Jak čistit plíseň na vinylových sedadlech: Podrobný návod pro kutily

Přemýšleli jste nad tím, „jak vyčistit plíseň z vinylových sedadel“?

Vinylová sedadla můžete vidět na své lodi i ve svém autě. Díky tomu můžete začít cítit něco hrozného a později na tom objevit plíseň.

Na vinylové autosedačky možná budete chtít získat bílý destilovaný ocet a nastříkat ho na plíseň. Nyní se pro vinylová lodní sedadla můžete rozhodnout pro odstraňovač plísní a plísní bez bělidel.

Můžete vidět, že produkty použité v obou sedačkách neobsahují bělidlo. Je to proto, že bělidlo může ovlivnit kvalitu vinylu a může snížit jeho kvalitu a zkrátit jeho životnost.

Pokud chcete mít více znalostí o tom, jak čistit vinylová sedadla, pokračujte.

Co je vinyl?

Vinyl je syntetický plast sestávající z polyvinylchloridu a lze jej použít jako krytinu. Vinyl je široce používán jako sedačka, protože je levnější a má dlouhou životnost než kožené nebo látkové sedačky.

Další výhodou vinylových sedadel je to, že jelikož jsou plastové, šance, že budou mít skvrny, je malá a jsou také voděodolné, což je ideální pro lodní sedadla. Kvůli jeho ceně a výhodám mnoho lidí chce mít vinylová sedadla pro své lodě i auta.

Proč na vašich vinylových autosedačkách roste plíseň?

Je to jednoduché, vlhkost z vnějšku auta si do něj našla cestu třeba prasklinou na vašich oknech, nebo jste rozlili pití a zapomněli ho vyčistit. Jakmile se ve vašem autě objeví spóry plísní, mohou růst pravděpodobně kdekoli, na vašich sedadlech, bezpečnostních pásech nebo ve vaší klimatizaci.

Odhalit je by bylo poměrně snadné, s výjimkou plísně uvnitř vaší klimatizace. Sedačka i bezpečnostní pás by měly viditelná místa, kde se množila plíseň.

S vaší klimatizací byste mohli cítit něco hrozného, ​​což naznačuje, že uvnitř ní roste plíseň.

Proč na vašich vinylových sedadlech lodí roste plíseň?

Vzhledem k tomu, že loď je obvykle ve vodě, byla by vystavena největšímu riziku vzniku plísní. Vlhkost a stálá vlhkost z prostředí by byly vynikající pro pěstování padlí.

Vzhledem k prostředí, ve kterém se vaše loď nachází, byste měli vždy zkontrolovat, zda neroste plíseň, a neustále ji čistit, když jste tam, abyste zabránili růstu plísní.

Odstranění plísňových skvrn na vinylu

Při čištění plísní z vinylových materiálů byste neměli používat bělidlo jednoduše proto, že odstraní všechny oleje z materiálu a dále jej poškodí, místo aby se o něj staralo. Místo bělidla můžete použít prací prostředek smíchaný s vodou nebo bílým octem.

Nejprve odstraňte prach z kousků plísně nebo je vysajte a poté vinylový povrch navlhčete směsí čisticího prostředku a vody nebo octem. Nechte vyschnout a znovu vysajte nebo oprašte.

Podrobný návod, jak odstranit skvrny od plísní na vinylu, najdete v tomto článku, který máme.

Odstranění plísně na vinylové autosedačce

K čištění vinylové autosedačky potřebujete ocet, rozprašovač a kartáč. Začněte tím, že naplníte lahvičku s rozprašovačem octem.

Jakmile je lahvička plná, nastříkejte ji na celou autosedačku. Poté, co dokončíte nástřik po celé autosedačce, začněte autosedačky drhnout kartáčem.

Jednoduše opakujte tento proces, dokud nezmizí všechny formy. Chcete-li znát podrobnější návod na odstraňování plísní ve vašem autě, podívejte se na tento průvodce odstraňováním plísní z auta.

Jak se zbavit plísně na vinylovém sedadle lodi

Na čištění lodního sedadla potřebujete čisticí roztok bez bělidel, hadřík z mikrovlákna a malý kartáček. Ujistěte se, že jste pečlivě vybrali materiály, protože mohou poškodit sedadla.

Začněte na postiženou oblast nanášet čisticí prostředek bez bělidel. Jakmile pokryjete oblast formy, začněte ji šlehat hadříkem z mikrovlákna nebo malým kartáčem.

Po vytření formy čisticím prostředkem vysajte sedadla, abyste odstranili všechny nečistoty. Zde jsou další tipy, jak vyčistit plíseň ze sedadel lodí.

Jak zabránit růstu plísní na vinylových sedadlech

Abyste zabránili růstu plísní na vašich vinylových sedadlech, musíte sedadlo a jeho okolí neustále čistit. Je pro to, aby se plíseň přestala usazovat a množit na vašich sedadlech.

Také zkontrolujte, zda vaše auto může získat vlhkost mimo něj. Vzhledem k tomu, že vaše loď je neustále vystavena mořské vodě, je nevyhnutelné, aby se vaše sedadlo nasálo vlhkosti.

Jedna věc, kterou s tím můžete udělat, je časté čištění. Častá kontrola a čištění vinylových sedadel je nejlepší způsob, jak zabránit růstu plísní, než čekat, až se rozmnoží a vyrostou a budou vidět.

Závěr

Nyní máte představu, jak vyčistit plíseň z vinylových sedadel, ať už jde o autosedačku nebo sedadlo lodi. Doufáme, že jste se příliš nestresovali, protože existuje mnoho možností, jak to udělat.