.

Krok č. 3. Kontrola poškození a odstranění vypouštěcí hadic

Nyní může být ucpání způsobeno poškozením nebo závadou, protože byla po celou dobu používání přeplňována. Měli byste zkontrolovat zranění, abyste zjistili, zda to není příčinou problému. Poté sejměte vypouštěcí hadici ze samotného stroje tak, že ji odpojíte od vypouštěcího čerpadla. Možná k tomu budete potřebovat nástroje, takže buďte připraveni.

Krok č. 4. Čištění vnitřku vypouštěcí hadice

Po odpojení mějte v blízkosti stroje kbelík, protože po odstranění hadice z pračky může z čerpadla vytékat voda. Pak budete chtít odstranit druhý konec domu z potrubí, které odtéká hned. Nakonec k tomuto kroku můžete použít tyč nebo ramínko na šaty. Použijete ji k propíchnutí vnitřků, protože tam mohou být ucpané věci. Zatlačte nebo vytáhněte všechny věci, které by mohly způsobit zablokování. Po dokončení vyměňte hadici a spusťte myčku, abyste zjistili, zda je voda vyčištěná a neobsahuje žádné nečistoty nebo ucpání. Možná budete chtít vědět, proč moje pračka páchne jako plíseň.

It’s A Wrap!

Jak uvolnit ucpaný odtok pračky pro hadici? Nyní, když máte představu o tom, jak uvolnit ucpanou vypouštěcí hadici pračky, můžete to udělat jednodušším způsobem pomocí těchto mnohem jednodušších kroků, které vám ulehčí čištění, takže můžete spotřebič okamžitě použít k mytí špinavého prádla. oděvy. Přečtěte si také o tom, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky a jak opravit pračku, která nevytéká.