Jak vyrobit dřevěné svíčkové knoty

Chcete objevit způsoby, jak vyrobit dřevěné knoty svíček? Naštěstí pro vás máme pokrytí! Postaráme se o každý detail, který potřebujete vědět, jak vyrobit dřevěné knoty svíček a svíčky s dřevěným knotem.

Jak vyrobit svíčku s dřevěnými knoty

Krok č. 1: Výběr vosku

Musíte zajistit, aby byl vosk určen pro nádobové svíčky. Pokud se chystáte použít vosk na nádobové nebo sloupové svíčky, měla by být tato informace uvedena při nákupu online. Mnoho lidí dává přednost použití pouze sóji.

Stoprocentní sója však může být náročná, protože u 100procentního sójového vosku je obtížnější regulovat několik problémů. Proto je hlavně pro začínající svíčkáře. Prvním z nich je udržet značnou nálož pachu, protože se často potí nebo „vyluhuje“ aroma.

Náplň vůně (také známá jako náplň vůně) je množství vůně přidané do vaší voskové směsi. Je také známý jako podíl vůně v celkové směsi. Propady, námraza a vlhké oblasti jsou ještě náročnější na kontrolu při použití 100% sóji.

Propady se tvoří, když se vzduchové kapsy zachytí uvnitř svíčky a zanechají kapsy nebo krátery pod povrchem vosku. Poleva je tedy víc než jen chutná poleva na vašem narozeninovém dortu! Poleva je tvorba bílých krystalů na povrchu vašeho vosku při výrobě svíček.

Poleva je důsledkem použití přírodního sójového vosku. I když to neškodí výkonu vaší svíčky stejným způsobem jako jímka, nevypadá to krásně. Konečně máme naše staré vlhké skvrny.

Mokré skvrny v parafínu nebo sojovém vosku vznikají, když se vosk na určitých místech odlupuje od skla. Výsledkem je „tečkovaný“ vzhled na skle. Mokré skvrny, jako je námraza, mají malý vliv na výkon, ale na skle nevypadají tak dobře!

Krok č. 2: Výběr vůně

Při výběru vůně se ujistěte, že je vytvořena hlavně pro použití při výrobě svíček; to je kritické. Tyto informace by vám měla poskytnout firma, u které vůni kupujete, a pokud si někdy nebudete jisti, zeptejte se! Dbejte také na to, aby skvěle vonělo!

Nebudete mít problém najít něco, co se vám líbí z naší pečlivě vybrané řady skvělých trendových parfémů. Doporučujeme aplikovat vonnou dávku 8-12 procent z celé vaší směsi. Pomůže zachovat bezpečnost a výkon svíčky a zároveň zajistí silný studený a horký vrh.

Krok č. 3: Výběr plavidla

Zjistěte, zda je vaše nádoba vhodná pro umístění hořící svíčky. Ta rozkošná papírová maché miska nebude fungovat! Mnoho webových stránek na výrobu svíček poskytuje různé nádoby, které jsou vhodné pro výrobu svíčky ze dřeva s knotem.

Sklo, beton, kámen a keramika jsou oblíbené materiály. Sklenice o průměru 2,5 až 3 palce a výšce 3 až 4 palce je skvělým místem pro začátek, pokud jde o velikost. Velikost vaší nádoby bude také záležet na počtu použitých knotů.

Krok č. 4: Výběr knotu

Dalším krokem je výběr knotu. Samozřejmě věříme, že knoty z tvrdého dřeva jsou nejlepší! Navrhované velikosti byste měli najít v Průvodci výběrem Wick.

Na základě vašeho typu vosku a velikosti nádoby vám Průvodce výběrem knotu doporučí několik možností k vyzkoušení. Výběr správného knotu pro směs vosku na svíčku a nádobu pro zajištění optimálního hoření je pravděpodobně základní fází výroby svíček. Jak tedy vyrobit dřevěné knoty svíček?

Jak vyrobit dřevěné knoty ze svíček

Tyčinku z balzového dřeva odstřihněte na vhodnou velikost knotu pomocí běžných nůžek. Co když vyrábíte knoty pro konkrétní projekt svíček? Uřízněte dřevo tak, aby bylo asi o 1 palec delší, než je výška nádoby.

Namočte dřevo do vrstvy laku a poté jej namočte do kbelíku s vodou. Umístěte kousky dřeva do mělké misky a pokapejte olivovým olejem, aby byly pokryty všechny strany každé tyčinky. Tyčinky namočte na 20 minut do oleje, než je vyjmete a otřete papírovou utěrkou.

Pro tento projekt použijte místo drahého oleje na vaření levný olivový olej. Je důležité nešetřit na oleji, protože se nanáší a vsakuje do dřeva. Navíc doplňuje kvalitu hoření při zapálení svíčky.

Vložte olejem ošetřené dřevo do dřevěných knotů. Dávejte pozor, abyste získali poutka určená pro dřevěné knoty, protože bavlněné/konopné knoty zde nebudou fungovat. Takto se vyrábí dřevěné knoty svíček.

Krok č. 5: Proveďte test vypálení.

Vždy byste měli vyzkoušet několik různých knotů a poté provést test hoření, abyste zjistili, který nejlépe vyhovuje vašemu projektu svíčky. Jakákoli změna, jako je nová vůně, může okamžitě ovlivnit popáleninu i při stejné zátěži. Někdy je efekt malý a jindy spíše významný.

Tipy, jak vyrobit dřevěné knoty ze svíček

Pokud používáte 100% sójový vosk, možná budete muset prorazit odlehčovací otvory, až svíčka vychladne. Jakmile svíčku úplně vychladne (nenechávejte v chladničce), možná budete muset znovu nalít, aby se povrch vyrovnal, v závislosti na typu použitého vosku. Pokud nechcete znovu nalévat, doporučujeme použít horkovzdušnou pistoli a přitom nepřipálit knot.

Pro bezchybně hladký povrch rychle zamávejte horkovzdušnou pistolí nad povrchem svíčky. Vysoušeč vlasů roztaví a vystřelí vosk, což má za následek obrovský nepořádek. Začněte experimentovat s dřevěnými knoty, když už víte, jak vyrobit dřevěné knoty svíček!

Závěr

K výrobě svíčkových knotů můžete použít několik materiálů. Výše jsou vysvětleny jednoduché kroky k výrobě dřevěných knotů svíček a výrobě celé svíčky samotné. Takže víte, že víte, jak vyrobit dřevěné knoty svíček!