Darování plazmy Co očekávat? Úžasná fakta, která je třeba znát!

Hledáte dárcovství plazmy, co můžete očekávat? Pokud se chcete dozvědět o dárcovství plazmy, přečtěte si tento článek pozorně od začátku do konce. Tento článek obsahuje všechny informace týkající se dárcovství plazmy.

Než budete pokračovat, mějte na paměti, že plazma je nejdůležitější složkou krve. Plazma je součástí hemoglobinu, který tvoří krev a rozvádí ji do všech částí těla. Bez plazmy není zásobování krví v souladu s požadavky těla.

Darovat plazmu je perfektní čin, protože darování plazmy může zachránit životy mnoha lidí. Jednoduše řečeno, darování plazmy znamená, že můžete dát nový život pacientovi. Darováním plazmy můžete také vydělávat peníze, pouze pokud země, ve které žijete, umožňuje placené dárcovství plazmy. Pokud jste plánovali darovat plazmu a přemýšlíte o jejím postupu, zde je kompletní průvodce pro ty, kteří ji darují, pro čas svého života.

Kdo má nárok na darování plazmy?

Předpokládejme, že se rozhodnete darovat plazmu a obáváte se, zda na to máte nárok. Když se tedy chystáte darovat plazmu, mějte na paměti následující požadavky. Osoba, která plánovala darovat plazmu, musí být ve věku 18-65 let. Zdravý dárce plazmy je dokonalý; dárce má fotografii pasového formátu, bezpečnostní kartu a původní adresu bydliště, kde dárce uvedl své původní jméno.

Dárce musí mít výpis z účtu za poslední tři měsíce. Také zaplatil účty za poslední tři měsíce. Pokud je studentem, dárce má ověření zápisu na vysokou školu, ověřenou e-mailovou adresu a řidičský průkaz. Pokud jste během posledních šesti měsíců provedli piercing nebo tetování, nemáte nárok na darování plazmy. Když se tedy rozhodnete darovat plazmu, je vhodné si nenechat tetovat ani piercing na části těla.

Pokud si ale musíte nechat udělat tetování na těle, počkejte s darováním krve alespoň 12 měsíců. Vaše váha se pohybuje mezi 50 až 180 kg, a co je nejdůležitější, v posledních třech měsících nemusíte darovat krev. Pokud splníte tyto požadavky, znamená to, že můžete darovat plazmu. Toto jsou očekávání pro darování plazmy.

Dárcovství plazmy: Co můžete očekávat?

Nyní budeme mluvit o darování plazmy, co můžeme očekávat?

Můžete pokračovat v dalších postupech darování plazmy. Prvním darováním plazmy je odběr plazmy. Plazma se získává procesem, který se nazývá plazmaferéza. Pokud jste spokojeni se všemi těmito požadavky na darování plazmy, znamená to, že pacient dárce plazmy je během tohoto procesu připojen k zařízení zvanému aferéza.

Tento přístroj pomáhá oddělit plazmu přítomnou v krvi a vrátit nekontrolovanou krev (červené krvinky, bílé krvinky a krevní destičky) do těla dárce pomocí malé jehly. Celý proces trvá přibližně jednu hodinu nebo méně a odděluje plazmu od krve pro darování. Po darování plazmy si musím odpočinout, vypít čerstvé šťávy. Pokud jste prodělali covid-19, jezte čerstvé ovoce, zeleninu a pijte šťávy, abyste zvýšili energii ve svém těle. Darování plazmy se nebojte, protože plazmu denně bezpečně darují tisíce lidí.

Jak dlouho trvá darování plazmy?

Pokud darujete plazmu poprvé a myslíte na darování plazmy, co můžete očekávat? Nenechte se obtěžovat; zde je pro vás kompletní průvodce. Darování plazmy zahrnuje několik procesů, které zahrnují screeningové testy, registraci a kritéria způsobilosti. U nových dárců plazmy je celková doba darování plazmy asi dvě hodiny a 30 minut. Pokud se ale domluvíte podruhé, pak je celkový čas v celé proceduře kratší než dříve. Pokud podruhé nemáte plazmu, trvá to hodinu a 30 minut.

Co dělat před a po darování plazmy?

Když se chystáte darovat plazmu:

 • Zvyšte příjem džusů, nápojů, mléka (nikdy nepijte tekutiny obsahující kyselinu tříslovou, protože narušuje vstřebávání plazmy v těle) a dejte si zdravou snídani.
 • Nikdy nepijte kávu, čaj nebo sójové mléko, protože to pouze snižuje hladinu vody v těle a vaše tělo dehydratuje.
 • nejezte jídla obsahující tuky, oleje nebo tuky; tyto věci ovlivňují kvalitu plazmy.
 • Po darování plazmy se snažte alespoň jeden týden pít čistou vodu v extra množství. Zjistěte více o tom, co jíst před darováním plazmy.
 • Nezvedejte těžké váhy ani se nevyhýbejte fyzické aktivitě, jako je běhání nebo cvičení.

Některé vedlejší účinky po darování plazmy

Darování plazmy nepochybně zachrání tisíce životů, ale mějte na paměti, že dárci také čelí některým vedlejším účinkům po darování plazmy:

 • Necitlivost v paži a prstech
 • Zvracení
 • Otoky
 • Bolest a zarudnutí ruky
 • Bolesti hlavy
 • Problém s rovnováhou
 • Únava

Přečtěte si o darování plazmy: jaké jsou vedlejší účinky.

It’s A Wrap!

Takže všechna fakta o dárcovství plazmy, co můžete očekávat, jsou zde v tomto článku. Moji přátelé! Po přečtení tohoto článku získáte všechny informace o dárcovství plazmy. Může být užitečné přečíst si o tom, proč byl můj dar krve zamítnut.