Jak vyčistit dřevěný plot tlakovou myčkou? 6 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyčistit dřevěný plot tlakovou myčkou? Pokud ano, pak jste na správné cestě, protože vás naučíme šest snadných kroků, které určitě snadno zvládnete. Zde je pouze přehled:

Připravte se na drátěný kartáč na špinavé části plotu, které odstraní zanořené nebo těžké nečistoty. Poté zakryjte trávu nebo rostliny kolem dřevěného plotu plastovým materiálem, který jej udrží v bezpečí. Samozřejmě postupujte podle řady kroků, abyste si čištění dřevěného plotu usnadnili, jakmile začnete. Vězte, jak často musíte čistit dřevěný plot a odstraňovat odolný mech, řasy, plísně a plísně. No, je toho mnohem víc k poznání. Je lepší číst dále, abyste se dozvěděli více o tom, jak to úspěšně provést, pomocí krokového průvodce, který obsahuje vše, co již víte.

Postup čištění dřevěného plotu tlakovou myčkou

Vím, že chcete vědět, jak vyčistit dřevěný plot tlakovou myčkou. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet, abyste mohli vyčistit dřevěný plot pomocí tlakové myčky:

Krok č. 1. Sbírejte všechny potřebné materiály

Tlakové mytí považujte za jednoduchý úkol, který vyžaduje málo materiálů. Ujistěte se, že je vše dobře připraveno, jako je tlaková myčka se špičkou, správná tryska a zdroj vody. Při čištění nebo odstraňování odolných skvrn používejte měkký kartáč. Použijte nějakou čisticí kapalinu, která odstraní mastné skvrny nebo olej z povrchu plotu.

Krok#2. Vyberte si vhodnou tlakovou myčku

Vyberte si vhodnou tlakovou myčku, kterou je tlaková elektrická a plynová. Bez ohledu na to, jaký typ používáte, pamatujte, že čím vyšší je tlak na každý čtvereční palec, tím je podložka těžší. Takže to dobře upravte na jeho přesné PSI. Plynová tlaková myčka je skvělá pro nenáročné manipulační úkoly, protože dodává 3000 PSI nebo dokonce více při 2 až 3 GPM vody.

Tato myčka je skutečně výkonnější než elektrická tlaková myčka, protože spotřebuje jen málo vody. Elektrická tlaková myčka je také vynikající pro nenáročné manipulační úkoly, jako je čištění vozidel, grilů a podlah garáží. Navíc poskytuje 1300 až 1400 PSI & také 1 až 1,5 GPM.

Krok #3. Vyberte správnou trysku nebo koncovku pro tlakovou myčku

Myslete na šířku spreje tlakové myčky. V ideálním případě musí tryska sledovat široký úhel 25 až 40 stupňů, aby přinesla širší rozstřik pro pokrytí rozsáhlejší oblasti. Je to dobré, protože nezpůsobuje žádné další poškození dřevěného plotu. Širší tryska dodává do myčky menší tlak. Pračka má například desetistupňovou trysku, která poskytuje vysoce tlakový a soustředěný proud vody. Sprej je komplexnější a je také méně natlakovaný, pokud máte čtyřicetistupňovou trysku. Vyberte si trysku tlakového čističe, která je 25 stupňů, která dodává potřebný tlak a účinně čistí plot bez dalšího poškození nebo zbytků za viditelnými stopami.

Krok č. 4. Odstraňte volné nečistoty a chraňte rostliny kolem pomocí plastové fólie

Před použitím tlakové myčky nejprve odstraňte volné nečistoty na plotu. Poté použijte smeták nebo kartáč, abyste zajistili snadný proces čištění bez dalších rušivých vlivů. A pak chraňte rostliny kolem plastovou fólií. Vysokotlaká voda uvolňuje nečistoty na plotě, ale také stříká nečistoty na rostliny. Zakryjte své choulostivé rostliny plastovou fólií pro ochranu.

Krok č. 5. Nastříkejte plot

Začněte stříkat shora a čistit plot od jednoho k druhému. Umyjte to zeshora i zespodu, protože pokud to uděláte opačně, špinavá voda postříká čištěná místa. Takže vždy začněte nahoře. Dále zvažte správný vzor stříkání, jako je použití slabého středního stříkání, pokud používáte čisticí prostředek. Dřevěný povrch je měkký a při neopatrné práci se může poškodit. Nakonec se ujistěte, že stříkáte z tlakové myčky rovnoměrně.

Ostatní části plotu se zdají být méně čisté ve srovnání s jinými částmi. Nikdy nedržte tlakovou trysku poblíž plotu, protože je těžké vidět, co děláte. Navíc vás voda bude stříkat, když se k ní postavíte blíž. Držení trysky v blízkosti plotu zvyšuje riziko poškození dřeva. Místo toho buďte tři stopy od dřevěného plotu a poté nastříkejte dlouhé řady. Při nalévání sledujte kresbu dřeva. Než přejdete k další části, stříkejte s ohledem na organizaci a zakryjte desky. Stříkejte to náhodně a výsledek bude špatný. Pokud je suchý, vypadnou skvrny nečistot.

Krok #6. Odstraňte odolné skvrny a osušte plot

Vydrhněte znečištěná místa pomocí kartáče. Použijte čisticí kapalinu, která odmítá pučení a buďte trpěliví a vezměte si v práci volno. Opláchněte ji, když skončíte s mytím skvrn. Další věc, nechte plot zcela vyschnout po dobu čtyřiceti osmi hodin po jeho umytí. Poté plot podle potřeby nalakujte. Pro každý případ může být užitečné přečíst si o tom, jak se doma zbavit prachových pavučin.

It’s A Wrap!

Postupujte podle kroků, jak vyčistit dřevěný plot tlakovou myčkou. Je dobré vědět, že to můžete udělat snadno, pokud je budete správně dodržovat. Připravte se na potřebné materiály, zůstaňte poblíž plotu, nebo se k vám záblesk vody vrátí a odstraní odolné skvrny. Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit beton bez tlakové myčky a jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky. Až sem, přátelé!