Jak dlouho trvá získat zpět svatební fotografie

Pokud chcete vědět, jak dlouho trvá získat svatební fotografie zpět, počítejte s dodáním šesti týdnů. Více si povíme o očekáváních po vaší svatbě ohledně vašich fotografií.

Také hledáte způsoby, jak vystavit svatební fotografie, jakmile je dostanete? Přečtěte si o jedinečných a zábavných nápadech, jak vystavit svatební fotografie po tomto blogu.

Kdy dostanete své svatební fotografie zpět: Jak dlouho budete obvykle čekat?

Během úvodního pohovoru a schůzek s vaším potenciálním svatebním fotografem byste s ním měli prodiskutovat očekávaný časový rámec plnění. Je však běžné, že fotograf dodá vaše upravené a hotové svatební fotografie do dvou až šesti týdnů.

Pamatujte, že po svatbě bude fotografovi chvíli trvat, než snímky prohlédne, vybere ty nejlepší, zpracuje je a upraví podle vašeho požadavku. Dále mějte prosím na paměti, že je nepravděpodobné, že by vám profesionál poskytl vaše nezpracované a neupravené svatební fotografie v oboru svatební fotografie.

Pokud tedy uvažujete o tom, že byste požádali o získání nezpracovaných souborů dříve, než fotograf upraví finální fotografie, nemusí být vaší žádosti vyhověno. Svatební fotografové se přesto svými pracemi liší, takže je možné, že se s tím svým domluvíte a dají i surové fotky.

Jak dlouho fotografovi trvá úprava svatebních fotografií?

Dokončení úprav svatebních fotografií může svatebnímu fotografovi trvat až šest týdnů. Mezitím vám mohou být poskytnuty ukázky nebo upoutávky, které vás při čekání udrží v napětí.

Proč svatebním fotografům trvá úprava tak dlouho? Pamatujte, že jejich časový rámec mohou ovlivnit různé faktory.

Proč úprava fotografií trvá tak dlouho?

Mohou například také dělat další svatby po vaší, zvláště když je vrchol svatební sezóny. Výsledkem je, že jsou daleko od počítače, aby mohli upravovat vaše, a mohou tak učinit pouze po natočení více událostí.

Počet fotografií pořízených ve svatební den a vaše speciální požadavky na to, jak chcete, aby dopadly, ovlivní délku jejich úpravy. Svatební fotografové tráví více času úpravou snímků než jejich pořizováním.

Pamatujte, že používání softwaru pro úpravy není tak snadné jako používání softwaru na našich telefonech. Buďte však trpěliví, čekání se vyplatí.

Kolik fotek byste měli dostat od svatebního fotografa?

Při setkání s vaším budoucím svatebním fotografem bude ve smlouvě uveden očekávaný počet fotografií, které získáte. Obvykle se může pohybovat od 400 fotografií nebo dvojnásobného množství, v závislosti na délce akce a dalších požadavcích páru.

Je pochopitelné, že některé páry mohou chtít získat všechny své fotografie, ale to není rozumné. Fotograf může na svatbě pořídit až 4000 snímků a z nich jen tisíc nebo méně bude tvořit finální galerii.

To je důvod, proč úprava svatebních fotografií trvá tak dlouho. Fotograf musí ze souborů raw odstranit neatraktivní snímky, neostré snímky, špatnou expozici, špatné osvětlení, podivné obličeje a opakující se snímky. A po vyřazení může být nutné každý výtisk zpracovat samostatně.

Věnují vám svatební fotografové fotografie?

Svatební fotografové nabízejí různé balíčky. Některé vám například poskytnou pouze digitální kopie, zatímco jiné budou obsahovat i tištěné fotografie.

Pamatujte však, že tisk fotografií bude dražší než digitální svatební fotografie. Vybírejte proto pouze nezbytné záběry, abyste ze svých peněz získali maximum.

Co by mělo obsahovat balíček svatebních fotografií?

 • Fotografie během svatebního dne / zvolený počet hodin
 • Cestování a ubytování
 • Zaměstnanci
 • Úpravy
 • Obrázky
 • Tisková verze
 • Tisk a alba
 • Další snímky

Všimněte si, že svatební fotografové jsou různí, takže se jich nezapomeňte zeptat na balíčky a zahrnutí, abyste předešli nedorozumění.

Kdo je obvykle součástí svatebních fotografií?

 • Pár
 • Svatební oslava / s párem
 • Družičky a mládenci / jako skupina / s párem
 • Čestná a nejlepší muž / s nevěstou / s ženichem
 • Rodiče / s párem
 • Rodina / s párem
 • Blízcí přátelé a rodina / s párem
 • Děti / s párem
 • Hosté / s párem / upřímné záběry

Děláte svatbu bez svatební hostiny? Přečtěte si, jak na svatbu bez družiček a družiček.

Vlastní fotografie svatební fotografové?

Svatební fotograf vlastní zákonná autorská práva k pořízeným svatebním fotografiím. Fotograf má tedy výhradní právo kopírovat, distribuovat, prodávat, publikovat nebo reprodukovat vaše svatební fotografie.

To je důvod, proč si musíte zkontrolovat smlouvu s fotografem, abyste věděli, jak v budoucnu použít své svatební fotografie. Také si ověřte, zda vám fotograf udělí licenci k reprodukci nebo publikování vašich fotografií nebo zda získáte autorské právo.

Co je to uvolnění autorských práv? Uvolnění autorských práv je v podstatě prohlášení nebo smlouva, která vám uděluje plné povolení k tomu, co dělat se svými svatebními fotografiemi.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme se dozvěděli, jak dlouho trvá získat svatební fotografie zpět: obvykle dva až šest týdnů po události.

Úpravy mohou nějakou dobu trvat, protože fotograf musí vybírat z mnoha snímků a upravovat každou fotografii samostatně. Kromě toho může fotograf fotografovat i jiné události, což omezuje dobu jejich úprav.

Nicméně buďte trpěliví, a až budete mít galerii, nakonec si své svatební chvíle budete pamatovat.