Co je to duchovní svatební obřad? je to legální?

Odpověď na to, co je duchovní svatba, je v samotném názvu; nesouvisí s konkrétním náboženstvím. Pár stále uznává svou spiritualitu, ale může ji vyjádřit mnohem svobodněji.

Jak již bylo řečeno, jsou duchovní svatby vůbec legální? O těchto věcech budeme hovořit podrobněji níže.

Možná také uvažujete o duchovní svatbě, protože chcete malou svatbu. Přečtěte si, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou, kde najdete další tipy.

Co je to duchovní svatební obřad?

Duchovní svatba se týká svatby, která nesouvisí s konkrétním náboženstvím, ale pár stále praktikuje a cení si své víry. Proto má pár úplnou kontrolu nad tradicemi a detaily, které chtějí na obřadu.

Můžete dokonce zahrnout některé zvyky související s vaší vírou a můžete si vybrat místo pro duchovní svatební obřad. Může se například konat na pláži, dvorku, horské chatě, lodi, přes Zoom nebo dokonce v kapli.

Když už jsme u Zoomu, uvažujete o virtuální svatbě? Přečtěte si, co si vzít na svatbu se Zoomem, abyste věděli, co říct svým hostům o jejich oblečení.

Náboženská svatba versus duchovní svatba versus civilní svatba

Náboženská svatba se liší od duchovní svatby, protože se bude řídit všemi zásadami daného konkrétního náboženství. Proto by se na svatbě měly dělat všechny náboženské praktiky a zvyky daného náboženství.

Naopak i páry různého vyznání se mohou vzít v duchovní svatbě. Takže pokud jste například pár stejného pohlaví, kde je svatba na místě bohoslužeb zakázána, můžete uvažovat o duchovní svatbě.

Jaký je rozdíl mezi duchovní svatbou a civilním obřadem? Civilní obřad nezahrnuje duchovní víru jako duchovní svatba, ale je to sňatek uskutečněný vládním úředníkem.

Pokud zjistíte, že se potřebujete zúčastnit civilního sňatku, seznamte se s tím, co si na civilní svatbu vzít.

Co to znamená být duchovně ženatý?

Když se duchovně oženíte, znamená to, že jste podstoupili obřad, při kterém jste vy a vaše drahá polovička sjednoceni, a přitom stále uznáváte svou víru, i když obřad nemá žádné konkrétní náboženství. Výsledkem je, že vy a váš partner máte možnost vyjádřit svou spiritualitu odpovídajícím způsobem, aniž byste museli dodržovat všechny zásady jednoho náboženství nebo místa.

Některé páry by také mohly říci, že být duchovně ženatý znamená být sjednocen s Bohem, Duší a Duchem. Uznáváte však, že žádné manželství nemůže uspět bez Boha a člověk manželství neuzavírá.

Můžete mít duchovní manželství?

Pokud si ceníte své spirituality, můžete mít duchovní manželství, ale chcete to vyjádřit jinak. Tento typ svatebního obřadu je také rozumnou úvahou pro páry, které mají různé vyznání a nemohou konvertovat, ale chtějí do obřadu integrovat obě přesvědčení.

Některé další příklady toho, proč se pár rozhodne pro duchovní svatbu místo tradiční, jako je církevní nebo civilní, je to, že chtějí pro svou svatbu jiné prostředí nebo obřad. Stále však můžete uznat své spojení s božstvím, i když nejste součástí shromáždění nebo nenavštěvujete místo uctívání pravidelně.

Je duchovní svatba legální?

Duchovní svatba je legální, pokud je obřadník způsobilý a obřad samotný probíhá v souladu se zákonem. Chcete, aby někdo, kdo je vysvěcen a má duchovní stránku, vytvořil obřad, který se k obřadu hodí.

Poté zorganizujte svatbu tak, aby měla všechny kritické části, aby byla legální. Můžete také sledovat strukturu tradičního svatebního obřadu jako průvodce.

Duchovní svatba může mít otázku úmyslu, slibů, symbolu jednoty a poté prohlášení manželství. Váš oficiant vás také může vést při vytváření svatebního programu a učinit jej duchovnějším.

Požádal vás přítel, abyste odřídil jejich svatbu? Zde je to, co si obléknout na svatbu.

Jak se říká vdát bez svatby?

Pokud si nepřejete svatební obřad pro své manželství, můžete vy a vaše drahá polovička zvážit civilní svazek. Je to také právní vztah mezi dvěma lidmi, jako je manželství, ale existují určitá omezení.

Pár by mohl zvážit civilní svazek, aby se chránil právně a finančně. Pokud se například chcete zavázat svému partnerovi, ale svatba stále není něco, co byste v tuto chvíli chtěli, zkontrolujte, zda váš stát umožňuje civilní svazek.

Je v pořádku se oženit před svatbou?

Před svatbou se můžete vzít a některé páry to z různých důvodů dokonce praktikují. Například mohou chtít různé obřady, nebo prostě chcete zažít malou a velkou svatbu.

Dalším případem, kdy je třeba zvážit legální manželství před svatebním obřadem, je svatba v destinaci. Nejprve budete muset požádat o licenci ve svém rodném městě; poté budete muset přenést licenci z místa na místo.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme se dozvěděli, co je duchovní svatba, což je obřad, který oceňuje víru snoubenců, aniž by se řídil pouze jedním náboženstvím.

To je perfektní, pokud se nepovažujete za náboženské nebo vy a vaše drahá polovička máte různé vyznání. Zajistěte však, aby se obřad řídil zákonem a váš oficiant byl způsobilý pro to, aby byla duchovní svatba legální.