Jak zabránit přepálení pojistky u topného tělesa? 5 nejlepších tipů!

Mnoho lidí se mě ptalo, jak zabránit vypálení pojistky ohřívače, a tak jsem se rozhodl přijít s tímto příspěvkem. Ohřívač prostoru je základem každé kancelářské budovy nebo domova na východ během chladných zimních měsíců. Tato přenosná jednotka vytopí nejen vnitřní prostor, ale je vhodná i pro venkovní použití.

Ohřívače prostoru najdete v různých velikostech a tvarech, takže si můžete pořídit model, který bude vyhovovat vašim individuálním preferencím. Účty za elektřinu každým rokem rostou a životní náklady po celém světě rostou. Ale s prostorovým ohřívačem budete mít ekonomickou výhodu pro snížení celkových nákladů na vytápění.

Tipy, jak zabránit spálení pojistky u ohřívače

Pokud místo centralizovaného topného systému použijete topidlo, budete z dlouhodobého hlediska těžit ze snížení účtů za vytápění. Ale vzhledem k tomu, že ohřívače běží na elektřinu, jsou složeny z elektrických součástí, jako je pojistka, která se může spálit. Níže jsou uvedeny kroky, jak zabránit vypálení pojistky ohřívače:

#1. Nepřetěžujte obvod

Jednou z hlavních příčin vypálení nebo roztavení pojistky je přetížení obvodu. Obvod obvykle nezvládne proud procházející jeho mřížkou. Vezměte prosím na vědomí, že zatížení obvodu by nemělo být větší, než je výkon, který dokáže zvládnout. Pokud neznáte množství energie, které obvod zvládne, může vám elektrikář pomoci určit maximální výkonovou kapacitu pro transfuzi sítě. Pokud je to možné, měli byste se také vyvarovat použití metody řetězového zapojení. Tato metoda instalace používá smyčkovou sekvenci podobnou v různých zásuvkách.

To se může zdát ekonomické a prostorově úsporné, ale bude to namáhat elektrické užitečné zatížení. Kromě toho může nesprávná instalace vodičů představovat nebezpečí požáru. Proto byste se měli vyhnout použití této metody, i když chcete ušetřit tolik místa. Také byste se měli vyvarovat přetížení okruhu několika topidly, protože to může vést k vypadnutí z kurzu, roztavení pojistky topného tělesa nebo horšímu. může způsobit požár.

#2. Kontrola elektroinstalace

Měli byste neustále sledovat vnitřní i vnější rozvody ve vašem domě. Nejméně jednou za měsíc zkontrolujte, zda nedošlo k poškození nebo závadám. Sledujte známky přetržení nebo smažení ochranného pouzdra vodičů. Pokud je příčinou problému pryžové pouzdro, můžete je vyměnit. Pokud si všimnete něčeho zvláštního, měli byste okamžitě kontaktovat elektrikáře. Pomohlo by, kdybyste ohřívač nikdy nezapojili, pokud problém již není vyřešen. Pokud je vodič vadný, může to mít za následek sporadické prasknutí nebo přepětí, které může poškodit všechna elektrická zařízení k němu připojená, včetně ohřívače prostoru.

V takovém případě dojde k roztavení pojistky topného tělesa, takže další komponenty neutrpí větší poškození. Trvalé vystavení vašeho týmu nadproudu poškodí dílčí jednotky, i když se pojistka již roztaví. S tím, co bylo řečeno, byste měli vždy zkontrolovat elektroinstalaci kolem domu. Předpokládejme, že ohřívač je nový, ale jeho jádro je poškozené. Může se jednat o výrobní vadu. V takovém případě můžete jednotku vrátit k posouzení, opravě nebo celkové výměně.

#3. Vyhýbejte se prodlužovacím proužkům

Doporučuji při zapojování topidla nevolit prodlužovací lišty přes tyto přímé zásuvky. Většina elektrikářů by doporučila použití přirozené zásuvky pro jakékoli elektrické zařízení.

#4. Odpojte všechny nepoužívané elektrické spotřebiče nebo zařízení

Ve všech spotřebičích a zařízeních, které se nepoužívají, stále cirkuluje elektrický proud, zvláště když je neodpojíte. To platí i pro váš elektrický ohřívač. Přestože se nepoužívá aktivně, bude vaší jednotkou cirkulovat malý proud.

Předpokládejme, že zapojíte několik zařízení do jedné elektrické zásuvky, včetně ohřívače prostoru, kávovaru a chladničky. Všechny jsou vypnuté. Každý spotřebič však přispívá k tomu, že elektřina prochází vaší domácí elektrickou sítí. Přestože množství procházející těmito zařízeními je menší, než když jsou zapnutá, stále jimi protéká proud. Pokračující vystavení elektřině může vést k pojistce ohřívače, což způsobí jeho zahřátí a zuhelnatění nebo roztavení v průběhu času. Proto odpojte ohřívač, pokud jej nepoužíváte.

#5. Kontrola pojistky

Údržba a servis vašeho ohřívače je nezbytný pro zachování všech součástí radiátoru, včetně pojistky uvnitř jednotky. Tím bude zajištěna integrita a funkčnost vaší jednotky. Obecným pravidlem je, že byste měli topidlo rozebrat ručně alespoň jednou za tři měsíce. Toto je doporučený časový rámec pro běžnou údržbu a čištění. Možná vás také bude zajímat, proč se zástrčka ohřívače zahřívá.

Je to obal!

Abyste zajistili funkčnost a dlouhou životnost vaší jednotky, musíte vědět, jak zabránit vypálení pojistky ohřívače. Nezapomeňte mít na paměti všechny výše uvedené tipy, abyste se vyhnuli spálené pojistce ve vašem ohřívači. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak ohřívač prostoru funguje a jaký je energeticky nejúčinnější ohřívač prostoru.