Proč se můj přenosný ohřívač stále vypíná? 4 překvapivé důvody!

Přemýšleli jste někdy, proč se můj přenosný ohřívač stále vypíná? Může být rozbitý, ale možná jste ho položili na nerovný povrch a spustili funkci přerušení při převrácení.

Komfortní dům je něco, po čem všichni toužíme. Opravit? K udržení tepla v našich domovech můžeme použít topení. Přesto někteří spotřebitelé hlásí, že jejich elektrický ohřívač se neustále vypíná.

Co je toho příčinou a co se s tím dá dělat? Všechny možnosti jsou vadný jistič, uvolněné spoje, přehřívání nebo špatný zdroj energie. Vzrušující je, že alespoň po přečtení tohoto článku není diagnostika a řešení těchto obtíží složité. Udělali jsme pro vás věci co nejjednodušší. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Proč se přenosný ohřívač stále vypíná?

Přenosný ohřívač je navržen tak, aby vydržel zapnutý tak dlouho, jak si přejete, nebo když teplota v místnosti dosáhne teploty, kterou si zvolíte na regulátoru. Pokud se něco pokazí a jednotka se neočekávaně vypne, může to být přitěžující. Navíc nebudete využívat výhod, za které jste zaplatili. Opravit? Jak tedy postupovat, abyste věci dotáhli do konce? Nejlepším postupem je určit, co nutí ohřívač opakovaně vypínat. Existují některé možné příčiny, proč se můj přenosný ohřívač stále vypíná? a jednoduchá řešení.

#1. Ohřívač je na hrubém povrchu

Přenosné ohřívače obsahují vestavěný mechanismus zabraňující převrácení, který zařízení okamžitě vypne, pokud se překlopí do určeného úhlu. Jak můžete očekávat, pokud váš ohřívač náhodou srazil pes nebo dítě, když je stále zapnuté, může to mít za následek katastrofu nebo těžká zranění. Jednoduché tlačítko na spodní straně ohřívače slouží jako pojistka proti převrácení. Vyznačuje se štíhlým tvarem, který mu umožňuje spočívat na zemi. Jeho funkce je přímočará: tlačítko se stiskne vždy, když je ohřívač vzpřímený. Pokud . tlačítko není stisknuto, ohřívač předpokládá, že byl vypnutý, a zakopne.

#2. Vadný jistič

Pokud k tomu dojde, může dojít k problému s přetížením. Abyste zabránili zvýšení napájení, zkontrolujte, zda nedošlo k přepálení jističe a automatickému vypnutí. Pokud chcete jít hlouběji do problému, může být snížení zátěže jedním z důvodů, proč se váš ohřívač neustále vypíná. To se často stává v chladném období, kdy každý začíná používat energeticky náročné domácí spotřebiče, jako jsou pece, sušičky prádla a další topidla. Pokud si všimnete, že se jistič vypnul, několikrát jej zapněte a vypněte, abyste jej resetovali. Za určitých okolností může být na vině vadná pojistka nebo jistič.

Stisknutím testovacího tlačítka na elektrickém panelu můžete vyzkoušet obě alternativy. Pokud se panel rozsvítí, přesto se okruh opakovaně vypnul, bude pravděpodobně nutné vyměnit jistič. Omezení spotřeby energie a úprava plánu vám také může pomoci zvýšit spotřebu energie a zabránit vleklým výpadkům, které aktivují časovače zpoždění.

#3. Některé problémy s výstupním obvodem

I když se jistič nemusí vypnout, může dojít k problému s vaší zásuvkou, i když jistič nemusí zakopnout. Ohřívač spotřebovává značné množství energie, což může způsobit přetížení napájecího zdroje zásuvky. Pokud se na to podíváte elektrikářem, zjistí, že drát je příliš malý. Odstraňte všechna připojení najednou a sledujte, zda se obvod nevypíná, abyste zjistili, zda není kabeláž uvolněná. Může to být také způsobeno nesprávným uzemněním; v tomto případě byste se měli obrátit na kompetentního elektrikáře o pomoc. Také by vás mohlo zajímat informace o náhradních dílech pro elektrické ohřívače.

#4. Ohřívač je příliš horký

Kdykoli se přenosný ohřívač přehřeje, může se vypnout. To se může projevit z mnoha důvodů, včetně Zařízení funguje dlouhou dobu a vnitřní součásti již nevydrží teplo. Pokud zařízení umístíte do uzavřeného prostředí bez proudění vzduchu, může se to stát. Kvůli izolaci může umístění věcí blízko ohřívače snížit jeho schopnost odvádět teplo. Pokud se značná část dostane do kontaktu s olejem, oblečením nebo dřevěnými materiály topného zařízení, mohou se extrémně zahřát nebo způsobit požár.

Výfukový systém je špinavý a zablokovaný, což brání proudění vzduchu do vašeho přenosného topení. Pokud k tomu dojde, stroj se může přehřát a automaticky se vypnout. Tento problém se však vyskytuje u elektrických ohřívačů, které mají integrovaný ventilátor. Chladný vzduch je do jednotky nasáván ventilátorem, ale jako vždy musí projít filtrem, který odstraní nečistoty, jako jsou nečistoty a částice. Poté jej topné těleso zahřeje, než jej uvolní. Proces by měl pokračovat, dokud nebude prostor dostatečně zahřátý.

It’s A Wrap!

Konečně jsme vám odpověděli, proč se můj přenosný ohřívač stále vypíná? Doufám, že všichni rozumíte výše uvedeným důvodům tohoto problému. Nezapomeňte umístit ohřívače na místo, kde je dostatečné větrání, abyste mohli rychle zkontrolovat vnitřní části. Pokud se i nadále vypíná, bude možná nutné vyčistit nebo vyměnit vzduchový filtr. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak vytopit místnost bez topidla a co je to akumulační kamna.