Jaké jsou nejlepší noční pleny? To je častá otázka čerstvých maminek. Přečtení tohoto článku vám však poskytne tipy a způsoby, jak na to.
Zde jsou některé z nejlepších značek pro noční pleny:
*Pampers Swaddlers*- Pampers je jednou z nejznámějších značek plen a má také skvělou pověst pro své noční plenky.
Tyto velmi těsně přiléhají k nohám vašeho dítěte, takže nedochází k protečení. Absorbují také více než ostatní konkurenti na tomto seznamu, což znamená, že každou další nocí můžete použít méně změn! Pokud chcete ušetřit peníze jak v čase, tak v penězích, pak jsou to vynikající volbou pro téměř všechny rodiče!
*Luvs Ultra Leakguards Plenky* – Luvs se dostal na naše místo číslo dvě, protože nabízí základní ochranu proti vlhkosti ve všech hodinách dne i noci. Říká se, že tyto plenky udrží vaše dítě v suchu až 12 hodin, takže jsou ideální na nošení přes noc! Navíc jsou velmi cenově dostupné, takže nebudete muset vydělat peníze, abyste se dobře vyspali.
*Plenky Huggies OverNites* – Huggies jsou další nejlepší volbou pro ochranu přes noc. Mnoho rodičů na tyto plenky přísahá, protože pojmou hodně tekutiny, aniž by ji celou propustily do oblečení vašeho dítěte. Dodávají se také v různých velikostech, takže jak vaše dítě roste, můžete nadále používat stejnou značku, aniž byste museli přecházet mezi různými produkty.
Kolik látkových plen za den spotřebujete?
Velmi záleží na tom, jak často vaše miminko čůrá a kaká. V průměru budete pravděpodobně potřebovat asi šest až osm plen denně.
Možná budete potřebovat více, pokud je vaše dítě obzvlášť mokré nebo špinavé, nebo méně, pokud čůrá jen jednou denně. Pokud používáte jednorázové plenky, pravděpodobně jich za den projdete kolem osmi až deseti.
Jak mám přebalit své dítě?
Navlékání látkové pleny na vaše miminko je super snadné! V zásadě existují tři kroky:
-Odepněte boční chlopně a rozložte je naplocho. -Přiložte savou část pleny k jejich kůži zadní stranou nahoru. Dvě křídla nebo jazýčky, které máte, by měly být přehnuty napůl tak, aby se dotýkaly asi jeden palec od sebe. Když je vložíte mezi nohy dítěte, budou se překrývat.
-Připevněte dítě na obě strany pomocí patentek nebo suchých zipů v závislosti na typu plen, které používáte. Ujistěte se, že je upravujete kolem pasu vašeho dítěte, dokud nebudou přiléhavé, ale ne příliš těsné. Budete se chtít ujistit, že mezi nimi nejsou žádné záhyby, kde by se mohly hromadit hovínka.
Pokud používáte jednorázové plenky, stačí je na miminko přiložit stejným způsobem a upevnit na poutka. Není nutné žádné skládání ani úpravy!
Kolikrát denně musím dítěti přebalovat?
Opět se to liší v závislosti na tom, jak často vaše dítě čůrá a kaká. V průměru je budete chtít měnit každé dvě až čtyři hodiny. Ale pokud to měli obzvlášť chaotické, možná to budete muset dělat častěji. U jednorázových plen je většina lidí obvykle mění každých osm hodin.
Jaký druh pracího prostředku bych měl použít na látkové pleny?
Existuje mnoho různých typů pracích prostředků, které můžete použít na látkové pleny – tekuté i práškové. Jen se chcete ujistit, že je speciálně navržena pro praní oděvů a plen, jinak by mohla způsobit nahromadění nebo poškození látky. Tyto čisticí prostředky můžete najít ve většině obchodů nebo online.
Jak vyčistím látkové plenky?
Existuje několik různých způsobů, jak můžete své látkové plenky čistit – každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody.
-Po každé výměně plenky je vyperte v pračce v horké vodě s pracím prostředkem. Toto je nejjednodušší způsob, jak je vyčistit, ale někteří lidé se obávají dopadů na životní prostředí.
– Namočte je do speciálního roztoku vyrobeného na čištění látkových plen (můžete koupit ve většině obchodů, které prodávají látkové plenky). Tato metoda je nejméně škodlivá pro životní prostředí, ale může být časově náročná a nákladná.
-Před praním v horké vodě se speciálním roztokem je předmyjte běžným pracím prostředkem (nemusí to být vždy, když je perete). Při této metodě budete stále používat některé agresivní chemikálie, i když ne tolik, jako byste na všechno používali pouze jeden typ mýdla.
– Perte je ručně ve studené/teplé vodě bez přidání mýdla nebo čehokoli jiného. Ačkoli je to nejlepší způsob, jak chránit vaše dítě před vystavením toxinům, je to také pracnější a nemusí odstranit všechny skvrny, pokud jsou příliš dlouho.
Nejbezpečnější možností by pravděpodobně bylo předpírka a pak praní v pračce za tepla, protože už používáte speciální prací prostředek. Můžete také vyzkoušet metodu namáčení, pokud se opravdu bojíte o životní prostředí nebo nemáte pračku, která se zahřívá.
Jak často byste měli měnit látkovou plenku?
Frekvence výměny látkové plenky závisí na věku vašeho dítěte a na tom, jak často chodí na záchod. Novorozené dítě potřebuje přebalovat pouze jednou za čtyři hodiny, zatímco starší děti mohou trvat asi šest hodin, než budou muset plenky znovu vyměnit.
Stejně jako jednorázové plenky, i ty látkové je třeba často kontrolovat, zda nejsou vlhké a znečištěný obsah, aby se zabránilo prosakování, které by mohlo potenciálně způsobit vyrážky nebo jiné problémy. Pokud se to udělá správně, pak by neměly být žádné problémy s jejich výměnou podle potřeby, aniž by se povalovalo příliš mnoho špinavého oblečení!