Jak zabránit plísňovým skvrnám na stěnách koupelny: 8 snadných způsobů

Hledáte způsoby, jak zabránit plísním na stěnách koupelny? Dobrou zprávou je, že jste narazili na správný článek, který vám pomůže.

Skvrny od plísní jsou nejen nepříjemné pro oči, ale mohou být i škodlivé pro vaše zdraví. Na plísni je to, že si jí nevšimnete, dokud se nezhorší, což ji činí škodlivější.

Není lepší způsob, jak proti ní bojovat, než udělat vše pro to, aby nerostl. Postupujte podle níže uvedených užitečných tipů a stěny vaší koupelny budou bez plísní!

8 způsobů, jak zabránit plísním na stěnách koupelny

Při neustálém vystavení vlhkosti jsou stěny koupelny velmi náchylné k plísním. Houba obvykle roste na koupelnových dlaždicích a stěnách a vytváří hrozný pohled a rizikové prostředí.

To je důvod, proč je nezbytné vzít na vědomí následující tipy, abyste zabránili plísním v znečištění stěn vaší koupelny.

1. Vyberte nátěr odolný proti plísním

Po osvěžující sprše mohou stěny vaší koupelny absorbovat hodně vlhkosti, což může vyvolat růst plísní. Proto je nezbytné zvolit barvu, která je odolná proti plísním, aby vaše stěny poskytly ochrannou vrstvu.

2. Udržujte svou koupelnu dobře větranou

Abyste zabránili růstu plísní, měli byste koupelnu dobře větrat. Při sprchování můžete otočit odsávací ventilátor a nechat jej běžet dalších 30 minut poté, co vypnete vodu.

Pokud nemáte nainstalovaný odtahový ventilátor, můžete otevřít okna koupelny, aby dovnitř proudil vzduch a odstranila se přebytečná vlhkost.

3. Nechte uvnitř trochu světla

Plísním se daří ve tmě, takže je důležité dopřát v koupelně trochu světla. Pokud nemůžete mít stále rozsvícená světla, nechte alespoň roztažené závěsy.

4. Pořiďte si pořádnou stěrku

Dobrá stěrka nepomáhá pouze při snižování vlhkosti ve stěnách vany a koupelny, ale také v zrcadlech. Je vybaven hladkou gumovou čepelí, která umožňuje dobrou kontrolu kapaliny na jakémkoli rovném povrchu.

5. Okamžitě opravte netěsnosti

Jakmile uvidíte, jak voda kape v potrubí pod umyvadlem nebo ve sprše, okamžitě to opravte. Netěsnosti způsobí zbytečnou vlhkost, takže vaše koupelna bude náchylná k plísním.

6. Utěsněte spáry ve stěnách a obkladech koupelny

Spárovací hmota je velmi náchylná k růstu plísní a skvrn, protože je neustále vystavena vodě. Abyste tomu zabránili, vydrhněte spárovací maltu každých pár týdnů a každý rok znovu utěsněte spárovací linky, aby odolala vodě.

7. Investujte do nejlepšího čističe plísní

Cítíme potřebu zdůraznit, jak potřebný je tento tip. Přestože bělidlo a ocet fungují při zabíjení plísní dobře, některé skvrny od plísní mohou být opravdu odolné, a proto vyžadují dobrý čisticí roztok.

Na trhu je k dispozici mnoho možností, ale je důležité vybrat si takovou, která se osvědčila mnoha uživatelům. Také se ujistěte, že jste zvolili vhodné řešení v závislosti na problému, se kterým se potýkáte.

Pokud máte na mysli otázku „kde mohu koupit X 14 Odstraňovač plísňových skvrn“, zde je článek, který si můžete přečíst.

8. Udělejte z úklidu návyk

Samozřejmě nic nepřekoná pravidelné čištění, pokud jde o prevenci plísní. Čistěte stěny koupelny spolu s ostatními částmi koupelny každý den co nejvíce, abyste zabránili růstu plísní a vzniku hrozných skvrn.

Chcete-li získat další informace, zkuste si přečíst tento článek o tom, co způsobuje zápach plísní ve zdech, abyste měli více nápadů na prevenci plísní.

Jak odstranit plíseň ve stěnách koupelny

Dva nejběžnější způsoby odstraňování plísní jsou použití bělidla a octa. Zde jsou kroky, které vás provedou jejich používáním.

1. Bělidlo

Bělidlo je dobrou volbou, pokud stěny vaší koupelny nejsou barevné nebo alespoň vyrobené z materiálů, které nevyblednou.

Krok #1. Nastříkejte zředěný roztok bělidla do oblasti skvrn od plísně.

Krok č. 2. Nechte působit alespoň 30 minut, aby bělidlo zabilo všechny spóry plísně.

Krok č. 3. Vydrhněte stěnu koupelny tvrdým kartáčem, abyste se zbavili přetrvávajících skvrn od plísně.

Krok č. 4. Opláchněte stěnu teplou vodou.

2. Ocet

Pokud chcete přirozenější způsob, jak se vypořádat s plísní, můžete se uchýlit k použití bílého octa.

Krok č. 1. Pomocí lahvičky s rozprašovačem naplňte postiženou oblast bílým octem.

Krok č. 2. Nechte ocet odležet alespoň půl hodiny.

Krok č. 3. Tvrdým kartáčem vydrhněte stěnu koupelny.

Krok č. 4. Znovu postříkejte oblast octem a nechte působit dalších 30 minut.

Krok č. 5. Opláchněte teplou vodou.

Závěr

Naše koupelny jsou naším osobním prostorem, kde si dovolujeme být pohodlní a zranitelní. Je pouze nezbytné, abychom udělali maximum pro to, abychom ji udrželi v čistotě.

Nyní, když jste se naučili, jak zabránit plísňovým skvrnám na stěnách koupelny, jste o krok napřed, abyste udrželi koupelnu svěží. Udělejte si zážitek z koupání uvolněnější a osvěžující!