Jak získat okamžitou horkou vodu s beztankovým ohřívačem vody? 2 úžasné způsoby!

Zajímá vás, jak získat okamžitou teplou vodu s beznádržkovým ohřívačem vody? Není divu! Přistáli jste na správném místě a jsme si jisti, že se při dalším ponoření do tohoto článku dozvíte vše podrobně. Existují dva způsoby, jedním je použití recirkulačního čerpadla a druhým použití sekundárního ohřívače vody s beznádržovým ohřívačem vody, pokud z něj chcete získat okamžitou horkou vodu.

Na rozdíl od jiných tradičních ohřívačů vody nemá zásobníkový ohřívač vody „nádrž“ na zadržování vody; tak se tomu říká „beztankový ohřívač vody.“

Voda v beznádržovém ohřívači vody se ohřívá, když jím prochází. Kvůli tomu je známý jako „okamžitý“ ohřívač vody. Ano, moji drazí přátelé, je to všechno pravda, ale pokud se chcete dozvědět vše podrobně, pokračujte ve čtení této arktické knihy až do konce, abyste zjistili, jak rychleji dostat ohřívač vody z vašeho ohřívače. Začněme!

Co mohu udělat pro okamžité získání horké vody z beztankového ohřívače vody

Zdá se, že existuje několik praktických způsobů, jak zajistit, aby váš ohřívač vody ohříval více vody. Základní opatrností je, že většina z toho bude měřena výkonem a kvalitou vašeho konkrétního zařízení. Čím rychleji dokáže jednotka ohřát vodu, tím je výkonnější.

Stále přemýšlíte o tom, jak získat okamžitou teplou vodu s beznádržkovým ohřívačem vody? Nedělejte si s tím starosti! Vše se dozvíte níže. Můžete použít recirkulační systém k vytvoření smyčky ve vašem potrubí, což vám umožní udržovat vodu horkou pro okamžité použití. K beznádržkovému ohřívači vody si můžete pořídit sekundární ohřívač vody. Obě metody jsou poměrně obsáhlé, takže si je příště projdeme hlouběji.

Způsoby, jak získat okamžitou horkou vodu s beztankovým ohřívačem vody?

Neexistuje žádná „zkratka“ pro zlepšení účinnosti vašeho ohřívače vody bez nádrže. Výkon jednotky je vaším primárním omezením. Pokud váš zásobníkový ohřívač vody dokáže ohřívat vodu pouze určitým tempem, budete s touto rychlostí uzamčeni, pokud neprovedete systémové změny. Dva z nejběžnějších způsobů, jak získat okamžitou horkou vodu pomocí ohřívače vody bez nádrže, jsou následující:

#1. Recirkulační čerpadlo

Horká voda z beznádržového ohřívače vody jde vaším potrubím do vámi zvoleného kohoutku nebo baterie. Výsledkem je, že jakmile zavřete kohoutek, voda v potrubí se ochladí. Možná budete muset stát ve frontě na dodávku čerstvé teplé vody pokaždé, když zapnete kohoutek, v závislosti na vzdálenosti mezi kohoutkem a beznádržkovým ohřívačem vody. To je řešeno použitím recirkulačního čerpadla.

Pomocí recirkulačního čerpadla se voda ve vašem potrubí vrací do teplovodního systému. V podstatě budujete „uzavřenou smyčku“ mezi mnoha svítidly v celém domě a beznádržovým ohřívačem vody.

K detekci studené vody v potrubí můžete použít termostat; rychle cirkuluje studenou vodu zpět do vašeho ohřívače vody bez nádrže, udržuje vaši vodu teplou a odstraňuje „zpoždění“ pro horkou vodu. V důsledku toho budete mít teplou vodu mnohem rychleji bez čekání. Recirkulační čerpadlo je standardní součástí mnoha ohřívačů bez nádrže.

Recirkulační čerpadlo a několik ohřívačů bez nádrže jsou však nekompatibilní. Pokud je to pro vás nezbytné, ujistěte se, že máte jeden s touto funkcí. Kromě toho možná budete muset udělat spoustu práce, protože budete dělat okruh od systému teplé vody k vodovodním bateriím. Pokud toto potrubí ještě nemáte, může to být nákladná instalace, protože do potrubí vkládáte nejen čerpadlo, ale také „okruh“. Pokud se tedy chcete vyhnout nákladům na instalaci okruhu, vyzkoušejte naši další možnost.

#2. Použití sekundárního ohřívače vody

Můžete si koupit sekundární ohřívač vody místo recirkulační smyčky pro jakýkoli kohoutek nebo kohoutek, pokud je požadována okamžitá teplá voda. Ohřívač vody „point-of-use“ je malý ohřívač vody namontovaný přímo na kohoutek, sprchu nebo dokonce jinou baterii. Zatímco primární ohřívač vody bez nádrže vyrábí teplou vodu zespodu, tento ohřívač vody ohřívá veškerou studenou vodu, která zůstala v potrubí.

Sekundární ohřívač vody je obvykle o něco méně účinný než váš primární ohřívač vody a pouze vyplní mezery, zatímco váš centrální ohřívač ohřívá vaši vodu. Existuje také mnoho dalších účinných metod, včetně použití „systému použití horké vody na základě poptávky“ a „místního použití“ ohřívače vody bez nádrže. Můžete také vyzkoušet tyto způsoby, jak okamžitě získat horkou vodu z vašeho ohřívače vody bez nádrže. Možná vás také bude zajímat, proč váš ohřívač teplé vody nefunguje.

Je to obal!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení získáte lepší znalosti o tom, jak získat okamžitou teplou vodu s beznádržkovým ohřívačem vody. Tento příspěvek pokryl jednu z nejčastějších obav o tyto trendy ohřívače vody. Ale jak vidíte, horkou vodu můžete mít vždy okamžitě s trochou úsilí a šikovnou instalatérskou prací. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jaký je nejlepší zásobníkový ohřívač vody a jaké jsou výhody zásobníkového ohřívače vody.