Jak vyrobit fleecovou deku s vázáním ve 2 krocích

Pokud chcete vědět, jak vyrobit fleecovou deku s vázáním, naučíme vás techniku ​​ve dvou krocích. Tento dvoukrokový návod můžete aplikovat na hotovou fleecovou deku a podle toho upravit velikosti. Ale proč byste se měli obtěžovat učit se, jak přidat vázání do vaší fleecové deky?

Přidáním lemu na okraj flísové přikrývky získáte pěkný povrch, který není esteticky příjemný. Vazba také zabrání případnému roztřepení materiálu. Další informace o této technice naleznete níže:

Jak vyrobit fleecovou deku s vázáním pro začátečníky

1. Přidejte vázání na deku

Po vyrobení fleecové přikrývky chcete odstranit okraje, aby okraje byly rovné a připravené. Poté si připravte saténovou vazbu, která bude obepínat deku. Sešijete k sobě dva kusy vazby podle velikosti vaší deky.

Sešijte jejich pravé strany k sobě pod úhlem 45 stupňů a odstraňte přebytek. Pokud si nejste jisti, jaká je pravá strana vaší saténové vazby, měla by to být kluzká strana. Poté můžete přidat vázání na deku, začněte uprostřed svíráním stran fleecu.

Některá vazba může mít delší stranu, takže se ujistěte, že tato strana bude pod fleecovou dekou. Šijte podél okraje klikatými stehy a přejděte k dalšímu kroku pro rohy.

2. Udělejte rohy a dodělejte deku

Přišijete k okraji své fleecové deky a poté dokončíte šev pro rohy. Zahněte za roh, abyste zabránili jeho odlepení, a máte hotovo. Pokud se vám tato metoda zdá příliš pomalá, můžete také přestat šít od okraje a přišpendlit vazbu na místo.

Zabalte jej, abyste se otočili za roh a složili látku, takže skončíte se zkoseným rohem. Šijte na okraji vazby a v rohu otočte, jak budete pokračovat. I když je tato metoda rychlejší než ta první, musíte si dávat pozor, abyste vázání neroztrhli.

Jakmile skončíte kolem rohů, odřízněte přebytek a ponechte centimetr na otočení pod. Sešijeme podél okraje vazby a dokončíme šev deky. Odstřihněte přebytečné nitě pro úhlednější vzhled a vaše fleecová deka s vázáním je hotová!

Jak si vyrobíte samovaznou fleecovou deku?

Kromě výše uvedeného návodu pro začátečníky ve dvou krocích je dalším způsobem, jak vyrobit fleecovou deku s vázáním, ušít deku tak, aby byla samovazná. Hlavní myšlenkou je použít dvě vrstvy látky a přenést tu na zadní straně dopředu, aby vypadala jako vazba. Zde je to podrobněji:

1. Deku sešijte a nechte mezer

Ustřihněte dva fleecové materiály různých velikostí a ujistěte se, že jste odstranili okraje nebo centimetr látky na obou stranách. První látku můžete mít 72 x 48 palců a druhou 82 x 58 palců, protože se jedná o samovaznou fleecovou deku. Položte větší kus látky pravou stranou nahoru a přeložte jej na polovinu.

Přišpendlete střed a opakujte na všech stranách, poté položte látku pravou stranou dolů, aby se setkala s pravou stranou většího kusu látky. Přeložte jej napůl a přišpendlete střed, abyste mohli zarovnat střed obou kusů látky. Přišpendlete je k sobě na všech čtyřech stranách, aby vás vedly při šití.

Udělejte rovný steh s půl palcem přídavku na švy od středu na všech čtyřech stranách. Nechte na jedné straně mezeru asi 4 palce pro otočení přikrývky v dalším kroku.

2. Otočte deku pravou stranou ven a dokončete

Uděláte zkosené rohy, abyste dosáhli úhlednějšího povrchu. Chcete-li to provést, složte přikrývku tak, aby se šev a přebytečný materiál většího kusu látky setkaly. Na okraji všech rohů nakreslete úhel 45 stupňů a přebytek odřízněte.

Otočte přikrývku pravou stranou ven pomocí 4palcové mezery a ujistěte se, že jsou rohy zatlačeny až na doraz. Položte ji naplocho a prošijte mezeru libovolným stehem, který preferujete. Odstřihněte přebytečné nitě a vaše samovazací fleecová deka je hotová!

Jak vyrábíte fleecové vázání?

Kromě saténu můžete jako vazbu použít také fleece. Chcete-li tak učinit, vystřihněte dva pruhy rouna široké asi dva palce s délkou vhodnou pro váš projekt. Vždy můžete spojit několik pruhů dohromady, takže nemusíte stříhat příliš dlouhé pruhy fleecu.

Chcete-li spojit pásy fleecové vazby, umístěte je pravými stranami k sobě a okraje se překrývají asi ¼ palce. Pro jistotu prošijte z jednoho bodu do druhého a prošijte na začátku a na konci švu. Ořízněte šev tak, aby vám zůstala ¼ palce přídavek na švy, zastřihněte okraje a stisknutím šev otevřete.

Závěr

Přidání vázání do fleecové přikrývky dotváří vzhled a zvyšuje odolnost vašeho projektu. Naučili jste se vyrobit fleecovou deku s vázáním ve dvou krocích pomocí saténového vázání, ale můžete si vyrobit i vázání z fleecových látek. Tento proces je přímočarý a rychlý, ale můžete také vyrobit samovaznou deku pomocí technik, které jsme sdíleli.