Jak vytopit pokoj bez topení? 5 nejlepších tipů!

Zajímá vás, jak vytopit pokoj bez topení? Nebojte se a jste na správném místě. Obrácení směru stropního ventilátoru má opačný účinek. V zimě otáčejte ventilátorem proti směru hodinových ručiček. Vířivé lopatky nasávají chladnější vzduch a umožňují cirkulaci teplejšího vzduchu směrem dolů do oblasti. Teplá jídla jsou v zimě pohodlná.

Začněte využívat vyšší teploty, pokud zjistíte, že používáte troubu častěji.

Po dokončení pečení nebo opékání vypněte sporák, ale nechte dvířka otevřená. Horký vzduch putuje do jídelny, kde je zároveň příjemně teplý. Plošný koberec má jiný účel, než aby zabránil vaší noze v kontaktu se studenou zemí. Funguje jako izolační vrstva proti chladu. Ať už uvažujete o umístění koberce do místnosti, existuje několik věcí, které je třeba zvážit, aby byl váš pokoj teplý. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Tipy, jak zahřát pokoj bez topení

Existují různé způsoby, jak vytopit místnost bez topení, takové způsoby jsou jednodušší a každá domácnost si takové praktiky rychle osvojí. Níže uvedené tipy vám pomohou naučit se vytopit místnost bez topení.

#1. Osvětlení vašeho pokoje

Teplejší zbarvené žárovky, lucerny nebo osvětlení, jako je červená a žlutá, mohou přispět k teplu, které vyzařují. Kromě toho je tu vždy možnost zapálit několik svíček. Zakryjte jej obrácenými hliněnými květináči nebo keramickým džbánem, ponechte dostatek prostoru pro průchod vzduchu. Svíčka také po čase zahřeje pěstitele i vaši ložnici. Můžete si také přečíst o tom, kolik stojí provoz ohřívače 1500 W.

#2. Osprchujte se s otevřenými dveřmi

Naše těla produkují teplo celý den a my si toho všimneme, až když opustíme toaletu – umožňuje to stejné teplo, stejně jako teplo z horké vody, kterou používáte, a putuje do místnosti tím, že necháváme při sprchování otevřené dveře.

#3. Použijte deku a koberečky

V tuto chvíli vytáhněte všechny své koberce a přikrývky. Koberec vás často zachrání před odřením prstů na studené zemi. Vlněné koberce jsou silnější a poskytují vyšší teplo, proto si vyberte tyto. Je radost po nich chodit, protože jsou měkké a pohodlné. Bavlněné koberce jsou levnější variantou; čím významnější koberec, tím lépe. Teplo může být do vaší postele přidáno vrstvením přikrývek a vatovaných prostěradel. Namísto rozkládání přikrývky po probuzení ji položte správně na postel, aby zůstala během dne v teple.

#4. Změňte směr stropních ventilátorů

Stropní ventilátory jsou skvělou metodou pro úsporu energie. Měli byste znát způsoby, jak ušetřit energii.

Otáčení proti směru hodinových ručiček každopádně generuje v létě osvěžující vítr, zvláště za lepkavých, teplých nocí a dnů. Když však přijdou chladnější měsíce, je čas přepnout otáčky ventilátoru na směr hodinových ručiček. Tlačítko na základně ventilátoru ovládá rotaci u většiny stropních ventilátorů. Jeho lopatky pak nasají teplý vlhký vzduch ze střechy a přitlačí ho dolů do oblasti, přesně tam, kde chcete.

Použijte svou každoroční modifikaci ventilátoru k čištění okrajů; jsou ohniskem hromadění prachu. Jednoduše umístěte kryt na každou čepel a poté přitáhněte hadřík ke špičce čepele. Namísto toho, aby se prach šířil po místnosti, se shromažďuje na povrchu.

#4. Noste vlněné čepice a ponožky

Když v noci mrznete, protože vaše drahá polovička má ráda chladno, zahřejte si to tím, že si mezi přikrývky navléknete vlněné ponožky, nebudeme muset diskutovat o tom, jak teplo by mělo být v místnosti jinými způsoby. Navíc, zatímco nohy jsou opečené, budete spát mnohem lépe. Abyste měli hlavu v teple, nahoďte si pletenou čepici. A kromě toho existoval důvod, proč tolik lidí dřímá ve vysokých špičatých kloboucích na starožitných obrázcích, i když dnešní čepice na spaní spíše připomínají šátky. V každém případě vám bude více horko a budete mít lepší noční spánek.

#5. Zakryjte okna svého pokoje

Když se venkovní teplota přenáší přes skleněná okna, upgrade na izolační nebo silnější okenní úpravy může pomoci chránit ložnici před chladem. Vyměňte své lehké závěsy za mohutné skládané závěsy, abyste skryli okna. A když už jste u toho, vyberte si jeden jasný odstín, který vám pomůže uniknout zimnímu útlumu. Pokud máte dveře vedoucí ven, které mají díry nebo praskliny, teplý vnitřní vzduch pravděpodobně proudí ven. To vám způsobí chlad a donutí vás vynaložit více energie na udržení ideální teploty vzduchu v interiéru.

Každý rok zkontrolujte dveře a okna, která jsou vystavena vnějšímu prostředí. Když jsou všechny dveře a okna zavřené, můžete rukou cítit průvan. Případně umístěte doutnající tyčinku skořice do blízkosti dveří a oken a sledujte jakýkoli neobvyklý pohyb vzduchu. Pokud vyplníte mezery, místnost zůstane teplejší.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že jste se naučili vytápět místnost bez topení. Pokud se vám nelíbí topení ve vašem pokoji nebo chcete ušetřit plyn a elektřinu, výše uvedené tipy jsou, jak vytopit váš prostor bez použití topení. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jaký je nejlepší vnitřní ohřívač propanu a jak bezpečný je petrolejový ohřívač v interiéru.