Jak zjistit škody způsobené škůdci: 7 užitečných příznaků

Pro někoho, kdo má omezené znalosti o zamoření škůdci, můžete mít potíže s tím, jak určit škody způsobené škůdci. Varování a značky před vámi budou červeným kódem, který vás ochrání před rozsáhlým poškozením.

Příznaky poškození škůdci: Červené vlajky

Zde je seznam znamení, na co si dát doma pozor:

1. Exkrementy škůdců

Napadení škůdci obvykle zanechává trus. Stejně jako ve vašich domácích rozích nebo skříních můžete mít problém s potkany.

Zatímco termiti, tesaři a trus štěnic je často obtížné odhalit. Trus škůdců a olupující se kůže mohou způsobit alergické reakce a znečišťovat vnitřní vzduch.

Proto se doporučuje nechat si dům důkladně prohlédnout.

2. Důkaz o hnízdní aktivitě

Krysy a myši si postaví hnízda ze všeho, co jim přijde pod ruku, včetně odpadků. Proveďte důkladné prohlídky domu s baterkou a hledejte ve všech rozích, včetně vnitřních skříní a za kuchyňskými spotřebiči, červené vlajky, jako je skartovaný papír, který by mohl být použit k hnízdění.

3. Zamořený mrtvým hmyzem uvnitř domu

To souvisí s hnízděním a územní evidence. Dávejte pozor na všechny mrtvé brouky, které se mohly nashromáždit na okenní římse nebo ve sklepě.

Pokud existuje mnoho štěnic stejného druhu, jsou pravděpodobně místní.

4. Ohlodávat značky a díry

Je možné, že škůdci způsobí strukturální poškození vašeho domova. To je velká červená vlajka, protože krysy a termiti milují hlodat a hlodají značky na elektrickém vedení, což může zvýšit riziko zkratu.

Poškozené dřevo kolem domu je dalším příznakem napadení termity, takže si na něj také dejte pozor.

5. Podivné pachy a zvuky

Krysy a myši zapáchají a močí. O švábech se říká, že voní jako „fekální sójová omáčka“.

Zápach odpadků je také špatným znamením, protože přitahuje škůdce. Dávejte pozor na vzorování nohou hlodavců.

Baví je schovávat se pod koberci a za zdmi. Typické je škrábání, hlodání, skřípání a šourání po zdech.

6. Indikace termitů

Termiti jsou extrémně destruktivní škůdci, kteří se živí dřevem a způsobují poškození infrastruktury, pokud nejsou kontrolováni. Tito škůdci mohou také sežrat váš dřevěný nábytek, takže váš domov není bezpečný.

Díry, propadlé podlahy a duté dřevo jsou příklady viditelných vad. Příznakem napadení jsou křídla z termitů nebo tříslové trusové pelety připomínající piliny.

7. Mastné stříkance a stopy

Krysy a myši často sledují každý den stejné trasy a zanechávají za sebou důkazy a stopy. Krysy mohou zanechávat tmavé mastné stopy na stěnách, když v nich pobíhají.

Známky, jako jsou výkaly, skvrny od moči a stopy v prachu, mohou také naznačovat jejich přítomnost.

Sledování venkovních škod

1. V těsné blízkosti množíren

Poznamenejte si špinavou uličku s hromadícími se odpadky. Dávejte pozor na obnažené elektrické dráty, protože je rádi hlodají krysy a myši.

Hlodavci také milují vodovodní a plynové potrubí. Pokud se váš pozemek nachází v blízkosti jezera, rybníka nebo jiné stojaté vody, mohou být v létě problémem komáři.

2. Nepříznivě ovlivněné rostliny

Na okrajích stébel trávy a kolem jakýchkoli zahradních rostlin hledejte stopy hmyzu nebo hlodavce. Pokud jsou přítomny nějaké trvalky, hledejte na listech zvlněné okraje.

3. Mraveniště

Najděte hromady hrubozrnné špíny s malým otvorem nahoře podél linií plotu a ve spárách na chodníku. Mravenci jsou často vidět, jak si razí cestu nahoru a dolů z kopce.

4. Aktivní škůdci

To se může zdát samozřejmé, ale je důležité si to uvědomit. Ujistěte se, že prohledáváte venku, zejména pod listím a kameny.

Můžete také provést průzkum a seznámit se s identifikací různých škůdců, abyste zjistili, jaký typ napadení může být přítomen.

Co mám dělat?

1. Nechte to na odborníky

Pokud ve svém domě objevíte známky napadení škůdci, možná budete muset provést deratizaci. Před pokusem o utěsnění děr nebo ošetření dřeva svépomocí je dobrý nápad promluvit si s kvalifikovaným odborníkem.

Koneckonců, strukturální integrita vašeho domova, stejně jako jeho celková hodnota, mohou být ohroženy. Technici Apest jsou to, co potřebujete, a jejich práce vám objasní, proč byste se měli poradit s jedním.

Budete se muset spojit s odborníkem na hubení škůdců, který vám pomůže identifikovat zdroj problému a doporučí léčbu.

2. Rozsáhlý výzkum a plánování

Zvažte kopání hluboko, když zůstanete ve střehu a budete si vědomi svého okolí. Zjistěte více o hlavních kategoriích škůdců, protože každý má jedinečnou metodu hubení, o které musíte vědět.

Závěr

I když se škůdci dobře skrývají, existuje mnoho indikátorů významnějšího problému se zamořením. Škůdci mohou způsobit značné škody v domě, než si majitel domu uvědomí, že s nimi má problém.

Včasný zásah je tedy nejlepší způsob, jak se vypořádat s napadením škůdci, protože tento článek vás provede tím, jak určit škody způsobené škůdci.