Jak nastavit popruhy na autosedačce Baby Trend

Jak nastavit popruhy na dětské autosedačce? Pokud je vaše autosedačka baby trend příliš volná nebo těsná, můžete na ní nastavit popruhy. Přezky postrojů by měly být v úrovni podpaží dítěte.

Kroky nastavení dětské autosedačky trend

Krok 1. Chcete-li popruh uvolnit, zatlačte na jednu stranu spony a zvednutím uvolněte napětí.

Krok 2. Pokud chcete pásek utáhnout, udělejte opak tak, že zatlačíte na stranu spony a zmáčknete ji, aby se utáhla.

Jak nainstalovat dětskou autosedačku s bezpečnostním pásem po směru jízdy

Postup instalace dětské autosedačky s bezpečnostním pásem vozidla po směru jízdy:

Nejprve připoutejte své dítě.

Poté položte základnu na podlahu a zarovnejte všechny záložky. Když ji pevně zatlačíte na místo, měla by zaklapnout. Jen se ujistěte, že nedochází k žádnému pohybu ze strany na stranu nebo zepředu dozadu. Pokud nesedí správně, před dalším pokračováním je upravte.

Také se ujistěte, že můžete dostat palec mezi obě strany otvoru dráhy pásu v jeho nejbližší poloze směrem ke středu základny, přičemž stále můžete vytáhnout ven pro účely utažení.

Ujistěte se, že máte také dostatečnou délku navlékání podle pokynů v příručce, protože pokud ne, odřízněte přebytečný materiál, aby nezasahoval do dráhy pásu.

Jak zabráním pohybu autosedačky ze strany na stranu?

– Můžete použít ručník nebo bublinkovou fólii. To pomůže udržet autosedačku na místě a zabrání jejímu posunutí ze strany na stranu.

Existuje mnoho způsobů, jak můžete zabránit tomu, aby se vaše autosedačka během jízdy pohybovala, ale nejlepší způsob je použití určitých produktů, které byly vyrobeny pro tento konkrétní účel.

– První věc, kterou bych vám doporučil udělat, je nacpat si ručníky za záda vašich sedadel. Pokud na obou dveřích nejsou žádné klapky, zvažte, zda pod ně také nenacpete přikrývku, aby se nerozvinuly.

– Další metoda, která funguje, je, že pokud máte SUV s lavicovými sedadly, stačí utáhnout všechny čtyři bezpečnostní pásy, dokud se každý zcela neomotá kolem obou lopatek/sekcí lopaty.

– Můžete také použít napínač bezpečnostních pásů, aby byly pásy pěkně napnuté. Pokud nemáte přístup k žádnému z těchto produktů, pak doporučuji použít nějaké bungee šňůry, které nevyžadují nářadí.

Jak těsná musí být základna autosedačky?

I když vaše autosedačka nebude instalována v jiném vozidle, je důležité se ujistit, že základnu nainstalujete správně. Pokyny jsou psány pro konkrétní váhové rozmezí dětí.

Pokud máte dítě, které váží méně, než je doporučené množství, pak nemusí splnit všechny své vývojové milníky, protože nedostává dostatek podnětů z toho, že je vzpřímené a pohyblivé během přepravy.

Také mějte na paměti, kolik místa by mělo být ponecháno mezi místem, kde se nachází hlava dítěte na jedné straně vozidla a horní částí jeho ramen, ve srovnání s tím, co by se vešlo na stejné místo na opačné straně vedle tohoto prvního místa. .

To znamená, že musí být alespoň dva palce, aby se žádná oblast nedotýkala žádné kovové části vozu.

Jak zjistím, zda je základna mé autosedačky bezpečná?

– Měli byste s ním být schopni pohybovat rukou, ale ne více než jeden palec ze strany na stranu nebo dopředu a dozadu. Pokud můžete se sedadlem příliš vrtět, vaše dítě je vystaveno riziku zranění při nárazu, protože bude klouzat v autosedačce, když by všechen ten pohyb navíc mohl být použit ke zpomalení.

Nejlepší je, když můžete popruhy utáhnout, takže po správném připevnění není žádný prostor pro jejich posunutí v žádném směru. Sečteno a podtrženo: průběžně kontrolujte svou instalaci, dokud nezjistíte, co vám vyhovuje!

Má se základna autosedačky pohybovat?

Pohyblivá základna by se neměla pohybovat. Pokud má vaše autosedačka pohyblivou základnu, návod vám řekne, že ji musíte nastavit pouze při demontáži nebo instalaci pro použití v jiném vozidle.

Můžete také mluvit se zákaznickým servisem s jakýmikoli otázkami o tom, jak to funguje a co s tím smíte dělat. To vše je jen dobrá rada, aby se nikdo nezranil, když zkouší něco, o čem si ještě není jistý, jestli to má udělat!

Pamatujte: vždy se řiďte pokyny přiloženými k vaší autosedačce, než uděláte cokoliv jiného!

Měla by být dětská sedačka za řidičem nebo spolujezdcem?

U většiny typů aut není bezpečné mít na sedadle spolujezdce dětskou sedačku proti směru jízdy s aktivním airbagem. Pokud to uděláte, existuje vysoké riziko, že vaše dítě bude usmrceno nebo vážně zraněno, pokud by došlo k nárazu během jízdy (nebo dokonce jen při brzdění).

Síla z rozvinutí airbagu může snadno způsobit vážná poranění hlavy dětem, které jsou příliš malé a slabé, aby je ještě vydržely. Toto pravidlo platí bez ohledu na to, zda ve voze sedí jeden dospělý vpředu nebo dva dospělí.

Někteří lidé se mylně domnívají, že by měli umístit autosedačku svého dítěte za řidiče nebo spolujezdce, protože se zdá, že obě možnosti by fungovaly stejně dobře; tento nápad by vás však mohl stát život!

Umístění autosedačky dopředu znemožní vašemu dítěti proletět čelním sklem při čelní srážce.