Jak vyčistit plíseň z lednice? 8 jednoduchých kroků, které byste měli dodržovat!

Zajímá vás, jak vyčistit plíseň z lednice? Shromáždili jsme asi osm zásadních kroků, které byste měli udělat, abyste z lednice odstranili veškerý podezřelý růst. A také aby byly povrchy čisté pro vaše jídlo.

Určitě vás zajímá, proč vám v lednici rostou plísně. Tyto organismy se vyvíjejí na stanovištích, která mají dostatečné množství vláhy. A vaše lednička je jedním z nejlepších míst, kde mohou růst a šířit se.

Měli byste je však okamžitě odstranit, abyste zabránili jejich rozvoji na vaše skladované produkty. Tento článek vám pomůže, pokud nevíte, kde začít s úklidem a správným způsobem, jak to provést. Začněme!

Kroky k čištění plísní z chladničky

Tyto kroky budou zahrnovat čištění vnitřních povrchů vaší chladničky. A po přečtení tohoto článku už víte, co dělat. Je však stále nutné zavolat odborníka, aby zkontroloval elektrické součásti vaší lednice a zkontroloval, zda nejsou nějaké formy. Je to nebezpečnější, protože jiné části jim umožňují rychlé šíření.

Bez dalších okolků jsou tyto kroky k vyčištění formy z lednice:

Krok č. 1. Vypněte ledničku

Tento krok zabrání přílišné spotřebě energie a zvýšení vašich účtů za elektřinu, aniž byste museli spotřebič používat. Pokud má vaše lednice pokročilou technologii, vypněte ji pomocí jejího nastavení nebo termostatu. Poté odpojte hlavní kabel ze zásuvky.

Krok č. 2. Přemístěte všechny produkty a přihrádky

Než začnete, používejte ochranné vybavení, protože manipulujete s plísní. V tomto kroku vyčistíme vaši ledničku, abychom měli lepší přístup k čištění. Dále uložte všechny produkty do čistého prostoru nebo kontejneru. Nebo můžete své ovoce a zeleninu vložit do sáčku na zip. A pokud jde o vaše maso a jiné mražené zboží, umístěte je do mrazicího boxu.

Po přemístění všeho zboží vyjměte z chladničky odnímatelné panely nebo přihrádky. Tyto přihrádky zahrnují zásobníky na kostky ledu, police, ostřejší a boční kufry. Pokud však nemůžete odebrat, nevnucujte jiné koše úložiště.

Krok č. 3. Připravte si roztok pro odstraňování plísní

Při čištění chladničky nepoužívejte produkty pro domácnost, konkrétně bělidla obsahující toxické chemikálie. Všimněte si, že máme co do činění se zařízením, které slouží jako úložiště vašich potravin.

Tyto chemikálie mohou poškodit vás a vaše jídlo, jakmile do nich proniknou. Já

Namísto toho použijte k čištění destilovaný bílý ocet nebo roztok jedlé sody. Naplňte rozprašovací láhev do poloviny jakýmkoli roztokem, který byste chtěli použít. Oba mohou účinně odstraňovat plísně jako každý jiný toxický výrobek pro domácnost.

Krok č. 4. Postříkejte odlepené kusy

Všimněte si, že pokud je kus vlhký nebo jsou tam nějaké louže vody, slijte je. K jejich setření můžete použít také čerstvý ručník. Poté začneme stříkat oddíly, které jsme dříve odstranili. Zajistěte rovnoměrné rozetření roztoku, včetně těsných prostor a úzkých hran.

Některé z těchto panelů mají na bocích gumové kryty. Můžete je oddělit od dílu a nastříkat drážku nebo dutou stranu pomocí domácího řešení. Nechte všechny jednotlivé kusy uschnout a přejděte k centrální jednotce vaší chladničky.

Krok č. 5. Vyčistěte lednici

Pokud můžete pozorovat louže vody, slijte je nebo je setřete čistým hadříkem. Poté nastříkejte všechny oblasti zvoleným roztokem. Zajistěte, aby všechny oblasti, zejména ty, které jsou nepřístupné nebo jim není věnována dostatečná pozornost, byly dobře nastříkány.

Počkejte několik minut, než náprava začne fungovat.

Může zabránit pokračujícímu růstu plísní a usnadnit jejich odstranění. Vyčistěte nebo vykartáčujte všechny plesnivé oblasti a odstraňte tyto špinavé populace plísní.

Poté povrch otřete čistým hadříkem. A proces čištění opakujte znovu a znovu, dokud nejsou všechny hrany a rohy bezvadné. Pokud nejste spokojeni, můžete posypat jedlou sodou tam, kde formy dříve odpočívaly. Nechte to na pár minut usadit. Poté jej můžete smýt octem.

Krok č. 6. Otřete a osušte

Otřete všechny povrchy čistým hadříkem a nechte části a vnitřek chladničky zaschnout. Dále shromážděte všechny hadry, drhnutí a materiály, které jste dříve použili při čištění chladničky. Namočte je do vody, saponátu a bělícího roztoku do velké nádoby. Tento postup zabrání šíření plísní a nakonec je odstraní. Nechte je namočit asi 10-15 minut.

Krok č. 7. Oddělte jídlo

Během čekání na úplné vyschnutí lednice můžete své zboží rozdělit do kategorií. A můžete zahodit ostatní, kterým již vypršela platnost. Měli byste také zkontrolovat své ovoce a zeleninu, zda nevytváří plísně, zejména pokud se nacházejí v blízkosti plesnivých oblastí. Zlikvidujte zboží s podezřením na plísně, protože při konzumaci může být toxické.

Krok č. 8. Dejte je všechny dohromady

Znovu připojte všechny přihrádky a police, které jste dříve odstranili. Ujistěte se, že jsou na správném místě a umístění. Jakmile jsou kusy zajištěny, můžete začít ukládat zpět veškeré nepoškozené zboží a maso. Poté zapojte hlavní kabel a vaše lednička může znovu fungovat.

Zabalení

A takto vyčistíte plíseň z lednice. Nezapomeňte zavolat odborníka, který prozkoumá vnitřní součásti vaší chladničky. Jakmile je vše jasné a nemá žádné formy, můžete jej použít znovu.

Zkuste ledničku udržovat jednou za měsíc, což zahrnuje čištění vnitřních povrchů a vypouštění vody. Toto opatření vám může poskytnout lepší skladování vašeho zboží. Tak hodně štěstí!