Jak vyměnit pohon dvířek směsi topení? 4 snadné kroky!

Chcete vědět, jak vyměnit akční člen dvířek se směsí topení? Nebojte se a jste na správném místě. Uvolněte kotevní matice, které podpírají plastový kryt pod palubní deskou na sedadle spolujezdce, pomocí malého klíče a klíče. Hledejte tyto spojovací prvky, protože mohou být skryté.

Po nalezení a povolení všech kotevních šroubů uchopte kryt a opatrně jej sloupněte pod palubní deskou. Zobrazí se panel topení s mnoha ovládacími prvky a případnou kabeláží.

Pohon patří k těm jednodušším na opravu, protože se kývá pod krabicí. Začněte tím, že uvolníte drátěnou bezpečnostní sponu na drátu ovladače pomocí malého šroubku. S těmito klipy buďte opatrní, protože mohou být křehké a rozbít se. Pokračujte ve čtení a objevte více.

Co je pohon dvířek směsi topení?

Zdá se, že pohon směšovacích dveří je elektrický motor HVAC, který pracuje ve spojení se snímačem v regulátoru teploty pro otevírání a zavírání dveří. Jeho vstupní signál prochází akčním členem, kdykoli změníte intenzitu proudění vzduchu nebo teplotní stupnici směrem dolů a nahoru. Ovladač mísících dveří mimo jiné určuje, zda bude vzduch vstupovat přes poloventilační zemní průduchy a regulovat zamrzání. V některých vozidlech se nachází dvojitý kombinovaný pohon dveří, který umožňuje řidiči řídit teplotu v různých časových pásmech.

Dvojitý ovladač dveří je obecně přítomen v současných automobilech a umožňuje individuálně regulovat teplotu pro cestující vpředu a vzadu. Zatímco změníte ovladač teploty tak, abyste přiváděli horký vzduch, kdykoli je v autě chladno, nebo naopak, vaše míchací dveře by musely přinést správnou perspektivu. Aby nedocházelo k nárůstu tepla ve vozidle, pohony se přepnou do zavřeného stavu, pokud je požadován studený vzduch.

Známky špatného míchacího pohonu dveří

Když máte potíže s ovládáním klimatizace, zapněte klimatizaci a jednotku řízení teploty a zvažte přístrojovou desku. Předpokládejme, že si všimnete bzučení nebo jemného cvaknutí vycházejícího ze střední části palubní desky, ve které

Ovládací knoflíky zařízení HVAC jsou umístěny. To znamená, že v tomto scénáři je vadný pohon směšovacích dveří. Zvuk ovladače dveří Blend je často jemným bzučením nebo bzučením pod přístrojovou deskou. To není časté; Pokud však pod přihrádkou v palubní desce uslyšíte bouchání, obvykle byl na vině ovladač dveří. Kdykoli řídíte své auto nebo aktivujete systém HVAC, zaposlouchají se do úderného zvuku, který značí problém s pohonem dveří.

Postup výměny pohonu dvířek směsi topení

Použitím tohoto přímočarého postupu můžete ušetřit peníze za výměnu pohonu míchacích dveří. Každopádně možná budete chtít vědět, proč mi nefunguje topení v autě. Uživatelé budou odpovědní za platbu součásti. Podle typu vozu budete potřebovat standardní mechanické vybavení včetně ručního nářadí a 5,5milimetrového páru zásuvek podle typu vozu. Pečlivě si přečtěte níže uvedené kroky, abyste se naučili, jak vyměnit ovladač dvířek směsi topení.

Krok č. 1. Zatáhněte za spodní víko palubní desky nebo odkládací schránku

Pomocí takového šroubováku nebo dokonce malého páru klíčů a ráčnové páčky oddělte schránku na palubní desce na straně vozu. Kotevní šrouby pro přihrádku na rukavice jsou obvykle zakopané, takže je najděte a povolte. Jakmile tyto kotevní šrouby zmizí, opatrně nadzvedněte schránku v palubní desce nebo pod panelem palubní desky.

Krok č. 2. Deaktivujte akční člen pro míchací dvířka

Pohon se montuje na ohřívací jednotku nebo vedle ní. Pomocí klíče odšroubujte drátěné svorky. Musíte být opatrní, protože tyto klipy jsou jemné a mohou se rozbít. Stiskněte tlačítko na zásuvce a po uvolnění svorek ji sejměte. Je třeba zkontrolovat rez a korozi spoje, protože by mohly způsobit tření. Pokud je to nutné, otřete vztah pomocí elektrického čističe. Poté odšroubujte upevňovací šrouby pohonu. Obvykle se používají 2 nebo 3 šrouby. Při odstraňování určitých šroubů ze skrytého místa můžete potřebovat malý univerzální adaptér. Pohon můžete buď nechat spadnout, nebo jej opatrně vykroutit.

Krok č. 3. Nainstalujte nový pohon dveří blend

Zvažte oba ovladače umístěním blízko sebe. Zkuste se podívat, zda je kabeláž identická. To je zvláště důležité, pokud je nový pohon skutečně poprodejní. Pokračujte v obnově systému, zatímco oba akční členy budou stejné. Rukou nainstalujte pohon a kotevní šrouby. Pomocí klíče nebo nástrčného klíče opatrně našroubujte šrouby a dávejte pozor, abyste je neutáhli příliš, protože vstupují do plastových závitů. Zásuvky připojení vodiče poté, co jste utáhli pohon.

Krok č. 4. Obnovit odkládací schránku

Nabídněte vám pocit skepse po výměně pohonu smíšených dveří a znovu zkontrolujte práci. Nyní nasaďte víko nebo přihrádku na rukavice – ručně zašroubujte všechny šrouby. Upevněte první šroub poté, co jste zatloukli ostatní ručně, abyste zabránili obtížnému umístění dalších šroubů. Můžete se také dozvědět, kolik stojí oprava akčního členu dvířek směsi topení. Po instalaci nastartujte motor a přepnutím ovládacích knoflíků teploty do různých zón zkontrolujte, zda se tvrdá práce vyplatila.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili, jak vyměnit aktuátor dvířek směsi topení. Pohon dveřní směsi je nezbytnou součástí vozidla vašeho vozu, pokud zjistíte, že je nevhodný, okamžitě jej vyměňte podle výše uvedených tipů. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Zde je, kolik opravit topení auta.