Jak zjistit, zda má vaše matrace plíseň: 3 užitečné faktory

Máte potíže naučit se, jak zjistit, zda má vaše matrace plíseň? Nebojte se, protože tohle je přesně ten článek pro vás.

Co způsobuje plísně?

Plísním se daří ve vlhkém prostředí, jako jsou střechy, okna, netěsnosti potrubí nebo v oblastech se záplavami. Miluje růst na papíře, kartonu, stropních dlaždicích a dřevěném zboží.

Prach, barvy, tapety, izolace, sádrokartonové desky, koberečky, látky a čalounění, to vše obsahuje plíseň. Cladosporium, Penicillium a Aspergillus jsou nejběžnější vnitřní plísně.

Plíseň najdete uvnitř i venku. Otevřené dveře, okna, větrací otvory a topné a klimatizační systémy mohou umožnit plísním proniknout do vašeho domova.

Plíseň v atmosféře se může přilepit na oblečení, boty a domácí mazlíčky a poté se dostat dovnitř. Spórám plísní se bude dařit v oblastech s nadměrnou vlhkostí, například když prosakuje do střech, potrubí, zdí, květináčů nebo tam, kde došlo k záplavám.

Vysoká vlhkost, nekontrolovaná kondenzace a jednoduché a pomalé úniky potrubí jsou hlavními spouštěči růstu plísní. Naučit se, jak zabránit napadení plísní, však obnáší mnohem více než zavolat instalatéra.

Instalatér je fantastická odborná možnost, jak opravit menší únik vody dříve, než se stane velkým problémem s plísněmi. Instalatéři rozpoznávají indikátory skrytých problémů s plísněmi a varují vás před hrozícími neštěstími.

Pokud jde o diagnostiku plísní, znalosti instalatéra jsou životně důležité. Mohou být také velmi přínosné z hlediska ochrany proti plísním.

Prvním krokem k prevenci plísní ve vašem domě je pochopit, co je produkuje. Pak je prospěšné pochopit důsledky štíhlé výroby.

Zde je článek průvodce o tom, jaká je barevná plíseň, která vám pomůže určit, jaký typ plísně musíte řešit.

Plísním se daří v mnoha stavebních materiálech, protože dodávají správné živiny. Vlhké celulózové materiály, jako je papír a papírenské zboží, lepenka, stropní desky a dřevěné výrobky, jsou zvláště příznivé pro tvorbu plísní.

Plísně se mohou vyvíjet v různých materiálech, včetně prachu, barev, tapet, izolačních materiálů, sádrokartonu, koberců, látek a čalounění. Zde je průvodce, který vám může pomoci dozvědět se více o příznacích a řešeních plísní matrací.

Jak zjistit, zda matrace plísní

Plíseň nebo plíseň jsou zpočátku nepatrné, takže první příznaky neuvidíte, dokud nevyrostou natolik, aby je bylo možné vidět lidským okem. Tento problém je častější u těch, kteří se při pravidelné výměně povlečení neotáčí a kontrolují svou matraci.

Plíseň pod matrací se obvykle projevuje nejprve jako viditelný vzhled drobných černých teček, které můžete vidět dlouho předtím, než zaznamenáte zdravotní potíže nebo zápach. Sledování matrace je základní strategií pro prevenci růstu a výskytu plísní.

Zde jsou následující příznaky a příznaky, pokud je vaše matrace napadena plísní:

1. Identifikujte nebo zjistěte zápach nebo vůni

Spóry plísní mají silný a trvalý zápach, který byste s plísní nemuseli identifikovat. Když o tom přemýšlíte, pravděpodobně se vám vybaví rozkládající se jídlo, které má hnilobný zápach, zatímco spory na vaší matraci mohou mít vlhký nebo vlhký zápach, který byste mohli časem rozpoznat.

Pokud zjistíte tento zápach, pokračujte v hledání spor, abyste problém vyřešili. Vůni můžete cítit dříve, než na matraci uvidíte podstatnou hustotu plísní, v závislosti na tom, kde se nacházejí a jak hustá je koncentrace plísní.

2. Všímejte si změn nebo událostí týkajících se zdravotních problémů

Expozice spór může být zdraví nebezpečná, zvláště pokud se již člověk necítí dobře nebo má silné alergie. Plíseň pod matrací je obzvláště nebezpečná, protože trávíte tolik času v posteli, a jste jí tak vystaveni podstatně déle, než kdybyste byli v jiné části vašeho domu.

Při dlouhodobém vystavení plísním zaznamenáte příznaky podobné alergii, jako jsou bolesti hlavy, svědění očí, překrvení a únava. Pokud tyto příznaky pociťujete neuvěřitelně rychle po probuzení, vaše šance na expozici jsou vysoké.

3. Zkontrolujte vzhled

Plesnivé matrace, zatímco na spodní straně matrace se objevují drobné černé skvrny, které se buď dotýkají země, roštů postele nebo taštičkové pružiny, jsou jedním z prvních indikátorů plísně. Tato černá plíseň je plíseň, a pokud se neléčí, rozšíří se a pokryje matraci, způsobí poškození a vytvoří spory, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví.

Plíseň se objevuje jako rozmazaný povlak v obrovských kusech, obvykle v bílé nebo černé barvě. Plíseň poznáte podle jejího tečkovaného černého vzhledu, specifického pro tuto formu houby.

Plíseň se pod matracemi vyskytuje výrazně častěji a její výskyt poznáte podle toho, jak snadno se stírá vlhkým ručníkem. Zde je návod, který vám může pomoci, jak odstranit plíseň z vaší matrace.

Závěr

Toto jsou základní fakta, která potřebujete vědět a pomohou vám pochopit, jak zjistit, zda vaše matrace má plíseň. Další informace získáte kliknutím na navrhované odkazy.