K čemu se používá mušelín při šití: Jak ho ušít

Pokud vás zajímá, k čemu se mušelín používá při šití, je to v podstatě zkušební látka před provedením skutečného projektu. Mušelín však může být také trvalým materiálem jako podšívka nebo samostatné látky v domácích předmětech, dětských výrobcích a dalších.

Když už mluvíme o podšívce při šití, zvažte čtení o praktických technikách šití oděvů. Víte už například, co je to podšívání v šití?

Možná se budete muset naučit, jak dělat tuto techniku ​​při šití mušelínu a dalších podšívek na projektech.

Co je mušelín a jak jej používat?

Co je mušelín?

Mušelín je druh jemně tkané látky s různým využitím díky svým lehkým a prodyšným vlastnostem. Pro šití můžete použít mušelín k testování vzorů před samotným stříháním a prošíváním projektu.

Mušelín však není pouze testovací látkou pro šití. Mušelín může být také konečnou látkou použitou pro více projektů a produktů:

Použití pro mušelín při šití

 • Šicí podšívka

Pohodlná textura mušelínu z něj dělá fantastickou podšívku pro oděvy a dokonce i produkty, jako jsou tašky. Je to také relativně levné pro podniky, které tyto produkty vyrábějí.

 • Nácvik vyšívání a nášivky

Jste ve vyšívání nováčkem? Lehkost mušelínové látky by byla ideální pro nácvik vyšívání nebo dokonce jako podklad při vytváření aplikací.

Pokud máte zájem o vyšívání, usnadněte si to ještě s tím nejlepším šicím strojem pro vyšívání.

 • Potřeby pro domácnost

Mušelín je vhodný pro výrobu domácích potřeb a doplňků, jako jsou prostěradla, povlaky na polštáře, ubrusy, ubrousky a závěsy. Tento materiál není abrazivní pro pokožku a je také snadné s ním šít, pokud děláte velké projekty, jako jsou zmíněné položky.

Mušelín má dokonce různá použití v domácnosti, jako je výroba sýra, čaje a dokonce i jako obvazy a koupání. Můžete ho použít jako ubrousek na make-up nebo žínku, protože je savý, ale rychle schne.

 • Položky pro miminko

Díky měkkosti je mušelín oblíbený pro kojenecké potřeby. Navíc se snadno pere, takže rodiče mohou z mušelínu vyrábět dětské plenky, ubrousky, ubrousky nebo dokonce přikrývky, protože je prodyšný.

 • Oblečení

Lehkost mušelínové tkaniny by byla ideální pro výrobu vnitřních oděvů a společenských oděvů. Existují však jemně tkané druhy mušelínu s nádhernými vzory, které by tvořily poutavé oděvy.

Tyto látky se nazývají mušelíny Jamdani, které byly původně vyrobeny v Tandě v Uttar Pradesh.

Umíte podložit mušelín?

Mušelín můžete použít jako podšívku při šití oděvů, jako je běžné oblečení. Pokud však podšíváte formálnější oblečení, chtěli byste jiný materiál.

Pokud je vaše oblečení již vyrobeno z bavlny nebo lnu, pak by nejlepší podšívkou byl mušelín, zejména pokud je oděv určen pro použití v horkém klimatu. Mušelín je měkký a prodyšný, takže by měl uživateli pomoci zůstat v pohodlí.

Mušelín můžete také použít k přidání struktury do živůtku šatů, které musí být tužší, zvláště pokud jsou bez ramínek. Nejlepší je však při podšívce kabátů a bund použít jiné látky, jako je hedvábí, aby se daly snadno oblékat a sundávat.

Konečně, mušelín není strečový materiál. Proto jej nepoužívejte jako podšívku na pletené oděvy nebo oděvy vyrobené z Lycry nebo spandexu.

Proč lemovat mušelín?

 • Cenově dostupná látka
 • Lehký a snadno se s ním šije
 • Snadné barvení, praní a sušení
 • Nevytváří statickou elektřinu
 • Měkké a prodyšné

Omezení mušelínové podšívky

 • Může se zmenšit
 • Rychle se vrásky
 • Přilne k oděvu a nebude klouzat po těle
 • Žádné roztažení

Je mušelín těžké ušít?

Mušelín není náročný na šití a je dokonce perfektní pro začátečníky, kteří cvičí různé šicí techniky. A protože se mušelín často používá k procvičování vzorů, použijte následující tipy, abyste zajistili, že váš konečný projekt bude vypadat dokonale:

 • Vyberte typ mušelínu se stejnou gramáží jako skutečná látka, kterou použijete na vzor
 • Při stříhání kousků vzoru na mušelínu použijte větší přídavek na švy v případě úprav
 • Při označování úprav na mušelínu použijte látkové pero jiné barvy pro snazší identifikaci

Mám mušelín před šitím vyprat?

Před šitím je nejlepší mušelínovou látku předpírat. Použijte studenou vodu a nechte ji vyschnout na vzduchu, aby se materiál předem smrštil a vyčistil.

Praní mušelínu zabrání sražení po dokončení projektu a odstraní nečistoty nahromaděné při zpracování látky. Navíc praní mušelínu ho může změkčit, aby se s ním snadněji pracovalo, protože nové mušelíny mohou být tuhé.

Přečtěte si, jak předpírat látku na šití, abyste věděli více.

Jaký typ látky je mušelín?

Mušelín je v podstatě bavlněná látka, ale má otevřenější vazbu než jiné bavlněné materiály. Někteří výrobci mohou do svých mušelínových látek začlenit také viskózu nebo hedvábí.

Je prádlo stejné jako mušelín?

Len není totéž co mušelín, protože mušelín je vyroben z bavlny a len je vyroben ze lnu. Můžete také najít různé tkané styly pro prádlo, zatímco mušelín je vždy jednoduchý.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme se dozvěděli, k čemu se používá mušelín při šití, kde může být cvičnou látkou před konečným šitím.

Mušelín může být také látkou při šití podložky, domácích potřeb, oděvů a kojeneckých potřeb. Tato použití jsou z mušelínu, což je lehký a prodyšný bavlněný materiál, který se snadno pere, barví a suší.