Jak vyměnit olej v tlakové myčce? Jednoduchý průvodce, který je třeba následovat!

Jak vyměnit olej v tlakové myčce? Nejprve je nutné nahlédnout do vaší příručky pro provedení postupu výměny oleje. Je to stejně snadné jako odstranění starého oleje a jeho výměna za nový. Připravte si potřebné materiály a nástroje k dokončení úkolu.

Tato jednoduchá aktivita zabere jen několik minut a ušetří vám několik bolestí hlavy. Ale pokud to budete dělat podle správného plánu, chráníte čerpadlo tlakové myčky před opotřebením. Navíc získáte záruční ochranu. Věnujte tedy více minut udržování čerpadla v dobrém stavu.

Postup výměny oleje v tlakové myčce

Jak tedy vyměnit olej v tlakové myčce? Stará tlaková myčka je dodávána s otvorem pro měrku, který vypouští a plní olej skrz něj. Ale jiná pračka má obě, které vypadají stejně. První z nich je dodáván s připojenou měrkou pro sledování hladiny oleje, zatímco druhý je šroub s uzávěrem s otvorem pro naplnění oleje a jeho umístění zpět. Než olej vypustíte, otočte jej na minutu nebo dokonce dvě, aby olej po zahřátí lépe tekl než studený.

Nyní musíte umístit záchytnou vanu pod vypouštěcí otvor. Olej mine místo a teče na desku motoru. Vezměte si po ruce ručník nebo hadr, abyste odstranili přelití. Odstraňte víčko plnicího otvoru oleje, aby vzduch mohl snadno proudit. Podívejte se skrz spodní část motoru tlakové myčky, kde najdete vypouštěcí zátku oleje. Je špinavý, proto jeho oblast opláchněte nebo otřete. Malý šroub je také vypouštěcí zátka oleje. K odstranění šroubu použijte nástrčný klíč nebo klíč. Nechte olej téci do vany a její kovové desky. Otřete ji dočista, jakmile si všimnete, že přestává proudit. Poté šroub vraťte. Umístěte trychtýř skrz otvor, aby v případě potřeby naplnil olej. Poté doplňte nový dvoutaktní motorový olej. Zkontrolujte hladinu oleje pomocí měrky, ale měla by být plná. Nastartujte jeho motor a zkontrolujte jeho stav, zda je kompletní.

Připravte se na potřebné nástroje

Ušetřete si bolesti hlavy při shromažďování potřebných nástrojů. Dokončete výměnu oleje předem pomocí pěti níže uvedených položek:

  • Nálevka
  • Záchytná mísa
  • 10milimetrový klíč nebo zásuvka
  • Olej pro dvoutaktní motory

Čas potřebný k výměně oleje

Při výměně oleje v tlakové myčce je nejlepší prozkoumat internet. Odhaduje se, že je to něco od padesáti hodin do tří set hodin. Více záleží na způsobu použití. Olej do tlakových myček a nářadí se často mění v polovině letní sezóny a před uskladněním na zimu. Vědět, jak dlouho by měla výměna oleje trvat.

Důvody, které vás mají přesvědčit, abyste vyměnili olej

Některé tlakové myčky nevyžadují žádnou údržbu. Půdu není třeba doplňovat ani měnit. Zkontrolujte jeho hladinu, pokud již klesla. Podívejte se, zda v systému nedochází k úniku. Ale v levnějších nebo dražších čerpadlech tlakových ostřikovačů je olej již při nákupu. Nějakým způsobem je potřeba vyměnit olej nebo přidat více oleje z času na druhý. Pokud nevyměníte olej, budete čelit stejným rizikům, jako když měníte olej v motoru vozidla. Mohou se stát věci, jako je olej, který může zachytit prach, úlomky a nečistoty. Tyto drobné částice se mohou dostat do vašeho čerpacího systému nebo motoru, pokud používáte motorový olej. Ty zablokují systém umožňující cirkulaci oleje a mazání pohyblivých částí.

Díly se mohou opotřebovat a zlomit, pokud to olej nezvládne. Hladina oleje může být nakonec příliš nízká. Neexistuje žádný adekvátní olej, který by promazal tyto pohyblivé části, které skončí stejným osudem. Nesprávně namazaný systém může způsobit poškození a selhání součástí. Náklady na opravu mohou být mnohem dražší než přidání nebo výměna oleje. Soustřeďte se tedy více na olej. Použijte čerpadlo se špinavým olejem. Neadekvátní olej se také může stát nebezpečným, takže jej mnozí nedoporučují.

Při výměně oleje v systému se řiďte návodem k obsluze, který vás provede. Změňte to po dvě stě padesáti pracovních hodinách. Může to být po třech měsících nebo méně, pokud používáte tlakovou myčku pravidelně. Vyměňte jej pouze jednou ročně, pokud jej nebudete příliš používat. Předpokládejme, že tam leží dlouho. Před dalším použitím vyměňte olej.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak rychle a efektivně vyměnit olej v tlakových myčkách, což je součást údržby domácnosti. Pak ale zvažte podporu tlakové myčky, protože dělá většinu těžké práce. Nejjednodušší a nejlepší způsob je vyměnit olej a postupovat podle výše uvedených kroků a po tom zaznamenáte výrazné výsledky. Přesvědčte se tedy o výše uvedených důvodech a přispějte k tomu, aby i vaše tlaková myčka déle vydržela! Přečtěte si také, jaký druh oleje do čerpadla tlakových ostřikovačů a jak vyměnit olej v čerpadle tlakových ostřikovačů.