Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky? 4 snadné kroky!

Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky? Postupem času může dojít k pomalému plnění pračky, protože tyto spotřebiče mají tendenci ztrácet svou kvalitu postupem času v důsledku opakovaného používání čištění a mnoha dalších, což vede k poškození jejích součástí, což vás může stát o něco více, než kolik činí vaše očekávaný rozpočet. S tím se na to podívejme hlouběji.

Vzhledem k tomu, že některá poškození mohou začít na hadici, musíte zkontrolovat, zda nejsou problémy s připojením nebo jinými součástmi domácího spotřebiče. Příčinou je většinou ucpaná hadice, takže abyste tomu zabránili, měli byste vědět, jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky.

Proč? Vodní kámen se hromadí hlavně v hadicích, zvláště pokud se ta vaše nachází u stěny se špínou a mnoha dalšími nečistotami, čímž se snižuje průtok vody ve vašem stroji a může dokonce způsobit jeho poruchu v žádném konkrétním čase. Pro jistotu se také doporučuje vyměnit hadice každé tři až pět let. Nicméně, i když požadavek říká, že je stále nutné pravidelně čistit, když je bankovka používána. Za rok byste je měli odpojit a celý stroj důkladně vyčistit, abyste při praní nezpůsobili žádný problém nebo potíže. Nechte nás tedy bez dalších okolků vyčistit vaši vypouštěcí hadici.

Postup čištění vypouštěcí hadice pračky

Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky? Někteří možná neznají čištění odpadní hadice pračky, protože ji mohou vlastnit poprvé, nebo ještě nečetli návod k použití konkrétního spotřebiče. Toto jsou kroky, které můžete použít jako základ, takže zde je:

Krok č. 1. Příprava pračky na čištění

Při čištění jej musíte odložit od stěny, aby se při pozdějším čištění spotřebiče nedostaly nečistoty. K odstranění stroje můžete také použít ruční vozík. Nyní byste měli být schopni jít zezadu bez obav. Při čištění nezapomeňte odpojit zástrčky zařízení, jako je pračka; může být vystavena vodě, což může vést ke zranění nebo dokonce poškození pračky samotné. Ujistěte se, že jste uzavřeli vodní ventily, aby při provádění procesu voda nevytékala ani neunikala. Až budete hotovi, další věcí, kterou uděláte, by mělo být nasazení širokého starého ručníku na zadní stranu pračky. Když je na svém místě, měli bychom přejít k následujícím krokům, které odstraní některé součásti ze stroje. Vědět, jak čistit vypouštěcí hadice praček.

Krok č. 2. Odšroubujte a ujistěte se, že je spotřebič čistý

U kroku číslo dvě by měly být vodní hadice a trysky ze stroje odstraněny nebo odšroubovány pomocí nějakého nářadí, které máte doma. Pokud je váš na tvrdém místě, které nelze odstranit pouhým tahem nebo použitím některých základních nástrojů, možná budete muset použít nějaké kleště, abyste jej odstranili, aniž by to bylo drsné. Na potrubí může také zůstat voda, takže před čištěním musíte stroj znovu zkontrolovat. Odtud nakloňte konce hadice přes prázdný kbelík, který jste si dříve připravili, abyste zachytili případné nečistoty nebo vodu z pračky. S tím, co bylo řečeno, pojďme nyní dál. Přečtěte si také o tom, jak používat oxiclean v pračce s horním plněním.

Krok č. 3. Čištění vypouštěcí hadice ostřikovač

Po dobu nejméně pěti až deseti minut izolujte hadici v teplé, mýdlové a nepříliš tvrdé vodě, která umožní součásti hadice okamžitě vyčistit. Poté budete muset na pračce otevřít otvor síta na vlákna. Všechny nečistoty z obrazovky můžete snadno odstranit pomocí starého zubního kartáčku. Filtry některých strojů jsou umístěny na různých místech, takže znovu zkontrolujte, zda jste zkontrolovali správné místo, abyste nemuseli ztrácet spoustu času. spíš to hledat než řešit problém. Možná umístění mohou být hlavně vzadu, na boku nebo dokonce v horní části stroje, pokud používáte moderní. Vypouštěcí hadici znovu opakovaně ponořte, abyste se ujistili, že jsou potrubí důkladně vyčištěna. Pokračujte v tom, dokud se neujistíte, že je nyní připraven k opětovnému použití. Může být užitečné přečíst si o tom, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky.

Krok č. 4. Závěrečný úklid

Vypusťte všechnu špinavou vodu z dřezu a naplňte ji novou, aby průtok procházel bez obav. Nechte jej namočit ve vodě alespoň na minutu nebo pět a ujistěte se, že je vyčištěný. Po dokončení otřete hadice čistým hadříkem a zašroubujte zpět všechny spoje na místo.

It’s A Wrap!

Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky? Nyní, když víte, jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky, bude mnohem snazší se s tím vypořádat, protože výše uvedené kroky jsou zjednodušené, abyste se ujistili, že tomu rozumíte důkladně, aniž byste museli řešit potíže nebo jakékoli problémy. Nyní můžete čistit své špinavé prádlo, aniž byste si museli dělat starosti! Možná budete také chtít vědět, proč moje pračka zapáchá a jak tomu zabránit a jak ho vyčistit.