Jak zapojit ohřívač vody 220? 5 snadných kroků!

Otázka zní: jak zapojit ohřívač vody 220? Existují kroky, jak byste mohli připojit ohřívač vody 220, a první věc, kterou musíte mít na paměti, je vaše bezpečnost, když jste na pokraji toho. Víš co? Ohřívač vody 220 byste mohli zapojit sami bez pomoci druhých. Ke spuštění kabeláže stačí správné postupy s ochrannými prostředky pro vaši bezpečnost. Berte to raději vážně, abyste předešli nehodám, protože jedna chyba, 220V, by vám stačila k poškození.

Ohřívač vody může vydržet dlouho, pokud si budete jisti jeho dobrou údržbou. Vědět, jak zapojit drátěný ohřívač je životně důležité, protože slouží jako dodatečná podpora ohřívače vody pro prodloužení jeho životnosti. Pravděpodobně by ohřívač vody mohl vydržet 12-15 let. Možnost vyměnit a připojit kabeláž k jednotce pomůže. Jako jednotlivec se musíte o svůj spotřebič dobře starat a vědět, jak s ním přesně a opatrně zacházet.

Vědět, jak zapojit ohřívač vody, není tak obtížné, zvláště pokud jste sledovali některá videa s procedurami. Existuje tolik instruktážních videí, která můžete najít, jakmile si toto jedno vyhledáte. Ale kromě toho vám tento článek také poskytne nápad a kroky, jak zapojit ohřívač vody 220. Existuje pouze pět kroků, které byste měli znát. Když se ponoříte hlouběji do tohoto článku, zjistíte. Takže bez dalších řečí, začněme!

Kroky zapojení ohřívače vody 220

Než začnete zapojovat ohřívač vody, musíte se bezpodmínečně zeptat sami sebe, zda elektřina stále běží nebo ne? Potřebujete zkontrolovat spotřebu elektřiny? Ano, samozřejmě, musíte. Existují tendence, že proud běží do ohřívače vody a musíte jej vypnout. Je tolik věcí, které byste měli zvážit, a všechny z nich budeme řešit. Následují kroky, jak zapojit ohřívač vody 220.

Krok č. 1. Odstraňte spojovací skříňku a proveďte zkoušku napětí

Víš co? Na boční nebo horní straně ohřívače vody je místo, kde můžete najít spojovací krabici. Musíte jej odstranit pomocí šroubováku. V souladu s tím, než začnete se správným zapojením, musíte zvážit kontrolu a testování napětí, abyste byli v bezpečí. Pamatujte, že když se zabýváte součástmi vašeho spotřebiče, musíte zkontrolovat napájení, pokud je do ohřívače vody připojena elektřina. Je lepší si být nejprve jistý a bezpečný; práce a úkoly mohly počkat.

Krok č. 2. Odstranění vylamovacího otvoru a odizolování vodičů izolace

Lepším krokem k pořízení elektroinstalace ohřívače vody je odstranění vyražení a odizolování vodičů izolace. Můžete to najít ve spojovací krabici. K odstranění použijte jehlové kleště. Poté je čas odizolovat vodiče izolace. Protože to budete dělat vy, musíte nejprve odstranit plášť, abyste viděli kabeláž. Pak odizolujte asi 0,70 , pak je hotovo.

Krok č. 3. Vyhledejte kabeláž

Po provedení výše uvedených kroků je nyní čas, abyste zachytili kabeláž. Kabely můžete protáhnout konektorem. Tam byste byli schopni zaplavit opláštěnou část kabelu, kterou musíte upnout a utáhnout. Prostřednictvím vyrážecího otvoru byste byli schopni zachytit drát a umístit konektor na matici. Při provádění tohoto kroku buďte opatrní, protože je zde zahrnuta voda a nechcete přerušit celkovou práci kvůli malé chybě.

Krok č. 4. Připojte ohřívač k okruhu

V tomto kroku se vrátíte zpět do spojovací krabice. Zabalíte šroub a zajistíte jej ve spojovací krabici. Vezměte vodič s černou barvou z okruhu a vodič z ohřívače vody, poté jej vložte nebo připojte. Bylo by skvělé omotat druhý drát páskou. V ohřívači vody je panelový jistič; je lepší to udělat nebo to zopakovat na panelu. Vezměte na vědomí toto a buďte opatrní při zapojování ohřívače vody.

Krok č. 5. Výměna krycí krabice

Pro poslední krok je nyní čas, kdy byste měli vyměnit krycí krabici nebo čtyři spojovací krabice. Vzhledem k tomu, že jste všechny kroky zvládli svépomocí, sejmete na začátku kryt rozvodné krabice a pak už jen stačí vyměnit za nový. Dále jej můžete naplnit vodou a poté zapnout jistič. Pokud to uděláte správně a opatrně, budete moci spustit svůj nový ohřívač a vědět, jak zapojit ohřívač vody 220. Možná vás také bude zajímat informace o opravách běžných problémů s elektrickým ohřívačem vody.

It’s A Wrap!

Nyní, když již znáte odpověď: jak zapojit ohřívač vody 220. Kéž je pro vás tento článek velkým pomocníkem. Doufáme, že vám poskytne představu a znalosti o tom, jak byste byli schopni něco takového udělat, a pamatovat si věci, na kterých záleží při jednání s vaším ohřívačem vody. Vaše úsilí při čtení tohoto článku si velmi vážíme. Můžete si také přečíst o tom, jak testovat elektrický ohřívač vody a jak určit velikost jističe pro ohřívač vody.