Jak vyčistit terasu bez tlakové myčky? 4 snadné způsoby!

Zajímá vás, jak vyčistit terasu bez tlakové myčky? Existuje mnoho způsobů, jak zvážit, jako je zamést uvolněnou špínu, vyčistit ji bělidlem a octem, vyčistit terasu jedlou sodou, odstranit skvrny kartáčem, zahradní hadicí a kyselinou šťavelovou.

Tyto způsoby vám pomohou vyčistit terasu a odstranit ty otravné a ošklivé skvrny. Pamatujte, že je fascinující relaxovat na dvorku s rodinou a přáteli.

Vyžaduje to pravidelné čištění povrchu. Vyžaduje to, abyste vynaložili velké úsilí na odstranění skvrn od rzi, které některý nábytek přináší. Čtěte tedy dále a objevte další způsoby, jak rychle a pohodlně vyčistit terasu bez tlakové myčky.

Způsoby čištění terasy bez tlakové myčky

Zde jsou způsoby, jak vyčistit terasu bez tlakové myčky:

#1. Použijte nějaké bělidlo

Komerční čistič poskytuje účinný výsledek při odstraňování nečistot a skvrn na terase. Může však přinést další zdravotní problémy, které nechcete, aby vaše rodina trpěla. Dobrá věc, pro čisticí prostředky pro domácnost jsou k dispozici další alternativy. Bylo prokázáno, že bělidlo je bezpečné pro životní prostředí. Vyčistěte betonovou terasu pomocí bělidla, které je víceúčelové a šetrné k životnímu prostředí. Betonová terasa je na dvorku, jako vždy je také vystavena vlhkosti. V některých oblastech jsou skvrny od plísně.

Na tento problém si pořiďte bělidlo, které je nejlépe odstraní. Použijte kyslíkový typ bělidla, který tyto skvrny odstraní. Ale buďte připraveni, protože to nevylučuje spory. K odstranění skvrn a spor použijte chlorové bělidlo. Připravte se tedy na nástroje, jako je houbový mop, lahvička s rozprašovačem, staré ručníky, pomůcky na oči, kartáč na drhnutí z nylonu atd. kropící hadice. Po nasazení ochrany očí si připravte čisticí roztok smícháním 1 dílu chlorového bělidla a 2 dílů vody.

Zakryjte keře a trávník, protože jim chemikálie mohou ublížit. Poté dejte namíchaný roztok do rozprašovače a nastříkejte na znečištěná místa. Nechte to tam třicet minut sedět. A pak si pořiďte kartáč vyrobený z nylonového materiálu a vydrhněte postižená místa. Při pečlivém proplachování použijte zahradní trubky. To je správný způsob čištění terasy i bez tlakové myčky.

#2. Použijte trochu jedlé sody

Jedlá soda vytváří ekologický čisticí roztok, jako je ocet. Smíchejte devadesát gramů přísady se čtyřmi litry vody. Umístěte směs do malého rozprašovače a nastříkejte skvrny. Zkuste přidat trochu tekutého prostředku na nádobí a pokropte jím skvrny. Nechte je tam sedět dvacet minut, aby rozbili špínu a špínu. Po dvaceti minutách začněte drhnout terasu. Špína začne mizet. Opláchněte oblast zahradní hadicí. Před umístěním nábytku zpět nechte beton vyschnout.

#3. Odstraňte skvrny od rzi kyselinou šťavelovou

Některé typy půdy jsou bohaté na železo, které vydává červené skvrny a je obtížné je vymýtit. K čištění terasy bez tlakové myčky použijte kyselinu šťavelovou. Tato přísada je užitečná při odstraňování skvrn od rzi na příjezdové cestě nebo terase. Včetně zahradní hadice a kartáče. Před čištěním terasy kyselinou šťavelovou zameťte veškeré nečistoty a uvolněné nečistoty. Očistěte povrch a připravte jej na následující kroky. Naneste kyselinu šťavelovou na postižené místo. Důkladně dodržujte pokyny pro balení. Poté nechte čistič několik minut působit, než jej vydrhnete nylonovým kartáčem. Opláchněte místa zahradní hadicí. Nechte je oschnout. Opakujte kroky, pokud tam skvrny stále jsou. Vědět, jak odstranit rez kyselinou šťavelovou.

#4. K odstranění mastných skvrn použijte kukuřičný škrob, komerční odmašťovač nebo stelivo pro kočky

Mastnota je skvrna, se kterou se špatně manipuluje. Nedovolte však, aby nějakou dobu zůstal na porézním povrchu, jako je beton. Postupujte podle kroků, jak vyčistit terasu i bez použití tlakové myčky. Připravte si kukuřičný škrob, stelivo pro kočky a komerční odmašťovač. Přidejte na skvrnu hustou podestýlku pro kočky nebo, chcete-li, kukuřičný škrob. Nechte to tam tři dny, aby to úplně absorbovalo. Poté smeťte stelivo nebo kukuřičný škrob a zjistěte, zda skvrna zmizela. Pokud ne, opakujte první krok.

Při stříkání plochy použijte komerční odmašťovač. Vydrhněte oblast nylonovým kartáčem a zcela ji opláchněte zahradní hadicí. Pokud chcete, použijte při čištění trochu směsi vody a pracího prostředku, dokud se nevytvoří pasta. Naneste na skvrnu a zakryjte fólií. Použijte nějakou lepicí pásku a balíček, který jej zajistí a drží pevně. Poté nechte směs dvacet čtyři hodin, než odstraníte přilnavou fólii. Poté skvrnu vydrhněte a nalijte trochu vody.

It’s A Wrap!

Nyní víte, jak vyčistit terasu bez tlakové myčky! Takže až příště uvidíte na terase skvrnu nebo mastnotu, už víte, co dělat. Je správné dodržovat tyto uvedené způsoby, aby bylo možné čistit prostory levně a ekologicky. Podělte se o tyto tipy se svými sousedy, kteří mají stejný problém! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou a jak čistit kovovou střechu tlakovou myčkou.