Jak vyčistit větrací otvory sušičky pomocí foukače listí? 7 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyčistit větrací otvory sušičky pomocí foukače listí? Pokud budete sušičku používat mnoho let, musíte ji dobře udržovat.

Větrací otvor sušičky můžete vyčistit tak, že vyčistíte hadici sušičky, sejmete kryt z vnějšího větracího otvoru, vložíte foukač listí do větracího otvoru, zapnete foukač listí a spustíte cyklus praní naprázdno. Je lepší pravidelně čistit větrací otvory sušičky.

V případě, že zjistíte, že se účinnost vaší sušičky v poslední době snížila a vaše oblečení zvlhlo po cyklu sušičky, možná budete muset vyčistit větrací otvory sušičky. Ano, přátelé, vše je správně! Pokud vás toto téma zajímá a chcete průduch vyčistit, pokračujte ve čtení tohoto článku. Podívejme se na kroky spojené s čištěním větracího otvoru sušičky pomocí fénu.

Rychlé kroky k čištění větracích otvorů sušičky pomocí foukače listí

Přemýšleli jste někdy, jak vyčistit větrací otvory sušičky pomocí foukače listí? Jsme tu, abychom vám řekli, jak na to! Níže uvádíme několik jednoduchých kroků.

Krok č. 1. Vstupte do větracího otvoru sušičky a vyjměte hadici

První věc, kterou musíte vyčistit větrací otvor sušičky, je vstoupit do větracího otvoru sušičky. To může znamenat odtažení sušičky ze stěny, abyste za ní mohli pracovat. Vyjměte hadici z větracího otvoru vaší sušičky. Možná k tomu nebudete potřebovat žádné nástroje nebo jej budete možná muset odšroubovat.

Krok č. 2. Odstraňte kryt zvenčí

Dalším krokem je odstranění krytu z vnějšího větracího otvoru, který umožňuje únik vzduchu z budovy. Pokud to neuděláte, vzduch proudící potrubím vytvoří příliš velký tlak a poškodí potrubí nebo dokonce listový krystal. Podobně možná budete muset odstranit šrouby, které drží kryt na místě. Možná si budete chtít přečíst o tom, jak sejmout horní kryt pračky.

Krok č. 3. Vyčistěte vnější část

Když sejmete víko zvenku, můžete také využít této příležitosti a vyčistit ventilační otvory ručně. K tomu můžete použít čistič vnějších hadic, abyste odstranili nejhorší žmolky nahromaděné kolem víka. Vědět, jak často čistit větrací otvory sušičky.

Krok č. 4. Vložte foukač listí a vytvořte těsnění

Po vyčištění vnějšku se vraťte dovnitř a umístěte konec foukače listí do větracího otvoru sušičky. Bez ohledu na to, jaký typ dmychadla používáte, plynové dmychadla mohou fungovat dobře, ale některé mohou být velmi výkonné, takže nezačínejte od nejvyššího nastavení. Jinak může dojít k poškození ventilačních kanálů. Je také možné použít akumulátorové elektrické foukače listí nebo foukače listí, i když batohové foukače nemusí být praktické, protože zabírají hodně místa. K tomu je třeba utěsnit průduch kolem trysky foukače listí. Běžnou metodou – jak je ukázáno ve videu výše – je použití pásky. Dalším řešením může být použití ručníků. V každém případě je nezbytné zabránit úniku vzduchu tryskou. Také by vás mohlo zajímat, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

Krok č. 5. Zapněte foukač listí

Když je vše připraveno, můžete foukač listí krátce fouknout. Několikrát zopakujte a pokud je vše v pořádku, můžete nechat foukat až 30 sekund. To by mělo být velmi účinné při vyfukování všech vláken v potrubí z vnějšího větracího otvoru.

Krok č. 6. Zkontrolujte a vyčistěte vnější větrací otvory

Zkontrolujte, zda se neuvolnily nečistoty zvenčí. Pokud si všimnete nečistot zvenčí, vyčistěte vnější větrací otvory znovu jako předtím.

Krok č. 7. Vraťte vše na místo

Po úspěšném vyčištění větracího otvoru vyjměte foukač listí, vraťte vše zpět na místo, znovu připojte sušičku k větracímu otvoru a našroubujte zpět vnější kryt. Pokud nemáte foukač nebo jste vyzkoušeli metodu foukání listí, ale ta nefunguje, druhým způsobem je použít kartáč na čištění větracích otvorů sušičky. Pokud si na údržbu sušičky najmete profesionála, bude tuto metodu používat profesionál.

Jaká je funkce ventilačního otvoru sušičky?

Větrací otvor sušičky může odvádět přebytečné teplo vytvářené sušičkou při sušení oblečení. To je velmi důležité pro provoz sušičky a vaši bezpečnost, protože nadměrné teplo, zvláště když je obklopeno hořlavým oblečením, se může rychle stát nebezpečím požáru. Podle údajů zaznamenaných americkým hasičským úřadem je ve Spojených státech ročně hlášeno 2 900 požárů sušiček prádla a hlavním důvodem je nečištění větracích otvorů sušičky. Mnoho větracích otvorů sušičky může také zachycovat a vypouštět žmolky produkované oděvy ze systému sušičky, který funguje jako účinnější verze lapače žmolků, kterým sušička disponuje.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku pro vás bude zábavné. Pokud máte problém s ventilací sušičky, nepropadejte panice. Výše jsme odpověděli na vaši otázku, jak čistit větrací otvory sušičky pomocí foukače listí. Větrací otvor můžete snadno vyčistit pomocí těchto jednoduchých kroků. Děkujeme, přátelé, že jste s námi!