Jak vyrovnat lednici? Nejlepší průvodce pouze se 4 kroky!

Pokoušíte se znát odpověď na „Jak vyrovnat lednici?“ Nikam nechoď, domácí kámo; tento článek je pro vás. Vyrovnání vaší lednice hodně pomůže s její účinností a také udrží vaše jídlo a vše, co do něj vložíte, na svém místě. Pokud však necháte jednotku stát v nedbalé poloze, naruší to proces uvnitř a může dojít k možným nehodám. Zde jsou kroky, se kterými se setkáte:

Tento proces se skládá z vyjmutí mřížky, lokalizace funkcí nivelace, pomocí nástroje pro vyrovnávání hladiny a kontroly, zda je chladnička dobře vyvážená.

Ale samozřejmě to nemůžete udělat bez pomoci některých nástrojů, o kterých budeme diskutovat později v tomto článku. Bez ohledu na to, než budeme pokračovat, vždy nejprve vyprázdněte lednici, abyste mohli kroky snadno provést. No, bez dalších okolků, pojďme diskutovat o tom, jak byste měli vyrovnat lednici.

Vyrovnání mé chladničky se 4 snadnými kroky

Po přečtení úvodu o „Jak vyrovnat chladničku?“ možná už jste zvědaví na samotný proces. Než ale začneme, budete potřebovat nějaké materiály, které vám pomohou. Tady jsou oni:

  • Šroubovák,
  • Klíč,
  • Návod k použití a
  • Nástroj pro nivelaci

Nyní pokračujeme kroky:

Krok č. 1. Demontujte mřížku

Při vyrovnávání chladničky budete u některých modelů muset odstranit gril nebo kopací desku. Podívejte se na šrouby a pomocí šroubováku je bezpečně vyjměte. Některé šrouby najdete na přední části kopací desky. Také jiné chladničky mohou vyžadovat, abyste otevřeli dveře a odstranili šrouby. Poté mřížku nebo kopací desku opatrně zatáhněte směrem k sobě.

Pokud o tomto kroku pochybujete, můžete se podívat do svého návodu k obsluze, který byl dodán s vaší chladničkou, a dozvědět se o konkrétních krocích při odstraňování mřížky jednotky, kterou máte. Když už jste mřížku odstranili, můžete ji odložit.

Krok č. 2. Vyhledejte funkce nivelace

Když jste již odstranili mřížku nebo kopírovací desku vaší chladničky, jste připraveni vyhledat vyrovnávací funkce vaší chladničky.

Některé chladničky mají nivelační prvky ve formě nožiček nebo válečků.

Díky tomu najdete tyto nivelační prvky na zadní, přední nebo boční straně mřížky, kterou jste nedávno odstranili. Opět platí, že pokud chcete věci specifikovat, můžete se podívat do návodu k použití vaší chladničky, jak postupovat podle toho. Poté, co jste našli vyrovnávací funkce vaší chladničky, je načase ji upravit pomocí následujícího kroku.

Krok č. 3. Pomocí nástroje pro úroveň

Při nastavování výšky a umístění vaší chladničky budete používat funkce vyrovnání pod samotnou chladničkou. Také budete muset použít nástroj úrovně, o jehož shromáždění jsem vás požádal. Nivelační nástroj lze umístit na lednici, abyste věděli, že je strana nakloněna nebo ne.

Pomocí nivelačních funkcí vaší chladničky můžete pomocí klíče zvýšit nebo snížit výšku konkrétní části, která nedodržuje rovnováhu vaší chladničky. Zkontrolujte také velikost vyrovnávacích funkcí, které jste měli v lednici. Stejně tak by pomohlo, kdybyste měli klíč, který lze nastavit na libovolnou velikost.

Na druhou stranu, pokud vaše lednice měla nastavitelné válečky, můžete pomocí šroubováku upravit výšku vaší lednice. Aby to bylo jednodušší, můžete snížit výšku vyrovnávacích nožiček vaší chladničky otočením klíče doprava. Jinak otočením doleva zvětšíte velikost.

Poté, co jste upravili ledničku, nezapomeňte upevnit všechny vyrovnávací funkce, kterých jste se dotkli. Toto bezpečnostní opatření má zajistit, aby vaše chladnička stála rovně a snadno se nepřevrhla.

Krok č. 4. Zkontrolujte, zda je chladnička dobře vyvážená

Když jste již dokončili nastavení výšky nivelačních funkcí vaší chladničky, musíte zkontrolovat, zda je dobře vyvážená. Pomocí vodováhy v horní části chladničky můžete bublinu vidět, pokud se nakloní doprava nebo doleva.

Pokud jste si všimli, že je bublina umístěna uprostřed, nyní jste s úpravou lednice hotovi. V opačném případě přejděte na funkce vyrovnání, které způsobují náklon vašeho nástroje úrovně. Upravte je znovu a poté zkontrolujte nástroj pro vyrovnávání, pokud je bublina nyní vyvážená.

Také byste měli otestovat, zda jsou vaše dveře také vyvážené.

Závěr!

Skvělý! Dozvěděli jste se: „Jak vyrovnat lednici?“ Tento proces se skládá pouze ze 4 jednoduchých kroků, které můžete snadno provést. Potřebujete šroubovák, klíč, návod k použití lednice a vodováhu. Proces vyrovnání začíná odstraněním mřížky, vyhledáním funkcí vyrovnání, pomocí nástroje pro vyrovnávání a kontrolou chladničky, zda je dobře vyvážená.

Než však budete postupovat podle těchto kroků, nezapomeňte nejprve vyprázdnit ledničku, aby nebylo obtížné tento proces provést.

To je skoro všechno! Než budete pokračovat, možná budete chtít více rolovat a přečíst si další užitečný článek, jako je tento. Například byste mohli být zvědaví, jak těžké jsou klimatizace. Pokud máte čas, přečtěte si to.