Jak zavěsit závěsy na kapesní tyč s kolíkovým háčkem

Kdo by si pomyslel, že tyto obyčejné, tradiční a levné kusy ohýbaného kovu se používají v profesionálních závěsech? Naučte se, jak zavěsit závěsy do kapsy pomocí špendlíkového háčku a přeměnit svůj útulný prostor na luxusní obývací pokoj.

Tento tradiční způsob zavěšení kapesních tyčových závěsů je poměrně snadné dosáhnout. Vše, co potřebujete, je háček na závěsy, několik kroužků na sprchový závěs, pravítko, fix na látku a tyč na závěsy a kapsy.

Vše, co musíte udělat, je připevnit, připnout, zaháknout, skrýt a zavěsit pomocí materiálů. Váš špendlík by měl být připojen přes zadní konec látky a neměl by tlačit úplně dopředu. Jakmile usadíte špendlíkové háčky na závěs, připojte druhý konec závěsu ke kroužkům na závěsy a máte hotovo.

Závěsy do kapsy

Tyčová kapsová záclona je jednou z nejklasičtějších, tradičních a relativně běžných metod zavěšení závěsů. Záclony zavěšené pomocí kapesních tyčí mají obvykle všité kapsy v samotné látce. Poté jej nasunete na tyč, upravíte podle svých představ a zavěsíte kapesní tyč, abyste vytvořili jednoduchý a ležérní vzhled.

Problém s nasunutými závěsy v kapesních tyčích je v tom, že otevírání a zavírání závěsů může být trochu obtížné. Vzhledem k tomu, že jej budete čas od času otevírat a zavírat, možná budete chtít místo toho zvážit použití háčků.

Háčky na špendlíky

Háček na závěsy je široce oblíbený mezi tradicionalisty, kteří rádi přijímají retro vzhled namísto moderních všitých průchodek. Zatímco současné techniky zavěšování záclon jsou skvělé, dodržování tradičních způsobů může stále poskytnout ten elegantní a sofistikovaný vzhled, po kterém touží mnoho domovů a interiérových designérů.

Tyto háčky existují v oboru již léta. Zákazníci vědí, že vydrží dlouho a slouží svému účelu jako závěsný háček, aniž by nakonec poškodily vaše záclony. Udržuje závěs bezpečný a mobilní, takže můžete závěsy otevírat a zavírat, jak chcete.

Postup krok za krokem

Jakmile shromáždíte všechny své materiály: háček na záclony, kroužky na záclony, pravítko a značku na látku, můžeme nyní začít s procesem.

Krok 1: Podšívka závěsu

Horní část závěsu podložte tak, aby zadní strana látky směřovala k vám. Můžete zkusit použít řasící pásku a umístit ji podél horního okraje. Pomůže vám proměnit vaše panely kapes na pruty. Kapsové pásky jsou malé svislé kapsy, které šijete na palec od sebe. Uvolňuje místo pro háček na špendlíky a umožňuje hladké zasunutí do horní kapsy.

Krok 2: Změřte intervaly.

Jakmile budete mít srovnanou záclonu nebo závěs, připravte si fix a pravítko, protože měří čas. Nejlepší by bylo, kdybyste si určili konkrétní číselný interval mezi uchycením vašich háčků. Jinak by to mohlo skončit chaoticky a nerovnoměrně.

Kromě intervalu šířky se ujistěte, že vytváříte konzistentní a rovnoměrné značky. Zvažte výšku umístění tak, aby nebyla příliš dole nebo vysoko nad lemem záclony.

Pokud byste se rozhodli šít pásky na kapsy místo připevňování řasící pásky, tento krok byste nepotřebovali. Nyní můžeme přejít ke kroku tři.

Krok 3: Připevnění háčků

Pokud chcete plisované závěsy, pak jste na správné cestě. Připevněte háčky v určených intervalech. U svislých kapes zkuste roztáhnout hroty umístěním jednoho na každou druhou pásku kapsy. Pokud chcete záhyby, které vypadají volně, přeskočte dvě kapsy.

Zajistěte háček na závěsy tak, že jeho ostrou stranu upevníte pod dostatečné množství látky. Pokuste se pokrýt celou určenou oblast háčku. Rovnou hranu prostrčte celou zadní podšívkou materiálu, ale ne tolik, aby prorazila přední. Udržujte ji zajištěnou a skrytou pomocí zadní strany závěsu.

Krok 4: Kroužky na záclony

Nasaďte všechny háčky na místo a ujistěte se, že nejsou příliš volně připevněné. Shromážděte látku dohromady a jeden po druhém připevněte háčky na závěsy. Pokud jste udělali třetí krok správně, váš háček by měl viditelně viset na zadní podšívke látky.

Nasuňte tyto háčky na kroužky a jemně nasuňte kroužky na záclony na kapesní tyč. Zkuste zvážit průměr háčků. Háčky na špendlíky s dlouhým krkem vám poskytnou půlpalcovou sadu pod horním okrajem vaší záclony. Háček s krátkým krkem umožňuje skrýt traverzovou tyč asi o palec nebo dva.

Krok 5: Zavěste tyč

Máme nastavené háčky a připevněné kroužky. Nyní je čas zajistit tyč připevněním koncovky. Zvedněte tyče a opatrně je nasaďte na závěsy. Můžete upravit jeho polohu, abyste zajistili, že tyč sedí perfektně uprostřed a nenaklání se ani k žádnému okraji.

Odborné tipy

Různé druhy řasicích pásek budou dobře fungovat s vašimi špendlíkovými háčky. Pokuste se zjistit, jaký typ vzhledu chcete, než připevníte řasící pásku. Práce s volnými, těsnými a obrácenými záhyby jsou jen některé z návrhů, ze kterých si můžete vybrat. Doufejme, že jste se naučili základy toho, jak zavěsit závěsy do kapsy pomocí háčku.

Označte své záclony moudře a postupujte podle pokynů, abyste získali bezešvě vypadající záclonu, která se krásně zavěšuje přes vaše okno.