Jak by měla být nastavena teplota vody? 2 úžasné možnosti!

Nevíte si rady, jaká má být nastavena teplota vody? Nebojte se, v tomto článku se dozvíte podrobné informace týkající se ohřívačů vody. Snažili jsme se, abychom vám pomohli dostat vodu na únosnou teplotu při koupeli nebo mytí nádobí nebo oblečení.

Asi vás také zajímá, proč potřebujete nastavit teplotu ohřívače vody. Nastavení teploty ohřívače vody je zásadní, protože se musíte každý den koupat a mytí nádobí je nezbytnou součástí našeho každodenního života.

A nikdo nechce v chladných večerech a mrazivých ránech komunikovat se studenou vodou. Ať už je to představa dotyku horké spalující vody nebo ledové vodní lázně, stačí k tomu trhnout. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Jak by měla být nastavena teplota vody?

Bezpečný a zdravý limit teploty vody doporučují různé organizace, které se o nás starají. Přečtěte si článek až do konce, abyste zjistili, jak má být nastavena teplota vody. Pak se držte libovolného limitu, který vám vyhovuje.

#1. Teplota 120° Fahrenheita

Ministerstvo energetiky doporučilo nastavit ohřívač vody na 120° Fahrenheita. Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků (CPSC) také podporuje toto nastavení teploty, aby voda z kohoutku nebyla příliš horká nebo příliš studená. Dvě výhody, kvůli kterým byste se měli držet tohoto teplotního limitu, jsou:

Přítomnost dětí doma

Pokud jste rodiče malých dětí nebo batolat, je pro vás nejvhodnější teplotní limit 120° Fahrenheita. Protože vyšší hranice je horká pro jemnou pokožku vašich nejmenších a není nic hroznějšího, než vidět naše děti plakat bolestí pálení. Dokonce i představa uvíznutí v jakékoli situaci, jako je tato, mě znepokojuje a jsem si jist, že je to děsivé i pro vás.

Malá rodina

Máte malou rodinu a nepotřebujete pravidelně mnoho vody? Pokud je vaše odpověď ano, okamžitě nastavte ohřívač vody na limit 120 °s, abyste ušetřili plyn nebo elektřinu v závislosti na typu vašeho ohřívače.

Nevýhody

Jak všichni víte, jakmile se rozhodneme, musíme čelit některým pro a proti, bez ohledu na to, jak dokonalý je nápad. Je tomu tak při nastavování teploty. Důvod, proč to říkáme, je ten, že teplota vody kolem 120 Fahrenheit nemůže zastavit růst Legionelly, která může způsobit legionářskou chorobu. Toto onemocnění je typem zápalu plic, který vás může postihnout, pokud máte astma nebo jiné problémy s dýchacím systémem.

#2. Teplota 140° Fahrenheita

Správa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OSHA) a Světová zdravotnická organizace (WHO) se dohodly na teplotě teplé vody 140° Fahrenheita, což se rovná 66° Celsia. Po přečtení těchto parametrů se musíte rozhodnout, který z nich je pro vás nejlepší. Vědět, na jakou teplotu by měl být ohřívač teplé vody nastaven.

Myčka nádobí

Koupili jste myčku, která nepředehřívá Nastavení ohřívače vody na 140° Fahrenheita udělá svou práci a vy budete moci mýt nádobí bez obav.

Velká rodina

Pokud máte v rodině velké množství miláčků, souvisí to přímo se zvýšenou spotřebou teplé vody. Kromě toho je ohřívač vody nastaven pod 140° Fahrenheita; voda nebude dostupná pro každého člena rodiny. Otočte voličem o 140° a každý dostane svůj díl horké vody.

Ochrana před legionářem

Jak jsme uvedli výše, bakterie a další mikroorganismy nemohou přežít ve vodě ohřáté až na 140° Fahrenheita a vy můžete zachránit sebe i sebe před rizikem onemocnění.

Nevýhody

Standardní ohřívač vody vyžaduje plyn nebo elektřinu v hodnotě 40 až 60 $ ročně v závislosti na množství teplé vody, kterou používají obyvatelé vašeho krásného domova. Toto množství můžete snížit o 3 až 5 %, pokud snížíte teplotu téměř na 10 °F. Uvědomte si však, že teplota pod 122 ° Fahrenheita umožňuje legionele přežít a nakonec vás může zanechat zdraví.

Nainstalujte ventil proti opaření

Musíte zvolit nastavení teploty mezi 120 a 140 stupni, abyste z kohoutků dostali snesitelnou vodu. Myslím, že byste měli nastavit teplotu ohřívače vody na 120 a 140 stupňů Fahrenheita najednou. Pokud si myslíte, že jsem se zbláznil, počkejte a přečtěte si celý nápad. Ventily proti opaření můžete nainstalovat na každé místo, odkud přicházíte do kontaktu s horkou vodou. Tyto ventily neumožňují, aby z kohoutku vycházela horká voda o teplotě vyšší než 120 °F. Zvrat v příběhu je ale v tom, že teplota vody v nádrži ohřívače je 140° Fahrenheita, čímž se Legionella zastaví v růstu a šíření nemoci.

It’s A Wrap!

Jak horká by měla být nastavena teplota vody, bolela vás hlava před přečtením tohoto článku? Doufáme však, že se nám podařilo poskytnout vám věcné a jasné informace. Vaše zpětná vazba nám pomůže vylepšit naše texty, které vám pomohou s vašimi domácími pracemi.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyměnit anodovou tyč v ohřívači vody a jak vyměnit prvek ohřívače vody.