Jak zapálit pilot horkovodního ohřívače? 5 snadných kroků!

Víte, jak zapálit ohřívač teplé vody? Tento článek vám pomůže naučit se kroky, jak zapálit pilot. Z bezpečnostních důvodů musíte před zapálením uzavřít přívod plynu, najít zapalovací kontrolku v ohřívači vody a zkontrolovat únik plynu.

Snižte teplotu na „nízkou“ a vypněte na několik minut regulační ventil plynu, aby se oddělil přebytečný plyn. Poté nastavte svůj plynový ventil na „pilotní“ režim. Když je vše v pořádku, můžete zapnout plynový ventil a zapálit zapalovací svíčku.

Zapálení pilotního ohřívače vody není složité, ale musíte provést některá bezpečnostní opatření, abyste se vyhnuli špatným věcem. Uživatel může také zkontrolovat manuál k produktu, aby se pilot rychle rozsvítil. No, to je jen přehled; musíte pokračovat ve čtení, abyste se naučili správnou metodu zapálení pilota.

Co dělá kontrolka na ohřívači vody?

Jak zapálit pilotní ohřívač teplé vody? Pilotní plamen se zdá být malým plamenem udržovaným v plamenech pro plynová zařízení, jako je ohřívač, ohřívač vody nebo plynový sporák. Plyn proudí k hlavnímu hořáku vždy, když zařízení zapnete, stejně jako kontrolka spaluje tento plyn, aby se zapnul a vytvořil teplo.

Kroky k zapálení pilotního ohřívače teplé vody

Zapálení pilotního ohřívače vody není obtížné; stačí jen pečlivě dodržet níže uvedené kroky, abyste věděli, jak rozsvítit kontrolku na ohřívači vody.

Krok č. 1. Zkontrolujte typ ohřívače vody

První věcí je zjistit, jaký typ ohřívače vody máte. Nejprve musíte určit, zda byl ohřívač vody automatický nebo manuální. Chcete-li to provést, podívejte se na stříbrnou krabičku trčící na boku vašeho ohřívače vody. Měl by tam být příliš velký číselník s nápisem pilot. Automatický ohřívač vody máte, pokud vedle něj vidíte tlačítko s nápisem zapalování. Předpokládejme, že nevidíte tlačítko zapalování.

Krok č. 2. Přerušte přívod plynu

Musíte zajistit, aby byl plyn vypnutý. Chcete-li to provést, najděte páku regulátoru plynu. Tento ventil, který se obvykle nachází na vnější straně ohřívače vody, spojuje primární plynové potrubí se systémem horké vody. Vypněte ventil a počkejte několik minut, než se zbylý plyn rozptýlí. Možná vás také bude zajímat běžný problém ohřívače vody.

Krok č. 3. Najděte kontrolku ohřívače vody

Pro tento úsek bude téměř jistě zapotřebí baterka. Pilotní žárovka ohřívače vody se obvykle nachází pod nádržkou na zařízení. Abyste to tam dostali, možná budete muset panel rozebrat. U některých novějších modelů může být pilotní žárovka dobře zakopána za skleněným panelem. Pilotní osvětlení by mělo být umístěno v lesklé stříbrné linii. Žárovka právě svítí, když si všimnete plamene pouze na hlavě takové trubice, a pak budete muset navštívit odborníka, aby prozkoumal jakékoli další problémy s horkovodním systémem.

Krok č. 4. Zkontrolujte, zda nedochází k úniku plynu.

Než budete pokračovat, dvakrát zkontrolujte, zda nedochází k úniku plynu nebo přebytku plynu. Zapálení plamene v blízkosti úniku plynu může být extrémně nebezpečné pro vás a váš majetek. Kontrolku na ohřívači vody znovu rozsviťte, pouze pokud jste si jisti, že ze zařízení neuniká žádný plyn. K určení toho lze použít jednoduchý test pachů: Nejprve se postavte poblíž ohřívače vody a zhluboka se nadechněte. Zemní plyn nemá žádný zápach, takže korporace přidávají chemikálii zvanou merkaptan, aby byl detekovatelný v případě úniku.

Vůně unikajícího plynu je podobná vůni síry. Pokud ve vzduchu ohřívače vody není cítit nepříjemný zápach, přistupte blíže a přičichněte k některému z větracích otvorů, potrubí nebo spojovacích bodů. Také si dejte pozor na syčivý zvuk a signalizujte únik plynu. Když zjistíte plyn, i když je slabý, vyjděte z domu a zavolejte instalatéra, který vám poradí, co dělat.

Krok č. 5. Zapalte pilotní ohřívač vody

Poté, co jste si jisti, že v systému horké vody nebyly žádné netěsnosti, můžete zapálit pilotní plamen jeho ohřívače vody. Chcete-li to provést, stiskněte jeho regulační ventil do „pilotního“ režimu a přidržte jej. U některých modelů může být nutné druhé červené tlačítko, které ovládá přívod plynu do zapalovacího plamene. Vaše zařízení by pravděpodobně bylo červené nebo značkové „pilot“, když má přesné ovládání. Můžete také zkontrolovat pokyny na přední straně stroje, které vám pomohou najít všechny ventily nebo tlačítka potřebná k zapálení zapalovacího plamene horkovodního systému.

Jakmile podržíte ventil regulátoru dole, budete muset dát jiskru, aby se znovu rozsvítila kontrolka. Váš ohřívač vody může obsahovat červené a černé tlačítko „aktivace“, pokud se jedná o novější model. Když toto tlačítko podržíte, rozsvítí se vaše kontrolka.

Až k tomu dojde, uslyšíte cvaknutí. Pokud máte starší ruční typ, budete muset znovu zapálit zapalovací plamen jiskrou. Nejbezpečnějším způsobem je použití dlouhého zapalovače, často používaného pro zapalování grilů. Nedoporučuje se zapalovat zapalovač takovými cigaretami a zapalovačem zápalek, protože to zvyšuje nebezpečí poranění prstů.

Je to obal!

Blesk, pilot ohřívače vody, je někdy škodlivý, ale dodržování výše uvedených kroků vám při zapalování pilota hodně pomůže. Oceňujeme, že jste se naučili zapálit pilotní ohřívač teplé vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak upravit teplotu na ohřívači teplé vody a jak zapálit plynový ohřívač teplé vody.