Jak teplá by měla být dětská koupel? Triky

Jak teplá by měla být dětská koupel? Voda by měla být příjemně teplá, ne horká. Teplotu si můžete vyzkoušet ponořením lokte nebo zápěstí do vody – měla by vám připadat jako pohodlná koupel. Když je vám moc horko, je horko i miminku!

Někteří rodiče používají ke kontrole teploty vody teploměr, ale není to nutné, pokud používáte pohodlně teplou vodu. Pamatujte, že miminka rychle ztrácejí teplo, proto nenechte vaničku příliš vychladnout, když se miminko koupe. Sledujte teplotu vody a upravte ji podle potřeby.

V kolik hodin je příliš pozdě na koupání miminka?< /h2>

Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď, protože bude záviset na věku dítěte a jeho individuálních preferencích. Obecně však většina lékařů doporučuje dát dítěti první koupel někdy mezi dvěma až čtyřmi dny.

Někteří rodiče se mohou rozhodnout počkat, až jejich dítě trochu povyroste, zvláště pokud se narodí předčasně, zatímco jiní se mohou rozhodnout koupat novorozence dříve, pokud mají zvláště špinavá plenka nebo jsou pokryty porodní tekutinou. Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, jaký čas je pro ně a jejich děti nejlepší.

Některá miminka nenávidí koupání a budou se během celého procesu rozčilovat a plakat, zatímco jiná se zdá, že si to užívají. Pokud vaše dítě spadá do druhé kategorie, možná zjistíte, že ho budete chtít koupat každý den!

Je třeba vodu do koupele převařit?

Odpověď na tuto otázku zní ne, kojeneckou vodu do koupele není nutné převařovat. Převaření vody může být pro vaše dítě nebezpečné. American Academy of Pediatrics doporučuje, abyste při koupání dítěte používali pokojovou teplotu nebo teplou vodu.

Pokud žijete v chladném klimatu a zjistíte, že je voda ve vašem domě příliš studená, můžete nádobu s teplou vodou postavit na radiátor nebo ohřívač a ohřát ji před koupáním miminka. Nikdy byste neměli nechávat své dítě ve vaně bez dozoru, a to ani v případě, že používáte teplou vodu z kohoutku. Před vložením dítěte do vany vždy otestujte teplotu vody loktem.

Pokud je to nutné, přidejte do vody malé množství jemného mýdla, aby se vytvořila pěna. Jemně omyjte své dítě od temene hlavy až po prsty u nohou pomocí měkkého hadříku nebo houby. Ujistěte se, že se dítěti nedostane do očí žádné mýdlo. Po každém koupání miminko důkladně opláchněte teplou vodou.

Jakmile své dítě vykoupete, zabalte je do ručníku a jemně je osušte. NEPOUŽÍVEJTE drsné prací prostředky nebo aviváže na pokožku vašeho dítěte – mohou být škodlivé. Místo toho použijte hydratační mléko bez parfemace, aby byla jejich pokožka zdravá a jemná.

Jak poznám, že je koupel mého dítěte příliš horká ?

Může být obtížné zjistit, zda je voda ve vaně pro vaše dítě příliš horká. Nejlepší způsob, jak se ujistit, že voda není příliš horká, je vyzkoušet ji loktem nebo zápěstím. Pokud nemůžete držet ruku ve vodě déle než několik sekund, voda je příliš horká.

Pokud ke kontrole teploty vody ve vaně používáte teploměr, zaměřte se na teplotu kolem 100 stupňů Fahrenheita. Před přidáním jakékoli teplé vody můžete do vany napustit také trochu studené vody, aby nebyla příliš horká, když se vaše dítě dostane dovnitř. Nepoužívejte do koupele svého dítěte bublinkové koupele ani jiné přísady, protože mohou vodu nebezpečně zahřát.

Při koupání miminka zůstaňte vždy na dosah ruky. Nikdy nenechávejte své dítě ve vaně bez dozoru, a to ani na několik sekund. Pokud potřebujete zvednout telefon nebo dveře, vezměte své dítě s sebou.

Pokud je vašemu dítěti méně než šest měsíců, dávejte mu pouze houbové koupele, dokud mu neodpadne pahýl pupeční šňůry a pupek se nezahojí. Poté můžete dítě koupat jednou týdně. Ujistěte se, že používáte čistou vodu – žádné mýdlo – a poté své dítě dobře opláchněte.

Vždy své dítě po koupání zcela osušte měkkým ručníkem. Miminka se mohou velmi snadno nachladit, proto dávejte pozor, abyste je po koupeli udrželi v teple. Možná budete chtít po koupeli své dítě obléknout do teplého spánku nebo deky.

Pomáhá koupele dítěti spát??

Koupele mohou pomoci dětem spát, ale pouze pokud jsou podávány ve správnou denní dobu. Koupele by se neměly používat jako prostředek k uspávání dítěte, protože to může mít opačný účinek a znesnadnit dítěti pozdější usínání.

Koupání před spaním může dítěti pomoci uvolnit se a připravit je na spánek, ale nekoupejte dítě příliš pozdě večer, jinak by nemuselo zůstat spí celou noc.

Nejlepší čas na koupání miminka je obvykle krátce poté, co se probudí ze spánku, nebo když je klidné a uvolněné. To jim pomůže spojit koupele s relaxací a klidem, což může vést k celkově lepším spánkovým návykům.