Jak vyčistit větrací otvor sušičky, který vede až ke střeše? 5 snadných kroků!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak vyčistit větrací otvor sušičky, který jde až na střechu? Žádné další starosti, pokud chcete vyčistit větrací otvor sušičky, který vede nahoru, umístěte žebřík a vyšplhejte na střechu a vyměňte clonu výfuku sušičky pomocí plastového pytle na odpadky. Sušičku můžete také vysát tak, že ji odtáhnete od plotu a použijete speciální kartáč.

Čištění síta na vlákna před sušením oděvů je nezbytné pro zajištění čistého filtru pro praní oděvů. Přesto musíte udělat další práce, jako je kontrola a čištění potrubí a hadic. Je nutné tak učinit alespoň jednou ročně.

Pokud ji ani nevyčistíte, bude ucpaná a vzduch nebude správně proudit. To má za následek vyšší účet za elektřinu a může představovat hrozbu požáru ve vašem domě, s čím se nechcete vypořádat. Důležitost bezpečnosti nelze přeceňovat. Pojďme si to přiblížit!

Indikace, že je třeba vyčistit větrací otvor vaší sušičky

Čištění větracích otvorů sušičky alespoň jednou ročně by mělo být na vašem kontrolním seznamu. Pokud je v sušičce velké množství vlasů nebo jiných nečistot, možná to budete muset dělat častěji. Když cyklus sušení vaší sušičky trvá mnohem déle nebo se sušička začne zahřívat nebo se možná znovu a znovu zastaví a vaše prádlo špatně vysuší, uvědomte si, že to jsou všechny významné známky toho, že je třeba sušičku vyčistit.

Postup čištění větracího otvoru sušičky, který vede až ke střeše

Zde je několik kroků, které pro vás mohou být velmi užitečné při čištění větracího otvoru sušičky, který vede na střechu. Větrací otvor sušičky je stavebním kamenem každé sušičky, aby efektivně sušil vaše oblečení a udržoval větrací otvor sušičky čistý.

Krok č. 1. Eliminujte flex ventil

Zatáhněte sušičku a zatáhněte za pružný větrací otvor jako první krok při čištění větracího otvoru sušičky. Flex výfuk je malé větrací potrubí, které spojuje zadní část sušičky s výstupem. Pokud je váš flex ventil špinavý, je také důležité jej vyčistit. Měli byste hledat hořlavé vlákna, nečistoty, díry a další problémy. Ujistěte se, že nebyl roztrhán na kusy, což by bránilo pohybu vzduchu. Ocelová svorka na obou koncích se obvykle uvolní klíčem, který se má odstranit. Je také možné, že bude nutné odstranit nějakou plastovou pásku. Vědět, jak utěsnit mezery kolem větracího otvoru sušičky.

Krok #2. Vyčistěte větrací otvor zevnitř

Čistič větracích otvorů sušičky obsahuje několik vzájemně propojených plastových tyčí s připojením kartáče z mikrovlákna v horní části. Tento nástroj se vkládá do větracího otvoru sušičky a je připojen k akumulátorové (nebo elektrické) vrtačce. Kartáčujte boční stěny větracího otvoru sušičky, abyste uvolnili žmolky, když se budete pohybovat kouřovodem pomocí nástroje na čištění potrubí. Pokuste se zvednout nástroj co nejkomplexněji a budete muset několikrát jít nahoru.

Protože uslyšíte a ucítíte bouchnutí, když nástroj na čištění potrubí dosáhne stropu, budete vědět, kdy je hotovo. Čištění větracích otvorů sušičky naráží na střešní kryt, což způsobuje náhlé zastavení.

Může být užitečné přečíst si, jak často čistit větrací otvory sušičky.

Krok #3. Vyčistěte žmolky z větracího otvoru

Výhodou větracího otvoru sušičky, který vede ke stropu, je to, že když jej myjete zevnitř, všechny vlákna padají na podlahu. Když vytahujete nástroj na čištění potrubí z ventilace, měl by se chuchvalec nahromadit u základny potrubí. Musíte být schopni sáhnout dovnitř a uchopit žmolky rukou, což může být několik shluků.

Po odstranění žmolků pokračujte v čištění a odstraňování chmýří, jakmile žmolky již nebudou padat na zem.

Krok #4. Vyčistěte větrací otvor ve stěně ze střechy

Tento následující proces je také dobrovolný, ale pokud můžete, dostat se na střechu a vyčistit větrací otvor sušičky je chytrou možností. Prosím, nedělejte to, pokud je váš vrchol skalnatý, vysoký nebo pokud se necítíte pohodlně na střeše. Najděte kvalifikovaného pokrývače, který může bezpečně pracovat na střeše. Na střeše můžete očistit střechu od všech nečistot a zkontrolovat, zda přepínač funguje správně.

Na střeše můžete také použít profesionální čističe větracích otvorů sušičky k čištění horní části větracího otvoru sušičky. Jakékoli žmolky, které odstraníte, by měly jít dolů kolem ventilačního otvoru a snadno je odstranit ručně. Vědět, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

Krok #5. Znovu zkontrolujte proudění vzduchu

Navrhuji také, aby někdo připevnil a zapnul sušičku (nebo použil vzduchový kompresor), když je na střeše, aby bylo zajištěno dostatečné proudění vzduchu. Pokud nedochází k žádnému nebo minimálnímu pohybu vzduchu, zjistíte, že stále dochází k ucpání ventilačního otvoru. Může také dojít k poruše větracího otvoru, což můžete potvrdit pohledem na větrací otvor ve střeše.

Je to obal!

Jsme potěšeni, když víme, že jste se velmi dobře naučili, jak čistit větrací otvor sušičky, který vede na střechu. Kdykoli si myslíte, že vaše sušička nefunguje správně, vyčistěte potrubí pomocí těchto kroků.