Jak vyrobit záclony se špetkou záhybů

Pletené faldíky vás nezabaví jen tehdy, když si to zkusíte sami (DIY). Dodává jednotnější vzhled a vyleští vaše okno/dveře. Jak vyrobit záclony se špetkovým záhybem vám ukáže, jak zajistit strukturální údržbu vaší záclony, o které si myslíte, že je objemná a kutálí se po podlaze.

Dodává vrchní části závěsu efektní vzhled a zachovává zvláštní tvar linie, kdy ve spodní části závěsu nepotřebujete mnoho látky.

Jednoduše řečeno, záhyb znamená skládat, plést nebo sešívat a sevření znamená shromáždit mnoho látek nahoře a trvale sešít. Naučíte se jednoduché triky/postup krok za krokem, jak si plisé záclony sevřít sami v pohodlí domova.

Chcete-li se plně seznámit s plisováním záclon, ujistěte se, že ovládáte následující níže uvedené kroky. Všimněte si, že nevynechejte ani krok z žádného jiného důvodu, čtením tohoto článku byste zcela ztratili čas.

Jednoduché kroky, jak vyrobit záclony se svíracími záhyby

Tyto kroky jsou zásadní, a když je budete náležitě dodržovat, poskytnou vám všechny způsoby, jak záclony štípnout. Před projednáním kroků si uvědomte následující;

  • Měření látky/látky je nezbytné pro vytvoření konzistentních záhybů v horní části závěsu – je to důležité, protože opravuje chyby nerovnoměrných záhybů.
  • Ujistěte se, že provádíte zadní steh pro štípací záhyb, aby si dobře zachoval svůj tvar.
  • Ujistěte se, že jste záhyby stiskli, abyste získali správný tvar.
  • Potřebujete znát počet látek pro tento projekt, změřit šířku okna a přidat 2–4 palce na švy při sevření před plisováním.
  • Chcete-li zjistit délku látek, které se mají použít v tomto tutoriálu, „jak vyrobit záclony se sevřenými záhyby“, změřte od horní části záclonové tyče k místu, kde chcete mít plisované . Přidejte 6 ½ palce do horního lemu látky, abyste vytvořili záhyby na prutu. Všimněte si, že rozměr záhybů by měl být 3 palce, protože budete muset ušít celkem 5-6 záhybů. Poté zvažte, kde byste chtěli záclonu nahoře sevřít, aby mohla přetékat rovnoměrně nařasenou záclonu až k zemi.

Krok č. 1: Rozložte látku na panel

Jak již bylo řečeno, po rozložení látky na panelu vám zbývá 1-palcový prostor. Při vytváření bočních švů by měla být látka stlačena o ½ palce, přehnuta přes další ½ palce a sešít okraj. Ujistěte se, že horní okraj je prozatím nedokončený.

Krok č. 2: Označení záhybů křídou nahoře

V tomto kroku začněte zleva na přední straně látky a změřte 5 palců svisle (vpravo) a poté na boku vytvořte 8palcovou paralelní čáru (vodorovně) a označte obě strany křídou. Tento postup opakujte, dokud se nedostanete na konec látky.

Krok č. 3: Připnutí

Řádek 1 na dříve označený řádek 2 křídou, řádek 3 a řádek 4 přišpendlete, dokud se nedostanete k poslední řadě a sešijete vršek.

Krok č. 4: Žehlení

Vyžehlete vzniklé záhyby tak, aby byl váš nový šev ve středu záhybu v každém bodě přehybu čáry.

Poznámka: Šev je výchozím bodem látky, který se pohybuje zleva doprava nebo shora dolů.

Krok č. 5: Šití

Šijte své záhyby 8 palců nahoru a 8 palců dolů na obě strany látky. Jak budete pokračovat v tomto kroku, proces „Jak vyrobit záclony se špetkou záhybů“ je téměř hotový.

Přeložte ½ palce látky shora směrem dozadu a prošijte přes své záhyby, abyste vytvořili rukáv (tam, kde protáhnete záclonovou tyč).

Krok č. 6: Sevření skládaného závěsu

Poslední fází je dokončení „Jak vyrobit záclony se špetkou záhybů“. V tomto kroku vyhledejte horní část látky – začněte od levého lemu ke středu a přišpendlete.

Začněte od pravého lemu a od středu (kde jste dříve přišpendlili) a spojte přišpendlenou látku se špetkou. Můžete se rozhodnout štípnout v cyklickém vzoru nebo v jakémkoli tvaru, který si přejete.

Jak daleko od sebe by měly být záhyby na závěsech?

V tomto procesu by měl být každý záhyb sešit ½ palce od spodní části látky pomocí monofilové nitě. Standardní rozteč je pět záhybů do šířky 54 palců v látce. Můžete se však přizpůsobit délce tkaniny.

Jsou Pinch Pleats staromódní?

Ano, můžete říci, že štípací plisé jsou starý styl, s pokrokem a transformací světa. Chcete-li na to odpovědět, špetka záhybů nikdy nevyjde z módy, protože špetka záhybů pouze doplní ozdobný vršek vaší záclony s elegantním splývavým efektem.

Kde se dají použít záclony se svíracím plisem?

Plisé záclony Pinch můžete použít na všechny druhy interiérových dekorací v prolínání barev a zkrášlující prostředí a přitom zachovat jeho soukromí.

Jak fungují záclony se svíracími plisy?

Pokud máte v úmyslu sevřít záhyb, všimněte si, že důvodem sevření je, aby záhyby přetékaly shora dolů. Štípacím záhybům můžete dodat další krásu připojením knoflíku.

Jaký typ závěsu můžete použít?

Typ záclony se špetkou plisé, který můžete, je cyklická záclona se špetkou plisu.

Závěr

Při zvažování způsobů „Jak vyrobit záclony se špetkou záhybů „by měly být použity kroky uvedené výše v tomto článku. S přímočarým vysvětlením celého procesu si můžete vyrobit špetku skládanou záclonu, která dodá vašemu bytu krásu.