Jak změnit filtr lednice Samsung? 5 jednoduchých kroků!

Zajímá vás, jak změnit filtr lednice Samsung? Tento proces není tak složitý, ale provedeme vás postupem, jak to udělat. Po přečtení tohoto článku budete vědět, proč je nutné filtr vyměňovat každých šest měsíců.

Většina chladniček Samsung má dávkovače ledu a vody. A vodní filtry mají velký podíl na tom, že uvolněná voda je bezpečná k pití. Všechny nečistoty a nepotřebné částice jsou odfiltrovány.

Tyto filtry však mají omezenou životnost, protože se mohou ucpat nečistotami. A abychom udrželi účinnost vody, musíme vyměnit filtry. Pojďme tedy k hlavnímu bodu a začněme diskusi.

Kroky ke změně filtru chladničky Samsung

Před výměnou filtru si musíte zakoupit přesný filtr, který vyhovuje vašemu modelu chladničky Samsung. Poté je můžete zakoupit v online nebo místním obchodě značky. Stanice nebo sekce příslušenství obsahuje filtry. Je také k dispozici v různých provedeních a velikostech. Většina z nich však připomíná trubicové kanystry.

Je to snazší, když jako vodítko použijete originální vodní filtr. A nemusíte kontrolovat jiné velikosti. Pokud již máte vodní filtr, je načase jej vyměnit. Zde jsou kroky, jak změnit filtr chladničky Samsung.

Krok č. 1. Vypněte ledničku

Tato operace trvá několik minut, ale lednici můžete také vypnout pomocí termostatu. Dokud se nepoužívá, ušetří energii. Je také nutné dočasně vypnout přívod vody pro dávkovač vaší chladničky. To lze provést uzavřením ventilu nebo odpojením ponoru.

Krok č. 2. Vypusťte veškerou přebytečnou vodu

Vypusťte veškerou přebytečnou vodu z dávkovače, dokud nezbyde nic. Může také pomoci vyčistit vnitřní stranu faucetu. A tento krok vám okamžitě zajistí čistou vodu po výměně vodního filtru.

Krok č. 3. Vyhledejte filtr

Vzhledem k tomu, že společnost Samsung má pro své chladničky různé modely, můžete také najít několik umístění filtru. Některé z nich jsou však viditelné, jakmile otevřete přední dveře jednotky.

Pokud však nemůžete najít ten svůj, měli byste se podívat do svého manuálu. Manuál by měl obsahovat tyto informace o umístění filtru. Například chladničky Samsung French Door obsahují vodní filtry mezi dvěma křupavkami, nádobou určenou pro vaše ovoce a zeleninu.

Krok č. 4. Odebrat a nahradit

Filtr můžete odpojit otáčením rukojeti proti směru hodinových ručiček. A mělo by se snadno odstranit. Vyjměte nový a čistý filtr a identifikujte stranu gumovým těsněním. Filtr vložíte tak, že nejprve necháte vstoupit stranu s gumovým těsněním. Poté zajistěte filtr otáčením rukojeti ve směru hodinových ručiček, dokud nebude zcela těsný.

Krok č. 5. Dokončovací úpravy

Vraťte zpět přívod vody a znovu zapněte lednici. A zkuste vydat dostatek vody. Můžete také zkontrolovat, zda filtr změnil chuť ve vaší vodě. Poté jej porovnejte s chutí ze starého filtru.

Známky, které indikují potřebu výměny filtru

Některé filtry obsahují příliš mnoho nečistot a jejich životnost se zkrátila. Jak byste tedy měli vědět, že váš vodní filtr potřebuje výměnu? Je důležité tuto situaci okamžitě řešit. Shromáždili jsme tedy několik evidentních příznaků, které ukazují, že vaše lednice potřebuje výměnu vodního filtru. A tady jsou:

Podpis č. 1. Světlo filtru zčervená

Všechny chladničky Samsung mají na displejích filtrační světla. Tento indikátor můžete vidět společně s dalšími symboly pro nastavení teploty a tlačítkem napájení. Pokud kontrolka filtru zůstane modrá, je používání a funkce filtru stále bezpečná. Když se však symbol změní na červený, musíte okamžitě vyměnit filtr. Po výměně by se měl automaticky změnit zpět na modrou.

Podpis č. 2. Voda má nepříjemnou chuť

Měli byste být schopni rozpoznat chuť vody ve vaší chladničce. Přestože kontrolka filtru nezčervenala, chuť může také znamenat, že s vaším filtrem není něco v pořádku. Částice nečistot a jiné nečistoty mohou ovlivnit vaše zásobování vodou.

Také si všimněte, že ve vaší chladničce mohou růst škodlivé organismy, jako jsou bakterie a plísně.

Existuje vysoká šance, že tyto organismy mohou přispět k nepříjemné chuti ve vaší vodě. A vaše chuťové pohárky to vědí. Pokud však vaše voda chutná jako kov, může to být způsobeno rzí nebo korozí.

Podpis č. 3. Nečistoty nebo černé částice

Filtry stárnou a jejich kvalita se postupem času nějak sníží. Když jsou příliš staří, postrádají účinnost filtrovat všechny špinavé částice. Pokud tedy ve vodě pozorujete špínu, je čas zkontrolovat váš filtr. Nechcete, aby to zůstalo několik dní beze změny, protože by to mohlo vést k vážným zdravotním problémům.

Podpis č. 4. Změny barvy

Toto znamení se stává zřídka, ale neměli byste pít vodu, jakmile změní barvu. Může to být způsobeno různými faktory, ale každý z nich může mít za následek zdravotní problémy. Když vaše voda není čistá a objevují se bílé víry, mohou zde být škodlivé kontaminanty. Jiné barvy, například světle červená, mohou naznačovat rez.

Závěrečné myšlenky

A to jsou všechny informace, které potřebujete vědět o tom, jak změnit filtr chladničky Samsung. Pro lepší kvalitu vody vyměňte filtr alespoň dvakrát ročně. Výměna vodního filtru je nezbytná pro udržení účinnosti dávkovače vaší chladničky. Pokud máte zájem dozvědět se více o tomto tématu, přečtěte si, jak vyčistit filtr klimatizace Frigidaire. Děkuji za přečtení!