Jak zapojit ohřívač vody? 6 Snadný krok!

Ohřívače vody se staly základní součástí našich životů, zejména v létě, ale většina lidí je zmatená a ptá se: jak zapojit ohřívač vody? Nemusíme být profesionálové v jeho instalaci a procesu zapojení. Je to docela snadné, pokud máte všechny základní nástroje.

Pokud si to tedy můžete nechat udělat svépomocí v pohodlí domova, není třeba doplácet za instalaci a elektroinstalaci. Někdy naše ohřívače vody po zestárnutí přestanou správně fungovat.

Nejsme schopni jej zprovoznit a výměna za novou je okamžitá. Před instalací nového, takže musíme nejprve vyměnit starší. Nový ohřívač vody nás možná bude podporovat po mnoho let, takže tento proces nebudeme muset opakovat. Než si ale člověk koupí nový, musí projít všechny kategorie, aby zjistil to nejlepší podle potřeb.

Výměna starého ohřívače vody

Takže skutečným prvním krokem je zbavit se staršího ohřívače vody. Náhrady vyžadují některé nástroje, jako je klíč, řezačka, tester, hadice, šroubovák a také brusný papír. Protože musíte ohřívač odpojit od elektřiny, ujistěte se, že tam není žádný elektrický zdroj, a to tak, že před zahájením vypněte všechny elektrické zdroje. Dalším krokem je vyprázdnění nádrže ohřívače, když cítíte, že přišla studená voda. Nyní se opět pomocí testeru přesvědčíte o jakémkoli elektrickém zdroji a neberte to jako samozřejmost.

Odpojte všechny vodiče pomocí techniky označování, protože byste se neměli zmást, který vodič budete používat pro nový ohřívač vody, a ve skutečnosti si můžete také vyfotit. Při odpojování potrubí se podívejte, zda jsou vyrobeny z mědi, pak je budete muset řezat. Ale pokud si myslíte, že stav starších trubek je v pořádku, můžete jet s nimi místo připevňování nových. Poté, co jste udělali, nyní pohyb potřebuje něco jako kolečko, protože to pomůže.

Postup zapojení ohřívače vody

Proces zapojení závisí na typu ohřívače, stejně jako počet vodičů a kvalita závisí na zesilovači ohřívače vody. Chcete-li se naučit, jak zapojit ohřívač vody, postupujte podle následujících kroků.

Krok č. 1. Přípravy na nový

Jak jste místo vyklidili, nyní jej důkladně vyčistíte, protože místo nebo místnost by měly být dostatečně čisté pro správnou funkci a instalaci. Před instalací se ujistěte, že je ohřívač vody vhodný pro všechna připojení, např. potrubí.

Krok č. 2. Broušení trubek

Trubky do nového osadit nemůžeme, pokud je patřičně neobrousíme. Vyžadují správné broušení, dokud se nezačnou lesknout.

Krok č. 3. Zapojení nového ohřívače vody

Nejprve odstraníte všechna pouzdra na propojovací krabici. nového ohřívače vody a zjistěte zeleně zbarvený šroub, kterým připevníte zemnící vodič. Odstraňte všechny bílé a černé dráty. Nyní vyřízněte vylamovací otvor kleštěmi. Pro připojení drátu přijdou drátové konektory a kroucení kabelů pomůže v procesu. Označením a pořízením fotografií připojte všechny vodiče před uzavřením křižovatky.

Krok č. 4. Připojení potrubí

Velkým úkolem je také připojení potrubí. Připevněte trubky podle vstupů. Například připojíte přívod studené vody k přívodu studené vody a naopak k horkému potrubí. Přesto, pokud máte nějaké potíže s potrubním systémem, můžete se podívat na staré trubky ohřívače vody. Toto vás povede. Hadice se nejlépe připojují k ohřívacím vsuvkám kvůli jejich flexibilitě. Po dokončení připojení zapněte přívod vody a zkontrolujte, zda v nějakém potrubí nedochází k úniku. Pokud najdete, opravte je.

Krok č. 5. Instalace ventil

Tento krok není tak složitý. K novému ohřívači vody nainstalujete vypouštěcí potrubí, které by mělo být 5 palců ode dna. Tento ventil je pro řízení teploty a tlaku, takže je nezbytnou součástí. Ale ventil by měl být podle vašeho ohřívače vody. Zafixujte jej tedy šroubem a změřte vzdálenost. Vyměňte ventil, pokud není správný. Poté budete potřebovat adaptér a přelepte závity instalatérskou páskou.

Krok #6. Zapnutí napájení

Nyní je čas otestovat, zda jste úkol udělali správně nebo ne. Potvrzení provede napájecí zdroj. Bude potřebovat 220V napájení, 30ampérový jistič a 102 kabel. Doplňte horkou vodu do zásobníku a zapněte napájení. Nikdy nezapínejte ohřívač vody, když nádrž není plná vody. Po zapnutí, pokud je voda horká, gratuluji, že jste uspěli. Ale pokud to nefunguje, vypněte jej a znovu zkontrolujte kabeláž. Může být také dobré si přečíst o dimenzování nového ohřívače vody.

It’s A Wrap!

Nyní jsme diskutovali o všech krocích pro elektroinstalaci a lidé se ptají, jak zapojit ohřívač vody, není zmatek. Ale pokud udělají malou chybu, celý proces se může pokazit a být dokonce nebezpečný. Buďte proto dostatečně opatrní, aby nedošlo k poškození. Může být užitečné přečíst si o tom, jak odvzdušnit ohřívač vody a kdy ohřívač vody vyměnit.