Jak zavěsit závěsy na koleji? 5 jednoduchých tipů!

Dnes se podívám na to, jak zavěsit závěsy na koleji. Už jste někdy byli na univerzitě nebo na vysokoškolské koleji? Pokud jste někdy nějaký navštívili nebo v něm bydleli, všimli byste si, jak nemotorné pokoje tam mohou být.

Závěsem můžete situaci trochu zachránit. Závěs vám může pomoci vytvořit malý prostor pro sebe, a tím vám poskytnout domácí zážitek z domova.

I to však přichází s výzvou. Většina kolejí zakazuje konvenční techniky zavěšování záclon, jako je vrtání nebo narážení hřebíků do zdí.

Navzdory tomuto omezení existují některá řešení, která můžete použít k zavěšení závěsu na koleji, aniž byste museli vrtat do zdi nebo udeřit hřebík do zdi. To jsou vše, na co se podíváme v příčině tohoto článku. Takže, pokud jste připraveni na mě, jsem připraven i já.

Kroky, jak zavěsit závěsy na koleji

Pravděpodobně budete dělat jednu z věcí sami, která zdobí místnost. Tato dekorace bude zahrnovat spoustu věcí, včetně zavěšení do záclon. V této části vás provedu tím, jak zavěsit závěsy na koleji.

Krok č. 1: Proveďte měření okna

První věc, kterou musíte udělat, je změřit okno. Toto měření je nutné, abyste znali délku napínací tyče, kterou budete používat.

Tažné tyče umístíte mezi okna v nejvyšší části okna. Získání tohoto měření je životně důležité, protože příliš dlouhá nebo krátká napínací tyč se mezi okna dokonale nevejde.

Krok č. 2: Shromážděte vše, co potřebujete pro úkoly

Po provedení měření místnosti je nyní čas připravit veškerý materiál. Potřebujete tři věci, vaše háčky, závěsy a napínací tyč. Pokud jde o napínací tyč, navrhuji, abyste zvolili nastavitelnou napínací tyč.

Nastavitelné napětí můžete upravit tak, aby se vešlo na jakoukoli délku. Použití napínací tyče také eliminuje potřebu instalace držáků a důsledkem je, že nebudete vrtat žádnou díru do zdi.

Musíte být dostatečně kreativní, aby závěs vybral závěs, který splyne s místností.

Instalace závěsu je úkolem dvou osob. I když to můžete udělat sami, je lepší mít někoho, kdo vám během instalace pomáhá, aby byla práce jednodušší, plynulejší a rychlejší.

Krok č. 3: Instalace napínací tyče 

Dalším krokem, jak zavěsit závěsy na koleji, je instalace tyče. Umístěte nastavitelnou napínací tyč mezi dva konce okna a nastavte ji tak, aby dokonale zapadla mezi konce oken.

Při nákupu napínací tyče je nutné tak učinit s rozměrem okna, abyste se vyhnuli nákupu napínací tyče, která je na okno příliš dlouhá nebo příliš krátká.

Krok č. 4: Namontujte háčky

Chcete-li to provést, změřte bod, do kterého chcete namontovat háček, na obou koncích okna. Udělejte si tam značku tužkou. Je důležité zajistit, aby body pro montáž háku na obou koncích byly stejné.

Poté umístěte lepidlo na zadní stranu háku a přidržte ho na stěně. Musíte to udělat pro dva háčky.

Krok č. 5: Zavěšení závěsu

Poslední věc, kterou potřebujete vědět, jak zavěsit závěs na koleji, je proces zavěšení závěsu. Závěs můžete zavěsit buď přímo na tyč, nebo zacvaknutím pomocí speciální spony na závěs, která závěs připne těsně pod napínací tyč. Ano, a to je vše; to je konec tohoto procesu.

Jaké jsou ideální závěsy na koleji?

Kromě toho, jak zavěsit závěsy na koleji, musíte také věnovat pozornost typu závěsů, které chcete na koleji použít. Při nákupu záclony byste měli vždy věnovat pozornost dvěma věcem: ceně a kvalitě.

Doporučuji izolovanou závěsnou záclonu jako nejlepší závěs pro váš pokoj na koleji, protože vám umožní spát během jasných hodin a zároveň udržet přiměřenou pokojovou teplotu.

Existuje však mnoho dalších skvělých nápadů ohledně výběru závěsů pro váš pokoj na koleji. Některé z možností, na které se můžete podívat, jsou:

Tepelně izolované zatemňovací závěsy

Kromě tepelné izolace a zatemnění vám tyto tepelně izolované zatemňovací závěsy nabízejí další výhodu potlačení hluku, což je v prostředí koleje velmi důležité.

Chcete-li co nejvíce eliminovat hluk, když jste ve svém rohu, a tento typ záclony může být kouzlem, které potřebujete, abyste toho dosáhli.

Raina Blackout Curtains

Tyto závěsy jsou navíc zateplené a nabízejí stylovější efekty. Je to dobrá volba pro vás, pokud toužíte po kombinaci stylu a nutnosti.

Závěr

Rozhodl jsem se napsat o tom, jak pověsit závěsy na koleji, protože se mě na to mnoho lidí ptalo a myslel jsem si, že by bylo skvělé to napsat.

Věřím, že jste se dozvěděli více věcí o tom, jak zavěsit závěsy na kolejích. Své dotazy nebo dotazy pište do pole pro komentáře a já vám rád odpovím.

Pokud po tomhle můžete zavěsit závěs na koleji, podělte se s námi o své zkušenosti v sekci komentářů.