Jak zlikvidovat sušičku? Kompletní průvodce!

Zajímá vás, jak sešrotovat sušičku? Jste na správném místě. Mnoho praček a sušiček je postaveno podobně a aréna si není až tak nepodobná při rozebírání jedné od druhé. Než uděláte cokoliv dalšího, jako je vytahování kabeláže nebo demontáž motoru, sejměte dvířka a kryty. Po jejich uvolnění budete mít rychlejší přístup k sadě a motoru.

Začněte třídit své kovy při rozebírání stroje; to by ušetřilo čas a zajistilo, že vaše dražší kovy zůstanou oddělené od ostatních. Nakonec zkontrolujte, zda je zařízení odpojené a má potřebné vybavení.

Pokud nemáte správné vybavení, jako je ruční nářadí, řezačky drátu a páka, můžete místo toho navinout čepel, což vede ke zranění spíše než penězům v kapse. Pojďme si to přiblížit.

Je nutné pračku nebo sušičku před sešrotováním demontovat?

Přestože je demontáž pračky nebo sušičky složitá operace, mnoho skartovačů věří, že se to vyplatí. V Artemis Recyclers často přijímáme rozložené i plné pračky a sušičky a můžeme potvrdit, že za demontované stroje zaplatíme výrazně více. V důsledku toho, pokud jste tělesně způsobilí rozebírat zařízení, jako je pračka nebo sušička, a máte nebo můžete snadno získat potřebné vybavení, bude to vždy užitečné.

Výhody demontáže sušičky před jejím sešrotováním

Přestože většina firem zabývajících se recyklací kovového šrotu přijímá všechny typy kovů s několika výjimkami (typicky z důvodů ochrany životního prostředí nebo právních předpisů), neplatí za různé druhy kovů stejnou cenu. Některé kovy jsou méně běžné a užitečné při výrobě než jiné. Hliník je například skvělý kov pro běžnou výrobu, ale je také poměrně běžný a není vhodný pro významné účely. V důsledku toho nemohou recyklační podniky platit vysokou cenu za odpadní hliník.

Na druhou stranu kovy, jako je měď, jsou přirozeně dražší, protože jsou méně hojné a užitečnější ve specializované výrobě (jako jsou kovové vodiče). To znamená, že firma zabývající se recyklací kovového odpadu může nabízet výrazně vyšší ceny mědi a srovnatelných kovů.

Způsoby, jak zlikvidovat sušičku

Jak tedy sešrotovat sušičku? Existuje několik různých druhů šrotu, které lze extrahovat ze sušičky šrotu, tak proč volit snadný způsob, když můžete vydělávat peníze? Měděný drát, ocel, elektromotory, to vše můžete ve své sušičce najít.

Můžete snadno vydělat více než 5 až 6 dolarů tím, že sešrotujete svou sušičku? Při pohledu na zadní část stroje vidíme, že na plechové podložce drží pouze několik šestihranných šroubů, takže ty chlapy sundáme! Pokud z tohoto příspěvku něco odstraníte, odřízněte prosím kabely na zadní straně vašich zařízení. Sundejte prosím kabel sušičky, i když přeskočíte zbytek toho, co uvádím. Neudělat to je hřích na vysoké úrovni.

Když si pořídím sušičku šrotu, první věc, kterou udělám, je otevřít zadní stranu a vytřepat všechny volné mince, které se nashromáždily v průběhu času. Věřte tomu nebo ne, mnoho sušiček šrotu skončí s 6 dolary v hotovosti na dně. Není k smíchu, když v peněžence najdete 6 dolarů. Mluvte o rychlém výdělku. Dalším krokem je odstranění všech nepotřebných drátů, které spojují knoflíky s motorem a hořákem. Mohou být vytrženy ručně nebo oříznuty bočními čepelemi.

Dalším krokem je vytržení vyřazeného elektromotoru, což lze snadno provést pomocí pístové frézy, někdy známé jako karbidová čepel. Pinzetou jsem sundal ocelovou sponu a přepiloval primární hřídel spojující motor se zadním výfukem. Pokud nechcete vynakládat úsilí na odstranění plynového potrubí, bude obvykle stačit jednoduchý řez karbidovým kotoučem. Protože byl v tomto případě tak malý a primárně vyrobený z oceli, rozhodl jsem se proti. To však může ve vzácných případech vést k kg nebo více pevného lisovaného hliníku.

Hmotnost našeho odpadního napájecího kabelu je 0,40 lb. Na základě vrakoviště lze tento drát zakoupit v různých jakostech, v rozmezí od 25 do 50 za libru. Pokud byste chtěli jít ještě dál, můžete zástrčku odříznout a uložit do své špinavé mosazné hromady, což vám pomůže získat vyšší hodnotu na většině vrakovišť.

Hmotnost našeho vyřazeného elektromotoru je něco málo přes 8 liber. Můžete očekávat, že tento motor bude těžší. Na druhou stranu je tento motor postaven pomocí měděných vinutí, jak vysvětlím níže. To je přiměřeně běžné, zejména u novějších, levnějších zařízení. Čím starší zařízení, tím pravděpodobnější jsou měděné cívky. Zde je návod, jak zlikvidovat pračku a sušičku.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli vše o tom, jak sešrotovat sušičku? Přečtením tohoto článku můžete sušičku vyhodit sami, aniž byste si najímali odborníka, nebo můžete prodejem tohoto odpadu vydělat nějaké peníze. Také by vás mohlo zajímat, jak dostat pastelky ze sušičky a proč mé sušičce tak dlouho schne