Jak zapnout venkovní topení? 3 snadné kroky!

Učíte se, jak zapnout venkovní topení? Může to být vaše šance jít a užít si venku v chladnějších dnech, takže čtěte dále a naučte se jej ovládat a několik tipů, jak zachovat jeho výkon a bezpečnost při manipulaci s venkovními ohřívači.

Ohřívače lze instalovat venku, zvláště pokud máte terasu. Terasa může být vaším místem pro příležitost nebo rodinné setkání za denního světla nebo v noci. Některá venkovní topidla také podporují světlo, které lze použít jako světelný zdroj.

Kromě venkovních topidel existují přenosná topidla, která můžete nosit venku. Venkovní topidla jsou dostatečná a mají dlouhou životnost, takže majitelé domů dávají přednost instalaci venkovních topidel. Na druhou stranu lze přenosné ohřívače použít pro cestování, jako je kempování nebo rybaření. Chcete se dozvědět více o venkovních topidlech? Pojďme se ponořit!

Typy venkovních topidel

Pokud ještě nevíte, existují různé typy venkovních ohřívačů, které lze postavit, zakoupit a nainstalovat do vašeho domova. Můžete si vybrat elektrické nebo plynové topidlo a nízkonákladové topidlo. Za prvé, pokud bydlíte v regionu se zimním nebo chladnějším počasím, je nejlepší volbou venkovní topidlo na plyn. Po výpadku elektřiny nebudete vyrušeni, protože je poháněn plynem. Mezitím, pokud chcete používat venkovní topení pouze v noci a vaše elektrická energie je stabilní, můžete pokračovat v elektrickém topení. Na druhou stranu, pokud nebudete mravenci v plynových nebo elektrických ohřívačích, můžete si na terase postavit hořák nebo pec na dřevo. Jste připraveni zjistit, jak zapnout venkovní topení? Prosím pokračujte ve čtení!

Postup zapnutí plynového ohřívače

Zapnutí venkovního topení se dá rychle naučit a tyto kroky vám pomohou to udělat správně a zabrání tomu, abyste se zranili. Pokud váháte a nejste si jisti tím, že to uděláte, obraťte se na technika a požádejte o pomoc. S každým zařízením – elektrickým nebo plynovým pohonem je třeba zacházet opatrně, pokud to chcete udělat sami a chcete-li se to naučit, pečlivě si přečtěte a dodržujte uvedené kroky. Pokud jste připraveni, pak začněme!

Krok č. 1. Zapněte napájení

Existují různé typy plynových venkovních ohřívačů, některé musí být zapáleny ručně, ale jiné podporují zapalování. Než se však vrhneme na jeho zapnutí, měli byste zkontrolovat připojení plynu, abyste zjistili, zda nedochází k úniku. Chcete-li to provést, nejprve určete, jak získat přístup k nádrži v ohřívači. Některá topidla mají dvířka přihrádky, jiná je třeba zvednout. Poté připojte přívodní hadici k nádrži a pevně je připojte, poté otočte plyn, abyste otevřeli přívod.

Získejte mýdlovou směs a nastříkejte směs na spoj. Pokud je tam bublina, vypněte přívod plynu a znovu ji připojte, ale pokud žádné bubliny nejsou, můžete jít. Po zapálení nastavte plamen otáčením knoflíku regulátoru. Také by vás mohlo zajímat informace o zásobování ohřívačem.

Krok č. 2. Zapalte ohřívač

Pokud má váš plynový ohřívač zapalovač, nebudete k zapálení ohřívače potřebovat žádný zapalovač ani zápalku. Po zapnutí přívodu plynu stiskněte ovládací knoflík pro jeho nastavení do polohy „pilot“, podržte jej po dobu 60 sekund a stiskněte tlačítko zapalování na vašem topení. Po úspěšném zapálení kontrolky podržte ovládací knoflík dalších 60 sekund. Uvolněte a otočte knoflík proti směru hodinových ručiček, abyste zapálili hořák, poté nastavte plamen.

Pokud potřebujete zapálit ohřívač ručně, použijte k zapálení ohně v hořáku dlouhý zapalovač. Zapalte zapalovač do síta nebo hořáku a poté zatlačte na bezpečnostní uzavírací ventil na 30 sekund, aby plyn mohl projít hořákem. Poté, co jej úspěšně zapálíte, podržte tlačítko dalších 30 minut, poté jej pomalu uvolněte a upravte plamen.

Krok č. 3. Vypnutí ohřívače

Naučit se, jak ohřívač správně zapnout, je zásadní, stejně jako je potřeba jej po každém použití vypnout. Otočením ovládacího knoflíku do polohy „vypnuto“ vypněte ohřívač a poté zavřete přívodní potrubí. Nechte ohřívač vychladnout. Pokud je vaším ohřívačem ochrana proti dešti, můžete ohřívač nechat venku. Pokud však váš ohřívač nemá ochranu proti dešti a větru, musíte jej uložit uvnitř.

Chcete-li je uložit, nechte je vychladnout. Odstraňte přívodní hadici ohřívače, zavřete uzávěr plynové nádrže a ponechte jej uvnitř. Pamatujte, že po uložení vašeho ohřívače musí být nedostupné pro děti. Mezitím u elektrických ohřívačů zjistěte, zda je váš ohřívač pevně zapojený (připojen přímo k hlavnímu vodiči) nebo zda podporuje zásuvný modul. Zapněte prosím samostatný vypínač venkovního topení nebo jej zapojte do nejbližší zásuvky. Zapněte ohřívač a poté upravte teplotu, jak si přejete.

It’s A Wrap!

Nyní, když víte, jak zapnout venkovní topení, můžete to zvládnout. Zapnutí a nastavení tepla je snadný úkol. Vezměte na vědomí, že venkovní ohřívače nebo ohřívače propanu se musí používat venku nebo v dobře větraných prostorách a nesmí se používat uvnitř. Doufám, že vám tento článek pomohl naučit se používat venkovní ohřívač. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat plynový ohřívač bez ventilace a jak změnit ohřívač zemního plynu na propan.