Jak zlikvidovat ohřívač vody? 4 nejlepší tipy!

Otázkou je, jak zlikvidovat ohřívač vody? Není to tak těžké, jak si možná myslíte. Snadno to získáte, když si podrobně projdete tento článek. Zajistíme, aby vaše otázka byla zodpovězena tím nejlepším možným způsobem.

Vezměme si příklad zde, vzhledem k tomu, že jste si uvědomili, že chcete jiný ohřívač vody, takže zbavit se toho nechtěného byla v podstatě jediná věc, na kterou jste mysleli. Máte však dva ohřívače vody: jeden moderní a jeden starověký. Mnoho lidí se rozhodne koupit nový ohřívač od takové firmy, která prodává a opravuje ohřívače vody.

Pokud zvolíte tento způsob, nemusíte vymýšlet, jak topidlo zlikvidovat, protože firma ho s největší pravděpodobností vyveze za vás. Nicméně, když jste kutil, může být výběr, kam jít se svým starým topením, obtížný. Níže si proberme, jak můžete svůj ohřívač snadno zlikvidovat sami.

Tipy, jak likvidovat ohřívač vody

Zde probereme několik metod a technik, pomocí kterých budete vědět, jak likvidovat ohřívač vody. Takže, přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

#1. Svůj ohřívač vody můžete darovat

Mnoho spotřebitelů chce aktualizaci ohřívače vody, protože vyžadují extra teplou vodu, než může poskytnout současná jednotka. Pokud je váš ohřívač vody v dobrém stavu, můžete se o něj podělit s někým, kdo ho potřebuje. Zeptejte se v darovacím centru, zda berou funkční ohřívače vody. Pokud budou chtít, budete také moci pomoci komukoli v nouzi, ale také budete moci poskytnout daňově uznatelný příspěvek.

Pokud nemůžete najít organizaci, která by váš dar převzala, zvažte umístění nabídky do novin. Pokud váš předchozí ohřívač již nefunguje, můžete zkusit spustit reklamu. Možná se vám podaří najít někoho, kdo to vezme výměnou za kovový šrot.

#2. Ohřívač vody můžete recyklovat

Mnoho organizací zabývajících se likvidací bude akceptovat ohřívače vody a recyklovat je na kov. Většina válců ohřívače vody je vyrobena z oceli s měděnými a mosaznými konektory. Recyklační zařízení vám obvykle poskytnou tržní částku za váš gadget, ale někteří vás mohou požádat o cenu, abyste se ho zbavili. Několik recyklačních středisek může dokonce zajistit vyzvednutí vašeho staršího ohřívače u vás doma.

Způsobů, jak ohřívač vody recyklovat, je mnohem více, jen je potřeba si ujasnit, zda jej skutečně recyklovat chcete nebo ne. Pokud nemůžete najít recyklační místo, kam by bylo možné vzít váš starý ohřívač, můžete se obrátit na místní samosprávu. Často mají plány pomoci lidem při likvidaci předmětů, jako jsou ohřívače vody.

#3. Ohřívač vody můžete vyhodit do odpadu

Informujte svou popelářskou službu. Velké stroje lze někdy v některých lokalitách vyzvednout z ulice a zařízení se často opravuje nebo recykluje. Pravděpodobně budete muset zaplatit poplatek za služby, ale pokud to vaše společnost zabývající se odpadem poskytuje, je likvidace stejně snadná jako odstranění ohřívače vody a jeho přemístění na ulici!

#4. Likvidovat se můžete sami

Prvním postupem je odpojení ohřívače od zdroje napájení, což může být buď plynová nebo elektrická přípojka. Pokud se jedná o plynový ohřívač, měl by být v blízkosti nádoby nebo jednotky umístěn uzavírací ventil.

Chcete-li vypnout elektřinu do topných systémů, přejděte na hlavní rozvodnou desku. Jistič pro teplovodní ohřívač musí být označen jako „Ohřívač teplé vody“ nebo možná něco podobného. Pokud jste jej nenašli, vypněte hlavní napájení vypínačem v hlavě hlavního rozvaděče. Po vypnutí napájení připojte voltmetr směrem k měděným vodičům na černém i bílém vedení. Pokud voltmetr nedává žádný signál, je v pořádku odstranit vodič ohřívače.

Kromě toho odinstalace ohřívače vody vyžaduje odstranění jakékoli existující kapaliny v nádrži. Začněte tím, že zavřete kohoutek přívodu studené vody, čímž vypnete přívod vody. Poté zapněte všechny kohoutky horké vody ve svém domě, aby vzduch mohl vstupovat do potrubí. Veškerá zbytková horká voda bude v důsledku této akce vytlačena zpět do kotle.

Připojte vodní hadici k výstupní trubce na dně nádoby a snažte se, aby její konec byl umístěn nad odtokem nebo kdekoli jinde, kde voda ničemu neublíží. Po otevření kohoutku by se nádoba měla sama vyprázdnit za 3 až 6 minut. Pokud jsou trubky spojeny pomocí spojek, vše, co nyní budete potřebovat, je nástroj a nějaké ruční mazivo k odpojení a přemístění ohřívače vody. Můžete si také přečíst o tom, proč ohřívač vody Rinnai stále pípá.

Je to obal!

Od této chvíle musíte vědět, jak zlikvidovat ohřívač vody sami a také tím, že si vezmete pomoc od někoho. Nyní to snadno zvládnete. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyměnit vložku ohřívače vody a jak ohřívač vody vypnout.