Jak vyměnit řemen na podložce GE? 7 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyměnit řemen na podložce GE? Někdy se stane, že váš pás pračky byl nadměrně používán nebo poškozen, pokud cyklus odstřeďování na pračce GE s horním plněním náhle přestane fungovat, ale motor stále běží.

Vzhledem k tomu, že nový hnací řemen tak těsně obepíná hřídele, jeho výměna může být frustrující. Použijte speciální vybavení pro instalaci řemenů GE k prodloužení popruhu kolem kompaktní hřídele hnacího motoru, abyste si zjednodušili montáž.

Oprava pásu pračky je velmi jednoduchá. Váš náhradní pás musí být pěkně tuhý, aby se dal nasadit, se specifickými oblastmi více než kdekoli jinde. Kdykoli je buben pračky plně naplněn oblečením, musí být schopen se otáčet. Moji přátelé, o výměně opasku je to všechno pravda. Pokud vás toto téma zajímá a chcete se dozvědět více o ge belt a proč jej musíme nainstalovat? Jen pokračujte ve čtení!

GE-General Electric Washers Belt

Řemeny GE jsou černé, přibližně 89,5″ a mají uvnitř čtyři nýty pro zvýšenou přilnavost. Tento dlouhý pás se otáčí kolem bubnu pračky, napínací kladky a řemenice hnacího čerpadla, což umožňuje všem dílům pracovat podél válce a otáčet jej, zatímco motor se otáčí.Řemen se s největší pravděpodobností poškodí, když se buben při zapnutí pračky neotáčí. Řemeny jsou náchylné k natažení nebo křehkému přetížení, což vede k přetržení. Pokud dojde k jeho poškození, je nutné jej vyměnit, protože kolo se bez toho nemůže otáčet.

Jak můžete vědět, že byl váš řemen GE poškozen?

Zavřete kryt pračky a spusťte pravidelný cyklus. Zkontrolujte, zda se pračka otáčí, jakmile je kapalina v bubnu. Pásy mohou být vadné nebo poškozené, pokud prádlo neodstřeďuje správně. Je také možné, že selhal pohon převodovky nebo motor a řemen by se mohl protočit, což vyžaduje výměnu hřídele. Zkontrolujte, zda se ostřikovač točí, ale není schopen vypustit vodu. To znamená, že pokud k tomu dojde, řemen čerpadla může zestárnout nebo se poškodit. Zkontrolujte, zda se pračka otáčí těsně po procesu praní, ale neodčerpává vodu, což znamená, že je poškozen alespoň jeden pás. Jeden nebo dva popruhy jsou standardem u podložek GE. Pokud je chod velkého příliš slabý nebo je zboží neuvěřitelně vlhké, ukazuje to, že je vhodná doba na výměnu řemene.

Postup výměny řemene na podložce GE

Používáte pračku GE? A bohužel se během praní zlomil odváděcí pás a nevíte, jak jej vyměnit? V tomto článku vysvětlíme, jak vyměnit řemen na podložce GE. Zde jsou kroky, které vám jistě pomohou při výměně řemene svépomocí.

Krok č. 1. Odstranění elektrického vedení

Před prováděním oprav odpojte elektrické vedení pračky.

Krok č. 2. Odebrání stran

Chcete-li odstranit elastické spony z obou stran, vložte žiletkový nůž do mezery mezi horním a předním panelem, přibližně 4 stopy z každé strany, a zatlačte okraj dopředu. Zatáhněte za přední panel směrem dopředu, držte jej směrem nahoru dopředu a držte jej stranou. Vědět, jak otevřít kryt pračky.

Krok č. 3. Odpojení starého hnacího řemenu

Pokud starší hnací řemen zůstane přítomen, přejděte pod stroj a odpojte jej od velké řemenice pohonu kola. Obě strany směřují nahoru a nasaďte správně obě strany nástroje pro instalaci pásu GE. Aby byly obě strany pohromadě, nasuňte nabízený pryžový O-kroužek na zařízení a poté do mezery.

Krok č. 4. Zapínání na zavírací špendlík

Se spodní stranou vnějšího umístění nového hnacího řemene jej připevněte k pravé straně velké kladky kola pomocí takového pojistného kolíku. Roztáhněte O-kroužek a potom zatlačte montážní nástroj řemenu na základnu hřídele čerpadla, aby zapadl do další štěrbiny pod řemenicí.

Krok č. 5. Posouvání drážkovaného pásu

Nasuňte levou horní část drážkovaného řemene nejblíže k pojistnému kolíku přes nástroj pro instalaci řemenu a do otvorů malé řemenice motoru. Zatímco nasměrujete spodní polovinu popruhů na řemenici stroje, otáčejte řemenicí velkého bubnu ve směru hodinových ručiček; jeho zúžení na přední části nástroje na opravu řemenu zabrání tomu, aby řemen přejel přes zařízení a nespadl z řemenice motoru i během procesu opravy.

Krok #6. Odříznutí zavíracího špendlíku

Znovu, když je pás natažený a správně umístěný, odřízněte pojistný kolík sadou nůžek na hrany a vyměňte nástroj na opravu pásu. Zatlačte háčky na základní desce do otvorů na základně panelu. Spojte kolíky rámu s předními otvory panelu, ohněte vrchol dopředu a zatlačte horní polovinu dovnitř, dokud pružinové zátky nezapadnou na místo.

Krok č. 7. Výměna napájecího kabelu

Nakonec vraťte napájecí kabel do zásuvky a zapněte pračku, abyste se ujistili, že funguje.

It’s A Wrap!

Číst tento článek je jako jíst dort, který se rychle stráví. Doufáme, že poté, co se naučíte tyto kroky, pochopíte, jak vyměnit řemen na podložce GE. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, jak opravit pračku GE a jak opravit cyklus odstřeďování na pračce.