Jak vyrobit záclony bez šití? 6 snadných kroků!

Pro někoho, kdo má pokoj s několika okny, může být získání správného ošetření oken poměrně drahé a stresující.

Nedělejte si starosti s rozhodováním o vzhledu, který chcete, aby váš prostor měl, a udělejte z něj praktický DIY projekt, pokud nebudete šít, protože v tomto článku probereme, jak vyrobit záclony bez šití.

Pokud se i vy bojíte jehel, nemusíte se bát, protože jehlu a nit při výrobě těchto závěsů možná ani nepoužijete.

Záclony je třeba pouze utěsnit na místě jakýmkoli spojovacím materiálem, použít spony a špendlíky. Všechna tato zařízení a metody usnadňují výměnu závěsů kdykoli – není třeba ani vidět kapsu na tyč, kam tyč zasunete nahoře.

Při zařizování obytného prostoru lidé často považují závěsy za to poslední, o co by se měli starat. Ale když jsou dokonale provedeny, velmi ovlivní celé místo a promění celé místo.

Nejhezčí na úpravách oken, které nevyžadují šití, je flexibilita při jejich časté výměně. Jejich výroba je tak rychlá, jednoduchá a cenově výhodná.

Kroky k výrobě záclon bez šití 

Když plánujete, jak vyrobit záclony bez šití, musíte si připravit materiály. Budou potřeba následující položky

  • Dostatek látky pro vaše okno, ponechání nějaké látky navíc na každé straně pro lemy a také celkový vzhled.
  • Záclonové průchodky
  • jakýkoli spojovací materiál; tavná lepicí páska, lepicí pistole 
  • Zabezpečovací špendlíky
  • Svinovací metr, měřítko nebo jiné zařízení na měření vzdálenosti
  • T-čtverec
  • Ostrá látková tužka
  • Klipy a klipsy 

Krok č. 1: Provádění měření

Prvním krokem, jak vyrobit záclony bez šití, je měření. Toto je důležitá část postupu výroby záclon; je to proto, že nechcete plýtvat látkou, zvláště pokud jsou drahé.

Když jsou dvě okna blízko sebe a mají mezi sebou velmi malou vzdálenost, měli byste s nimi zacházet jako s velkými s pouze jedním panelem pro každé.

Takže když budete měřit, bylo by to jednodušší – změřit celou šířku na látce i délku. V ideálním případě závěsy sedí na podlaze okna, takže k dosažení tohoto cíle musíte přidat další osm palců k délce.

Tyto extra palce zahrnují dva palce pro spodní lem a šest palců pro objímku tyče nahoře.

Krok č. 2. Ustřihněte si látku 

Dalším krokem, jak vyrobit záclony bez šití, je řezání. Když stříháte z velkého množství látky, může být obtížné dosáhnout rovné linie a k dosažení rovnoměrného lemu potřebujete rovnoměrné linie.

Pokud máte křivý spodek od stříhání látky, dodá to vašim záclonám vypnutý a nepřitažlivý vzhled.

Jako řešení můžete použít T-čtverec, ale pokud jej nemůžete získat, nastavte si linii střihu tak, že změříte délku pravidelných bodů na látce a vytvoříte značky podél, pak řežete spojením těchto značek.

Krok č. 3. Tape The Edges 

Ačkoli je to volitelné, na této úrovni můžete přistoupit ke skládání lemu dolů na tkanině. Možná však budete chtít další vrstvu ochrany před roztřepenými okraji; pak raději nejprve složte okraj.

Chcete-li to provést, na zadní stranu látky položte pásku nebo použijte lepicí pistoli na okraje, odlepte zadní stranu pásky a přehněte lepidlo. Měli byste pro sebe čistý okraj.

Krok #4. Oblepte lem

Můžete udělat lem. Změřte si lem pomocí T-čtverce nebo metodou vytváření a spojování teček, kterou jste použili pro řezání.

Položte pásku podél linie, kterou jste vytvořili, nebo použijte lepicí pistoli, sloupněte zadní stranu pásky a přehněte okraj látky přes lepidlo nebo pásku.

Přitiskněte látku pevně, abyste se ujistili, že je pevně zajištěna na místě. Udělejte to pro spodní část a na obou stranách látky, ale ne pro horní.

Krok č. 5: Vytvořte kapsu na tyč

Vzhledem k tomu, že si nahoře vytvoříte kapsu na prut, je to ta část látky, kterou přehnete, aby do ní prut mohl vklouznout. Změřte tyč, kterou chcete použít, označte šířku na látce a přidejte další jeden nebo dva palce od horního okraje.

Nalepte pásku nebo použijte lepicí pistoli, poté složte a pevně přitlačte k sobě.

Krok č. 6: Zavěste závěsy

Posledním krokem, jak vyrobit záclony bez šití, je pověšení připravených záclon. Poté, co máte panel, měli byste jej pověsit! Z držáků tyče vyjměte tyč a zasuňte panel na místo. Ujistěte se, že se na jedné straně shlukují rovnoměrně.

Vložte tyč zpět do držáků a přišroubujte koncovky, odhoďte závěsy a máte to!

Jak vysoko mám pověsit závěsy?

Normálně je dobře známo, že záclony by měly viset o 4 až 6 palců výše než okenní rám. Zajistěte proto odpovídající upevnění záclonových tyčí; Díky tomu bude okno vypadat výš, když pověsíte záclonovou tyč vysoko.

Jaká látka je nejlepší použít na záclony?

Při rozhodování o materiálech záclon jděte na samet, len, hedvábí a umělé hedvábí. Vypadají přitažlivě pro vaše okna, takže by měly být vaší nejlepší volbou.

Závěr

Nápady na DIY záclony zahrnují použití obrovské škály metod a stylů. Některé kroky můžete provést za hodiny nebo méně než hodinu. Občas to nevyžaduje znalosti šití, což většinu lidí vzrušuje.

Měli byste si určit sadu záclon, která se bude hodit do vašeho prostoru, a inspirovat se, jak vyrobit záclony bez šití!

Výhody výroby vašich záclon vám ušetří nějaké peníze, protože látky na záclony ještě nemají rebranded identitu, takže jsou levnější.

V důsledku toho můžete pro své záclony zahrnout různé vzory řasení, díky čemuž budete mít pod kontrolou vzhled, který vám záclonové látky poskytnou od vrchu až k podlaze.