Jak vyměnit časovač na podložce Maytag? 6 snadných kroků!

Jak vyměnit časovač na pračce Maytag? Než provedete jakékoli úpravy a opravíte poškozený časovač na pračce, musíte si nejprve zakoupit kompatibilní časovač pro pračku.

Kdykoli si koupíme nový spotřebič, musíme vědět, jak funguje. Samozřejmě byste měli vědět, jak je správně používat, abyste se vyhnuli jejich poškození a spotřebič používali po dlouhou dobu.

Totéž platí pro podložky. Vím, jak to vyhovuje mnoha ženám v domácnosti, které dělají své domácí práce, ale nebude problém, že nefungují tak, jak by měly? V tomto článku vás naučíme, jak odstraňovat problémy s pračkou, pokud je časovač poškozen. Zahrnuty jsou také kroky, jak vyměnit časovač, takže se posaďte, uvolněte se a čtěte.

Podložky

Pračka je jedním z největších vynálezů člověka v celé historii. Ptáte se proč? Samozřejmě, protože nikdo nechce prát ručně, pokud je příliš zaneprázdněn jinými domácími pracemi. I když to může být pohodlné, jsou chvíle, kdy pračky mohou zničit vaše každodenní rutiny. Konkrétně mluvím o časovačích instalovaných v pračkách. Co když tyto časovače nefungují tak, jak by měly?

Kdy vyměnit časovač na podložce Maytag

Když jsou všichni zaneprázdněni svými problémy, tady si myslíte, že časovač vaší pračky je přerušený. Abyste věděli, jak zjistit, zda je časovač vadný, můžete zkontrolovat následující příznaky níže.

Znamení č. 1. Časovač nepřechází na všechny cykly

Než se pokusíte opravit vadný časovač pračky, zkuste jej nejprve odstranit provedením testu kontinuity pomocí digitálního multimetru. Abyste to mohli bezpečně provést, budete muset odpojit pračku ze zásuvky. Poruchový předstih může být způsoben vadným časovačem motoru. Zkontrolujte kontinuitu od zástrčky k jakémukoli jinému konci nebo kontaktům motoru kabelového svazku. Váš digitální multimetr může vydávat pípání, pokud je kontinuita, a žádný, pokud není.

Na zadní straně zařízení bude obrázkové schéma, které ukazuje odpovídající kontakty pro zásuvky časovače. Pokud multimetr ukazuje odpor, pak je motor funkční a žádný, pokud ne.

Znamení č. 2. Funguje pouze v některých cyklech

Časovače mohou fungovat pouze v některých cyklech. Je to proto, že některé kontakty časovače jsou odpojené nebo jsou v otevřené poloze. Jediná věc, kterou můžete zkontrolovat, je provést test kontinuity.

Znamení č. 3. Některé funkce cyklů nefungují

Pokud stejná část cyklu nefunguje tak, jak by měla, problém pravděpodobně není v časovači. Některé komponenty mají v sobě mechanismy řazení. Pokud se problém vyskytne pouze při nastavení jednoho cyklu, pak je časovač poškozen.

Postup výměny časovače na podložce Maytag

Jak tedy vyměnit časovač na pračce Maytag? Proces výměny můžete provést zcela sami nebo si na tuto práci najmout profesionála. Pokud se někdy rozhodnete opravit jej sami, zde jsou kroky, které vám s tím pomohou.

Krok č. 1. Bezpečnost především

Při manipulaci s elektronickými zařízeními byste měli vždy nejprve dodržovat bezpečnostní opatření. Jedním z nich je nošení ochranných pomůcek. Během procesu používejte pracovní rukavice a ochranné brýle. Také se ujistěte, že je stroj odpojen od elektrické sítě, než začnete s elektrickými spoji.

Krok č. 2. Odstraňte knoflík a okraj knoflíku

Můžete začít odstraněním středové polohy knoflíku pomocí plochého šroubováku. Poté sejměte sponu, která drží hřídel časovače. Dále je nutné vytáhnout knoflík spolu s pružinou, která je k němu připojena. Odstraňte šrouby, které upevňují časovač na konzole, odsunutím okraje knoflíku.

Krok č. 3. Otevřete konzolu

Dalším krokem je odstranění vadného časovače z konzoly. Po uvolnění šroubů můžete konzolu otevřít. Dva šrouby se připevňují ke konzole; musíte je odšroubovat, abyste odhalili vadný časovač. Poté odpojte konektory vodičů od nefunkční části podložky. Přečtěte si, jak otevřít kryt pračky.

Krok č. 4. Připojte kabelové konektory k novému časovači.

Při opětovném připojování drátových konektorů se ujistěte, že jste je pevně zatlačili, abyste se ujistili, že jsou dráty pevně připojeny. Umístěte zajišťovací jazýček na kabelový svazek, abyste zajistili, že se konektory neodpojí.

Krok č. 5. Umístěte ostatní díly zpět na

Umístěte hřídel časovače zpět na konzolu b znovu připevněte šrouby, které jste předtím odstranili. Vyrovnejte konzolu s krytem ovládání a znovu připevněte šrouby, které jste předtím odstranili. Umístěte okraj knoflíku před pružinu a posuňte jej na knoflík. Připevněte sponu na knoflík a přišroubujte horní část zpět, abyste dokončili opravu. Nezapomeňte na žádné nepřipojené díly.

Krok #6. Testování

Otestujte svůj časovač zapojením stroje do zásuvky. Vhoďte náplň a zkuste prádlo prát jako obvykle. Poté zkontrolujte, zda časovač funguje dobře, jak má.

Kde koupit časovač do pračky?

Pokud chcete vyměnit časovač vaší pračky, musíte si pořídit časovač kompatibilní s modelem vaší pračky. V každém případě můžete navštívit místní železářství nebo si některé prohlédnout online. Můžete si také přečíst o tom, kde koupit pračku a sušičku velikosti bytu.

Závěr

Nyní víte, jak vyměnit časovač na pračce Maytag. Můžete si jednoduše najmout profesionála, aby to udělal, nebo to udělat sami, abyste ušetřili nějaké dolary za opravu. Rozbitý stroj by vám každopádně neměl bránit v domácích pracích, ale naopak vám pomáhat. Podívejte se na související články; vědět, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky a jak čistit vypouštěcí hadice pračky.