Jak znovu použít sklenice na svíčky

Nevyhazujte použité nádoby na svíčky, ve kterých jsou zachycené kousky starého vosku. Je to rychlá a jednoduchá technika, jak tyto nádoby očistit. Projdeme si několik způsobů, jak znovu použít sklenice se svíčkami.

Nádoby jednoduše pečte na mírném ohni, dokud vosk sám nevypadne. To je výrazně levnější a bez odpadu. Je to proto, že nemusíte kupovat nové nádoby pokaždé, když se chcete pustit do výroby svíček.

Můžete také uložit nádoby, které odpovídají vašemu designu, a přeměnit je na vázy, malé dózy a další předměty. Kromě toho by tyto nádoby měly být tak čisté, abyste je mohli rozdávat jako dárky.

Jak znovu použít sklenice na svíčky

Potřebné vybavení a nástroje:

  • Lžíce a/nebo nůž na máslo
  • Pergamenový papír
  • Péč
  • Rukavice
  • Papírové ručníky

Potřebné materiály:

  • Staré nádoby na svíčky

Postup opětovného použití sklenic na svíčky

Krok č. 1: Naberte co nejvíce vosku.

Nejprve se pokuste ručně odstranit co nejvíce starého vosku z nádoby. Protože většina obalových svíček koupených v obchodě používá měkké voskové směsi. Spoustu toho byste měli být schopni vytáhnout pouze lžící.

K jemnému odštípnutí vosku z tvrdších částí lze použít nůž na máslo. Sklenici svíčky můžete také zmrazit asi na hodinu, abyste pomohli uvolnit vosk z nádoby. Opakujte tuto techniku ​​pro každou nádobu na svíčku, kterou čistíte.

Alternativní způsoby odstranění vosku

K odstranění vosku ze svíček se používá horká voda.

Tato strategie funguje dobře se svíčkami, které mají velký otvor. Umístěte použitou svíčku na bezpečný povrch, jako je utěrka nebo stojánek. Vařte dostatek vody, aby se naplnila sklenice svíčky, a poté do ní nalijte, přičemž nahoře ponechte palec.

Voda roztaví vosk svíčky a způsobí, že vyplave na povrch nádoby. Před odstraněním nechte vosk úplně vychladnout. S vypnutým odtokem dřezu sceďte vodu a případné zbytky svíčky.

Vosk vyhoďte nebo jej uložte pro budoucí projekty. Před odstraněním odtokové zátky se ujistěte, že jsou z dřezu odstraněny všechny zbytky vosku, protože vosk může ucpat odtok. Další metodou, jak odstranit přebytečný vosk ze sklenice na svíčku, je nechat nádobu namočit v teplé vodě.

Nainstalujte odtokovou zátku a naplňte umyvadlo do poloviny teplou vodou. Pokud má sklenice svíčky víko, sejměte jej a umístěte jej na 30 minut do dřezu. Voda rozpustí vosk na dně nádoby, což usnadní jeho odstranění.

Umístěte jej do mrazničky.

Dalším spolehlivým způsobem odstranění vosku ze svíček je zmrazení, které redukuje vosk. Začněte tím, že dáte prázdnou sklenici na svíčku přes noc do mrazáku. Vyjměte nádobu z mrazáku a ráno ji otočte dnem vzhůru.

Hrudka vosku by měla rovnou vypadnout. Pokud ne, použijte lžíci nebo nůž na máslo. Zvedněte a odstraňte vosk zatlačením na jeden roh.

Používejte fén.

Vosk ze svíček se často odstraňuje z koberce pomocí vysoušeče vlasů. Lze je také použít ke změkčení vosku v promarněné svíčce, aby se dal odstranit. Začněte tím, že kolem svíčky ovinete chňapku.

Nahřejte fén a použijte jej k zahřátí vosku svíčky ze stran a zespodu. Zvedněte nebo seškrábněte vosk z nádoby nožem na máslo poté, co je měkký na dotek. Je to také dobrá alternativa k opětovnému použití sklenic na svíčky.

Krok č. 2: Umístěte nádoby se svíčkami na plech na pečení.

Plech nebo plech na cukroví vyložte jedním až dvěma listy pečícího papíru. To bude absorbovat vosk. Poté na pergamenový papír položte všechny nádoby se svíčkami, které čistíte, dnem vzhůru.

Krok č. 3: Vložte držáky svíček do trouby.

Předehřejte troubu na 180 až 190 stupňů Fahrenheita a umístěte pekáč s nádobami na svíčky dovnitř. Pečte je 10 až 15 minut při 350 °F. Pokud jste do nádob na svíčky použili vonný vosk, vychutnejte si vůně, které pocházejí z vaší trouby.

Poté za použití chňapek opatrně vyjměte pekáč z trouby. Zkontrolujte vnitřky nádob. Pokud je stále nějaký vosk, který se nerozpustil, vložte nádoby zpět na několik minut do trouby.

Krok č. 4: Vyjměte nádoby se svíčkami z trouby.

Jakmile se téměř všechen vosk roztaví, vyjměte nádoby se svíčkami z trouby. Poté přejděte na pergamenový papír. V rukavicích umístěte pekáč na tepelně bezpečný povrch.

Krok č. 5: Vyprázdněte nádoby na svíčky.

Vyčistěte veškerý zbytkový vosk, dokud jsou nádoby na svíčky ještě teplé. Otřete vnitřek každé nádoby papírovými utěrkami, abyste odstranili vosk, saze a připálené úlomky knotu. Otřete vnější a spodní část nádoby, abyste odstranili všechny kapky vosku nebo nečistoty.

Při otírání řádně zkontrolujte nádobu na svíčku, zda na ní nejsou třísky, praskliny nebo jiné vady. Když se nádoba zahřeje, mohou se objevit drobné vlasové zlomeniny. Pokud si všimnete praskliny, bohužel to znamená, že nádoba nestojí za opětovné použití, protože by mohla být nebezpečná se zapálenou svíčkou uvnitř.

Krok č. 6: Nechte nádoby se svíčkami vychladnout.

Nakonec nechte nádoby se svíčkami vychladnout, než je znovu naplníte voskem nebo je použijete pro jiné účely. Po ochlazení každé nádoby znovu zkontrolujte, zda není poškozená. Pokud je ve slušném stavu, lze ji použít jako nádobovou svíčku.

Závěr o tom, jak znovu použít sklenice na svíčky

Tento článek shrnuje způsoby, jak znovu použít sklenice na svíčky. Po použití nemusíte sklenice se svíčkami vyhazovat. Vosk můžete vyjmout ze staré nádoby a stále je bezpečně používat. Tento tip na úklid vám může ušetřit spoustu peněz za sklenice na svíčky.