Jak vypnout vodu z lednice? 3 snadné kroky k následování!

Všechny chladničky mají připojené vodní potrubí a my jsme tu, abychom vás provedli tím, jak vypnout vodu z lednice. Přívod studené vody má uzavírací ventil, který se připojuje k domu. Obvykle se nachází pod dřezem v kuchyni, ve skříni, ve sklepě nebo v plazivém prostoru poblíž lednice.

Uvidíte, že existuje malá měděná čára asi ¼ palce. Toto je připojeno k vodovodnímu potrubí pomocí T-ventilu nebo také známého jako sedlový ventil. Tento sedlový ventil má malý sloupek, který vyčnívá z boku. Bude to vypadat jako drát, který prochází středem ventilu.

Pokračujte ve čtení tohoto příspěvku, protože vám poskytneme kroky, jak vypnout vodu v chladničce. Ale než cokoli jiného, ​​dejte nám nejprve vědět věci, které k tomu budete potřebovat. Obsahuje kleště a klíč. Jak tedy vypnout vodu v chladničce?

Postup, jak vypnout vodu v chladničce

Jednou důležitou součástí většiny chladniček, které mají dávkovač vody, výrobník ledu nebo obojí, je vodní ventil. Bez tohoto vodního ventilu bude oprava poškození nebo netěsností v dávkovači vody nebo výrobníku ledu v chladničce extrémně obtížná.

Vzhledem k tomu, že není praktické ani vhodné uzavřít celý vodní systém, je nezbytné nainstalovat tento konkrétní vstup vodního ventilu. Pokud tak učiníte, umožní vám to také řídit tok vody z vodního systému do chladničky.

Níže jsou uvedeny kroky, které je třeba provést při uzavření přívodu vodního ventilu do chladničky během údržby.

Krok č. 1. Vypnutí výrobníku ledu v chladničce

Než vypnete vodu z lednice, nezapomeňte nejprve vypnout výrobník ledu. V opačném případě bude výrobník ledu pokračovat v zapínání a vypínání, což může případně poškodit ventil. Chcete-li to provést, podržte uzavírací ventil a otočte jej ve směru hodinových ručiček. Otáčejte jím, dokud ventil nepřestane fungovat.

Krok č. 2. Umístění vodního ventilu chladničky

Zjistit, kde se nachází vodní ventil, může být trochu ošidné. To platí zejména v případě, že přívodní ventil nainstaloval někdo jiný. Nejčastěji se však nachází na zadní stěně chladničky.

Přesuňte chladničku dopředu, abyste zjistili umístění sacího ventilu. V případě, že je skrytý v krabici, která je krytá kovovým nebo plastovým krytem, ​​musíte to odšroubovat, aby se ventil odhalil.

Pokud nemůžete najít vstupní ventil v zadní části chladničky, můžete začít u přívodu vody. Podle řádku najděte ventil. Může být umístěn v blízkosti přívodu vody pod dřezem.

Krok č. 3. Uzavření sacího ventilu

Obecně je snadné uzavřít většinu vodních ventilů. Je vybaven buď knoflíkem nebo páčkou, které se používají k jeho vypnutí. Možná se při zapínání nebo vypínání používá páka, budete vědět, že je v otevřené poloze, když je páka v linii s přívodním potrubím vody.

Nyní, abyste jej vypnuli, musíte otočit páčkou tak, aby byla kolmá na čáru ponoru. Pokud však vodní ventil používá knoflík, lze jej uzavřít otáčením knoflíku ve směru hodinových ručiček.

Pamatujte, že někdy může být trochu těžké otočit knoflíkem nebo páčkou. Důvodem je, že jej používáte jen zřídka. To platí zejména v případě, že jste jej již příliš dlouho nepoužívali. V takovém případě musíte uzavřít hlavní přívod vody, aby se předešlo vodnímu nepořádku v případě, že se vodní ventil rozbije, když jej silou donutíte.

Může být dokonce nutné použít kleště nebo klíče k odjištění knoflíku. Ale než to uděláte, pečlivě se podívejte na vodní ventil. Podívejte se, zda se na základně hřídele nachází velká matice. To musíte při práci na páce nebo knoflíku přesunout pomocí klíče, aby se ztratilo.

Poté jej sundejte z ventilu. Před opětovným složením byste toto měli vyčistit a vyměnit jeho těsnění. Poté, co to dokončíte, se již můžete vrátit na hlavní vodovodní potrubí.

Užitečné tipy k zapamatování

Pokud nemůžete vodní ventil chladničky snadno zavřít, je ideální jej nahradit novým ventilem. Tím zajistíte, že jej v budoucnu v případě potřeby snadno vypnete. Pamatujte, že je důležité zavřít vodní ventil, zvláště když výrobník ledu nebo dávkovač vody potřebuje opravu.

Možná se právě chystáte nainstalovat vstupní ventil, umístěte jej na místo, které lze snadno spatřit. Pokud tak učiníte, bude snazší a rychlejší jej později vypnout, na rozdíl od toho, když budete muset jít někam, kam se dostanete vytrvalě, stejně jako pod kuchyňský dřez.

Je to zábal!

Postupujte podle výše uvedených kroků, jak vypnout vodu v chladničce. To může být trochu těžké, ale můžete to udělat s vynaložením extra úsilí.