Jak používat závěsy jako dělicí příčky

Dřevěné příčky nebo nábytek, které vám pomohou rozdělit různé prostory v otevřeném půdorysu, jsou pro některé oblasti fantastickou strategií. V některých případech může místnost působit stísněně nebo menší, než ve skutečnosti je. Naštěstí vás naučíme, jak používat závěsy jako předěl místnosti.

Je to neformální a stylová technika, jak jemně a efektivně rozdělit prostor pro lenošení a stolování. Připevněte napínací tyče z jedné strany na druhou a navlékněte závěs pomocí klipů. Upravte závěs a máte svůj vlastní dělič záclon.

Oddělovače záclon

Pamatujte, že to ve skutečnosti nenabízí mnoho soukromí. Spíše nabízí jemné oddělení funkčních ploch v otevřeném prostoru. Můžete například oddělit svůj studijní stůl od místa na spaní nebo skrýt pračky z kuchyně.

Nedoporučujeme používat záclonové přepážky jako stěnu pro zajištění soukromí z jedné místnosti do druhé. Vždyť je to pořád jen dlouhý kus látky. Není zvukotěsný ani nezabrání nechtěnému personálu ve vstupu do konkrétní místnosti.

Místo toho, když se naučíte používat závěsy jako předěl místnosti, získáte elegantní a stylovou alternativu, kterou můžete snadno připevnit a oddělit od stěn. Je to rozhodně nákladově efektivnější než instalace stěn a masivních dřevěných upevnění.

Instalace

Proměňte jakýkoli široký prostor ve sdílenou zónu s obývacím pokojem a ložnicí. Silnější závěsy mohou nabídnout jednoduše vizuální soukromí a v případě potřeby zakrýt prostor na spaní. Tato technika je také ideální pro minimalistické moderní interiérové ​​​​designy.

Krok 1: Změřte prostor.

Nejprve se rozhodněte, kam chcete záclony umístit. V některých případech je můžete zavěsit mezi dva pevné trámy nebo sloupky pomocí napínací tyče. Můžete je však také zavěsit přes jakýkoli prostor pomocí závěsných tyčí na strop.

Vezměte si měřicí pásku a změřte délku stropu, kam připevníte záclonové tyče. To vám pomůže určit přesnou délku tyče, než půjdete nakupovat. Pomůže vám také při rozhodování o šířce vašeho závěsu.

Stejné pravidlo při měření šířky závěsu stále platí, zvláště pokud chcete plné závěsy pokrývající plochu. Vynásobte skutečnou šířku faktorem plnosti dvěma nebo třemi, abyste získali šířku záclony.

Krok 2: Připojte tyče.

U napínacích tyčí postupujte podle pokynů, které jsou součástí balení. Umístěte je mezi dva nosníky a roztáhněte tyče, dokud se nedotknou obou stran. Upravte napětí na tyči tak, aby držela na místě.

Při použití závěsných tyčí nebo kolejnic pro montáž na strop může být nutné vyvrtat otvory do stropu. Některé lehké varianty však nabízejí silná lepidla, která je udrží na místě. Nainstalujte je podle pokynů výrobce.

Krok 3: Zavěste závěsy

K zavěšení závěsů bez demontáže tyče použijte zaklapávací klipsy. Pokud však máte obyčejné klipsy, vyjměte tyč z držáku a nasuňte závěs na vodorovnou tyč. Podle potřeby upravte závěsy.

Kde je použít?

Závěsovou přepážku můžete použít k vymezení různých funkčních oblastí v širokém prostoru tak, že je zavěsíte doprostřed místnosti pomocí držáku tyče namontovaného na stropě. Dalším fantastickým využitím těchto závěsů je skrytí určitých oblastí v domě. Zde je několik příkladů.

1. Oddělovač obývacího pokoje a ložnice

Pověste elegantní kousek závěsu po stranách vaší postele ve vašem apartmánu studiového typu. Pokud je vaším prostorem jednolůžkový pokoj, zkuste zakrýt prostor na spaní pomocí závěsů. Může vám také pomoci poskytnout vám v noci trochu soukromí, zvláště pokud máte hosty, kteří spí na gauči.

2. šatna

Zbavte se dvířek skříněk a přijměte styly šaten tím, že zavěsíte závěs, který bude sloužit jako dvířka skříně. Užijte si luxusní a pohodlnou šatnu, která vypadá stylově a šik zároveň. Použijte těžké a dlouhé závěsy, abyste získali více soukromí.

3. Sdílené pokoje

Někdy se sdílení pokoje může zdát trochu trapné. Zavěšením rozdělovače záclon můžete tento problém snadno vyřešit. Připevněte tyč mezi postele a vytvořte dvě různé místnosti oddělené velkým a těžkým závěsem.

4. Skrýt oblasti

Pokud bydlíte v bytě, musíte znát boj se schováním konkrétních úložných prostor v tak malém prostoru. Průsvitné závěsy mohou tyto oblasti okamžitě skrýt a zároveň dodají vašemu pokoji měkký a jemný povrch.

5. Kuchyňská přepážka

Definujte podlahovou plochu přiřazenou vaší kuchyni a jídelně. Zavěste závěsné kolejnice na strop, aby byly vaše závěsy pohyblivé. Posunutím otevřete a zavřete, abyste oddělili jídelní kout od kuchyně.

6. Oddělovač do koupelny

Toto je pravděpodobně nejběžnější mezi ostatními zahrnutými v seznamu. Avšak kromě použití vašich tradičních tyčí k zavěšení sprchových závěsů, proč to nevyměnit pomocí stropních držáků a elegantní krajky pro rozdělení vaší koupelny a umyvadla.

Shrnutí

Existuje spousta způsobů, jak znovu objevit malé a velké prostory, když se naučíte používat závěsy jako předěl místnosti. Vybavte je nějakými elegantními kravatami nebo vintage dekorem, které doplní vzhled. Jen se ujistěte, že používáte správné materiály pro každou záclonu. Silnější závěsy vám mohou poskytnout větší soukromí, zatímco průhledná látka poskytuje jemný dotek.