Jak vypadá plíseň pod podlahou? 3 faktory, jak to identifikovat

Formy mohou mít různé typy a mít jiný vzhled. Vědět, „jak vypadá plíseň na podlahách“, by vám pravděpodobně pomohlo vypořádat se s problémem plísní mnohem lépe. V tomto článku najdete tři tipy, na které si dát pozor, abyste identifikovali plíseň na podlaze.

Plísně mohou růst téměř kdekoli. Dokud je k dispozici organický materiál, který lze odvádět, a vlhký povrch, může kolonie plísní prosperovat i přes noc. Tyto plísně vám mohou růst přímo pod nosem, aniž byste si toho všimli, zvláště pokud nevíte, co hledat.

Podklad je typ vrstvy nebo vrstvy pod hotovou podlahou. Podklad pokrytý finální podlahou – kterou může být keramická dlažba, tvrdé dřevo, laminát, podložka nebo koberec – je chráněn před slunečním zářením; přirozeným nepřítelem plísní.

Podlaha je však dobrým místem pro usazení kolonie plísní kvůli své poloze. Dokonce ani betonové podklady nejsou chráněny před plísněmi.

Betonový podklad je skutečně anorganický materiál, který nedrží žádnou výživu pro plísně, kterými by se mohla živit. Organické lepidlo používané k přilepení podlahového povrchu k podkladu nebo povrchové úpravě se může stát zdrojem potravy pro plísně.

Tipy, jak odhalit plíseň na podlaze

Podlahové plísně obvykle pocházejí z nezjištěného pronikání vlhkosti buď z povrchové úpravy podlahy, nebo z prosakujícího potrubí. Zkombinujte-li to s tmavou oblastí daleko od dosahu slunečního světla a zdrojem biopotravin, plísně nebudou tak neobvyklé, že budou vidět růst.

Plísně nejsou vhodné pro vaše podlahy ani pro vaše zdraví, takže vypořádat se s nimi, jakmile uvidíte rady, je něco, co budete hledat. Pak znovu, jak víte, co hledat, abyste identifikovali plíseň na podlaze?

Pokud je na vině voda, zde je kompletní průvodce, jak opravit vodou poškozené podklady. Kromě toho je zde několik faktorů, které musíte hledat:

1. Odbarvení

Předměty často napadené plísní trpí poškozením vodou. Poškození vodou poskytuje nezbytnou vlhkost, kterou by kolonie plísní potřebovala k růstu.

Změna barvy je však jedním z vedlejších produktů dlouhodobého působení vody v důsledku poškození vodou. Změna barvy je zvětrávání materiálů v důsledku působení vody a může také vést ke strukturálnímu poškození. Pokud tedy můžete zaznamenat změnu barvy v povrchové úpravě podlahy, pak by mohlo být nejlepší zkontrolovat, zda se ve vaší podlaze nenacházejí plísně.

2. Deformace a deformace

Deformace a deformace jsou běžné typy poškození vodou a mohou jít ruku v ruce s růstem plísní. Ve vrstvách dřeva mohou růst plísně, které způsobují deformace a deformace. I když tomu tak nemusí být vždy, je to dobrý indikátor poškození vodou a znamení, abyste zkontrolovali, zda ve vašem podkladu neroste něco jiného.

3. Pižmový zápach

Možná to není jeden z vizuálních aspektů, ale je to silný indikátor toho, že pod povrchem vaší podlahy rostou plísně. Plísně jsou houby a mají velmi pižmový a zemitý zápach. Nejen, že zapáchá, ale může také poškodit vaše zdraví.

Pokud něco takového cítíte, možná je čas zkontrolovat a hledat kolonii plísní. Připravte si bezpečnostní materiály a pečlivě odstraňte povrch podlahy a zkontrolujte plísně. Důkladně je vyčistěte a vyměňte.

Formy téměř vždy vypadají jako nějaká bavlněná šedá, bílá, žlutá nebo černá barva. Všechny tyto rady lze svým způsobem použít k identifikaci plísní kdekoli v domě.

Jak dostanete plíseň z podkladu?

Abyste dostali plíseň z podkladu, musíte se nejprve dostat na podklad. Odstranění povrchové úpravy podlahy může být oříšek nebo obtížný úkol v závislosti na povrchové úpravě podlahy. Existuje obrovský rozdíl v úsilí při provádění povrchové úpravy podlahy v závislosti na tom, o co jde.

Pokud jste odstranili povrchovou úpravu podlahy, můžete nyní začít s čištěním formy z podkladu. Použijte nějaké čisticí zařízení a roztok na čištění plísní, který lze zakoupit jako chemikálii určenou k odstranění plísní, nebo můžete jakýmkoli způsobem vyzkoušet nějaké domácí prostředky.

Poté můžete podklad ošetřit, pokud je to možné, abyste zabránili budoucímu růstu plísní v podkladu. Vraťte povrch podlahy a užijte si prostředí bez plísní.

Pokud si stále nejste jisti, stále se můžete obrátit na odborníka nebo specialistu. Zde je článek o tom, jak napsat zprávu o poškození vodou pro podlahy z tvrdého dřeva, když se rozhodnete někoho vidět.

Musíte vyměnit plesnivý podklad?

Plesnivý podklad lze zcela jistě odstranit nebo vyměnit, zvláště pokud je na bázi dřeva. Musí se vyjmout čistě a opatrně, aby se výtrus nerozšířil dále v domě a nevytvářel další problémy.

Před výměnou se ujistěte, že jste odstranili všechny lisované díly. Plesnivý podklad je škodlivý pro konstrukci i zdraví jejích obyvatel.

Závěr

Nyní, když víte, jak vypadá plíseň na podkladu a co hledat, můžete nyní zjistit a odstranit jakýkoli tvarovaný podklad, který byste mohli mít v současnosti nebo v budoucnu. Řešení problémů, jako jsou plísně, co nejdříve, je něco, co musíte upřednostnit, abyste se vyhnuli dalším komplikacím a problémům s vaším domem a vaším zdravím.